Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van lepukkanva, elhizva...

Miért van lepukkanva, elhizva minden civil terhes, terhesseg utani no?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ez most nem egy rosszindulatu pukkaszto kerdes,ezt elore leszogeznem.(Nem annak szanom) De tenyleg igy latom,hogy szinte kivetel nelkul nem latok egy izlesesen feloltozott,nem tulsulyos,nem zsiros haju anyukat. Pedig nekem ne mondja senki,hogy terhesen nem lehet felvenni egy fulbevalot,sminkelni,hajatmosni,nem mangalica sulyura hizni. A celebeknek miert megy? Ott van pl csobot adel,vasvari vivien,darai andrea(kasza tibi felesege). Ok miert tudnak vekonyak maradni? Ok miert tudjak megmosni a hajukat? Es nekik nincs bebiszitteruk.....

2019. szept. 10. 10:16
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
84%
Mert ők nem engedhetik meg maguknak, hogy elhizzanak, igenytelenek legyenek.
2019. szept. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Es egy civil miert engedheti meg? Es akkor utana csodalkoznak,h megcsalja a ferjuk.
2019. szept. 10. 10:21
 3/40 anonim ***** válasza:
89%

Minden? Ez kicsit általánosítás már ne haragudj.Egyedül álló anyukákaként,2 hónapos baba mellett 3 naponta mosom a hajam,nem vagyok szőrös,sminkelek,szép a körmöm 52 kiló vagyok.

Igaz rengeteg lusta anyuka van,de azért ne túlózzunk a minden szóval

2019. szept. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem el, miért jön mindenki ezekkel az idióta instamamikkal? Vagy egy és ugyanaz a kérdező mindegyik kerdesnél, csak nem tud leszakadni a témáról? (Most jön majd a "ez az első kérdésem ezen az oldalon.")

Az hagyján hogy messzi távolból sem érdekel ezeknek az embereknek az élete és a gyereknevelési dolgaik. De hogy jön ahhoz bárki, hogy egy átlagos, gyesen lévő családanyát aki hazimunkát végez, teendői vannak, boltba kell rohangálnia, főznie kell, gondjai vannak hasonlítgasson egy kőgazdag üresfejű libához, aki abból él hogy magát és a gyerekét mutogatja?

Egyébként meg négy hónapja szültem, kb fél kiló plusz van rajtam és kétnaponta hajat mosok, normálisan öltözök és gyantázom a labamat, igényes a körmöm és néha sminkelni is szoktam. Most már én is lehetek instamami? Ja nem, nekem fontosabb a családom és a gyerekem, minthogy magamat mutogassam.

2019. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
96%
Bébiszitterük lehet nincs, de takarítójuk, szakácsuk, akik a házi munkát megcsinálják helyettük, egész biztosan van. Azért egy hasfájós, üvöltő gyerek mellett nem hiszem, hogy 3 fogásos ebédet tud csinálni bármilyen civil anyuka, vagy a hosszú haját megmossa, balzsamozza 10 percig, utáni még 20 perc alatt beszárítja, hogy szép legyen. Nem hinném, hogy az igénytelenség miatt van, sokkal inkább a fáradtság miatt.
2019. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
23%

Mert a legtöbb "civil" terhes a terhesség alatt zabál, mert "kettö helyett kell enni", illetve mert aki nem teszi, azt a többiek cikizik, hogy mit fogyókúrázik meg árt a gyereknek meg egyéb hülyeségek.

Emellet egy "civil" terhest mindenki elítél, ha sportol a terhesség alatt is, az az "elvárás", hogy "kíméli magát", ül valahol és eszik, mert "kell a gyereknek", meg amit "megkíván, az szükséges", azaz ötször annyi kaját töm amgába, mint amire szüksége lenne, és a tetejében ez is a legtöbbször oylasmi, amitöl csak hízik.

Nem véletlen, hogy iylen módon egy-egy terhesség alatt 20-30 kilót szednek fel, ami aztán marad is általában.

Itt, ahol élek (nem MO!), a terhesek normálisan élnek, úgy, ahogy a terhesség elött, egész minimális megszorításokkal, a terhesség végére max 12-15 kilóval nehezebbek, mint a normál súly, ennek nagy része ugyanis tényleg a gyerek + járulékok, ezért két-három hónappal a szülés után megint oylanok, mint elötte. Persze szüle´s után pár napra elkezdik a kismamatornát, utána meg a normál sportot (és ettöl még tudnak szoptatni, nem "megy el a tejük" a mozgástól), illetve arra is odafigyelnek, mit esznek és érdekes módon nem "kell sok szénhidrát" a tejtermeléshez, ez ugyanis csak az anyuka elhízását segíti, a tejképzödést nem.


Emellett MO-on az "kötelezö", hoyg ha valaki szült egy gyereket, akkor "asszonyos" legyen, enek "megfelelöen" öltözzön, azaz jön az otthonka meg a zsíros, kócos haj, stb.


EZ egyszerüen rossz megszokás, rossz hozzáállás, aki ápolt meg normál alakú, azt egyböl rossz anyának könyvelik el. Pedig az alapvetö ápoltság nem pénz és nem idö kérdése, hanem csak megfelelö hozzáállás és igenyesség kell ehhez.

2019. szept. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, te teljesen el vagy tévede.
2019. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
98%

Pedig ha így fogalmazol, hogy MINDEN nő, az rosszindulatú.


Én például nem gondolom magam lepukkantnak. 19 hetesen még nem híztam semmit (de az előző terhességeim alatt is 4 és 6 kg-ot), hajat kétnaponta mosok. A fülem mondjuk nincs kilyukasztva, így nem hordokfülbevalót és sminkelni is csak alkalmakra szoktam - a gyerekeim, illetve a terhesség előtt is. de nem gondolom, hogy ettől igénytelen lennék. az izléses öltözködés pedig mindenkinek mást jelent. sosem voltam kosztümös - magassarkús nő és nem most fogom elkezdeni, de a ruháim mindig tiszták, nem kopottak vagy szakadtak és nem 10 évvel ezelőttiek. és sosem volt bébiszitterem

2019. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Az azért kemény, hogy Te az összes terhes és terhesség utáni nőt láttad már. Ez csak Magyarország vagy a világ összes országa?
2019. szept. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező ki kell,hogy ábrándítsalak...ez igenis egy rosszindulatú kérdés.Kiváncsi lennék neked van egyáltalán gyereked?Illetve azok nők akiket felsorolták alapból vasággyal vannak 50 kilók, egy vékonyabb embernek alapból sokkal egyszerűbb visszafogyni mint egy (ahogy te fogalmaztál) civil anyukának, mert azok általában (tisztelet a kivételnek) nem 45-50 kilóról kezdik a terhességet.Arról nem is beszélve, hogy van aki vizesedésre hajlamos, hiaba nem eszik sokat, hízik és dagad, mert rakódik rá a víz már az elejétől fogva.Ezeknek a nőknek, akiket felsoroltál nem kell a gyerek mellett napi 8-10 órát dolgozniuk, ahogy előttem is írták van szakácsuk, házvezetőnő stb.Vank aki hormonkezelést, szteroid kúrát kap, hogy egyáltalán teherbe essen, attól hízik meg.Szóval millió-meg millió dolog állhat a háttérben szóval ne ítélj, hogy ne ítéltess.
2019. szept. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!