Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet ez méhen kívüli terhessé...

Lehet ez méhen kívüli terhesség előjele?

Figyelt kérdés

Most 4 hetes 6 napos a terhességem. Orvoshoz majd a 6+hét után gondoltam menni.

Áprilisban is kb akkor mentem, akkor lehetett látni a szívverését már, de akkor el is vetéltem, kompletten, beavatkozásmentesen.

Ezért nagyon megörültünk, amikor nemrégiben kiderült, hogy végre talán majd most jól fog sikerülni...!


Szóval, itt vagyok ennyi idősen, már több napja iszonyú fáradt vagyok napközben, telítettség érzésem is van már meg enyhe székrekedés (nem olyan nagyon vészes az).


Nem volt vérzésem a kimaradt menstruáció óta egyáltalán, beágyazódási sem.

1-2 hónapja voltam uh-n, állapotfelmérésen az Örs vezér téren egy nőgyógyásznál, mindent rendben talált, fizikailag a méhem, mindenem rendben volt. (vérvizsgálatom is nagyjából - d vitamin hiány, de szedek femibiont is már egy ideje)


Az észrevételem az, hogy most, 2-3 napja ugyanazon a ponton, elől, alul, jobb oldalt naponta többször belenyilall egy fájdalom. Néha kora reggel, néha csak mikor ülök és dolgozom. De mindig ugyan ott.


Ez utalhat méhen kívüli terhességre, vagy ilyen korai terhességnél belefér, hogy mindig ugyanott nyilalló szurkálásérzés van?


Ha kézzel megnyomkodom a hasam alul, sehol sem fáj. Bár nem tudom, hogy ilyen korán egyáltalán fájna-e.


Nem volt hasi műtétem, 29 éves vagyok, nem volt gyulladásom sem, sem pedig felhelyezhető védekezőeszközöm.


Az előbb említett észrevétel indokolttá teszi azt, hogy azonnal menjek orvoshoz és ne várjam ki a 6+ hetet, vagy túlaggódom és normális az egész, mert ilyenkor húzódnak a szalagok is és a nagy hormonváltozás miatt is lehet?


Köszönök előre is minden meglátást!



2019. szept. 11. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt. Amíg nem vérzel, nincs ezzel baj, nyúlnak a szalagok. Nekem is nagyon beszúrt az elején, a 9. hétig tartott. Magnézium, és elmúlik! Jó babavárást!
2019. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az teljesen normális! Elhiszem, hogy aggódsz, de amíg nincs barnázás, vérzés, görcs, addig nyugi :) Boldog babavárást!
2019. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, amit érzel az teljesen normális. Nem kell mindjárt a leghosszabbra gondolni. Hidd el a méhenkívüli terhesség nagyon ritka. Annak az oka, hogy mi ezt nem úgy látjuk az az, hogy a rossz példa gyorsabban terjed.

Csak pozitívan. Boldog babavárást.

2019. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

*legrosszabbra

sz...r autokorrekt

2019. szept. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindnyájatoknak nagyon köszönöm a válaszokat! Nagyon sokat segítettetek! Igyekszek elhessegetni minden negatív gondolatot, főleg így, hogy igazából nincs semmi egyéb rossz, egyedül ez az erős szurkálás. De akkor ez normális.

:)

2019. szept. 11. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk méhen kívüli terhességnél nincs feltétlen barnázás és/vagy vérzés. De a leírtak sem utalnak rá. Plusz amíg nem látnak petezsákot se, addig nem érdemes menni. Abból látszódhat először, hogy jó helyen van-e.
2019. szept. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Túlgondolod. Ezek normális érzések. És a méhen kívüli terhesség sem látszik 6. hét előtt általában, szóval azon kívül, h max halál feleslegesen befektetnek és agyon vizsgálatnak, semmi nem fog történni.
2019. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!