Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek, hogy nem fogok...

Nagyon félek, hogy nem fogok boldogulni a saját babámmal sem, vagy az más lesz?

Figyelt kérdés
Soha nem találtam igazán a gyerekekkel a hangot. Nem nagyon tudok velük mit kezdeni. A legjobb barátnőm gyerkőceivel sem. Nem az, hogy nem szeretem őket, inkább nem érdekelnek, tudom szörnyen hangzik. Nem tudom hogy szóljak hozzájuk, mit mondjak nekik. Most alig két hetem van hátra szülésig, és félek, hogy majd a saját babámmal sem fogok tudni mit kezdeni. Nagyon várom, és szeretem, mégis ilyen félelmeim vannak.
2008. nov. 16. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, én is így voltam a gyermekeim megszületése előtt. Azon kívül hogy rámosolyogtam egy gyerekre semmi másra nem voltam képes, én se tudtam velük se kommunikálni, se igazából játszani, érzelmeket egyátalán nem indítottak meg bennem.

Amikor megszületett az első babám, minden megváltozott, mint egy anyaoroszlán óvtam, védtem, szeretgettem, senki és semmi nem volt olyan fontos mint ő. Minden a kezemre állt, mindenre megoldást találtam pedig volt szülés utáni depresszióm is de sikerült belőle kilábalni.

A második gyermekemet már nagy szeretettel vártam, és már nem volt bennem bizonytalanság meg káosz.

A gyermekeim a szemem fényei, ha rájuk nézek azt érzem szerelmes vagyok a fiamimba, annyira mély érzéseim vannak irántuk, és imádok az anyukájuk lenni.


Szép szülést és boldog babázást kívánok neked! Ne félj, nagyon jó anyuka leszel!

2008. nov. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ. Sok boldogságot a gyerekekkel!
2008. nov. 16. 09:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez az érzés sokmindenkit elkap szülés előtt. És szerintem szintén sokan vagyunk, akik eddig nem nagyon szerettek feltétlenül babázni, vagy nem igazán tudtak mit kezdeni mások gyermekeivel. Én is ilyen vagyok. És teljesen biztos vagyok benne, hogy a saját gyermekeddel egészen más lesz a helyzet, mert el fogsz olvadni a mosolyától, aggódni fogsz a sírásától és nagyon-nagyon szereted őt. Jó anyuka vagy máris, ne aggódj!
2008. nov. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ. Nagyon megnyugtattatok.
2008. nov. 16. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!