Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszèlyesztetett terhesség...

Veszèlyesztetett terhesség esetén hány hónap után kapom meg a táppénzt?

Figyelt kérdés

Sajnos hallottam és ismerek is olyan embereket, akik a sima táppénzt komoly baleset után 2-3 hónap után kapták meg egy összegben.


Ez terhesség alatt is így működik? Tehát reménykedhetek hogy karácsonykor nem maradok pénz nélkül?


Valamint valaki tud mondani pontos infót arról hogy a 9es kódú táppénz esetén hány százalékát kapom meg a fizetésemnek?

Hány hónapot vesznek figyelembe?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. szept. 8. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
21 nap a maximum a beadástól, ha meg van minden szükséges papir. A táppénz a nettó jövedelmed t0 vagy 60%a attol függően, mennyi munkaviszonyod volt addig.
2019. szept. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyanugy 50% vagy 60% a fiudnak a tp mint sima tp esetén.
2019. szept. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy megkapod mint a fizetése nem kell hónapokat várni.
2019. szept. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

3!


Ez csak és kizárólag akkor érvényes, ha a muhnkahely tb kifizetőhely. Amennyiben nem, akikor bizony várni kell

2019. szept. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A cégünkben én szoktam beküldeni a táppénz igényléseket. (Nem vagyunk kifizetőhely). Ha rendesen leadod a táppénzes papírjaidat minden hónap végén, és a bérügyes be is küldi az igénylést, akkor napok múlva megkapod. Ha valaki hónapokig nem kapta meg akkor az azt jelenti, hogy vagy nem adta le a papírokat a munkahelyén, vagy a bérügyes nem küldte el az igénylést.
2019. szept. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Max két hét. A munkáltatónak, ha nem kifizetőhely, 5 napja van arra, hogy beadja a foglalkoztatóit vagy a folyamatos adatlapot; majd az elbírálásra a kormhiv-nak 8 napja van.

Minden alkalommal vetesd át írásban (ezt egyébként a foglalkoztató számára jogszabály írja elő), de azt is megteheted,hogy ha nem tudsz személyesen bármikor menni, akkor scannelve, mailben küldöd a munkáltatónak (ő is elektronikusan továbbítja), így a mail napjától ketyeg az 5 napja, hogy intézze.

2019. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat. :)
2019. szept. 8. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Én alig vártam, hogy jogosult legyek a CSED-re. Utáltam a tp-s időszakot. Két hetente vittem a tappenzes papirt, mert nálunk minden hónap 3.hetvegejen zárják a hónapot, és így össze-vissza kaptam pénzt. Sosem akkor, amikor normál esetben bért utalnak. Szóval miután leadtam a munkahelyemen a papirt, rá kb 2 hétre láttam belőle pénzt, pedig kifizetőhely a munkahelyem. Nagyon gáz volt az egész, de van egy sejtésem, hogy ez nagyban köszönhető a HR-snek.
2019. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!