Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas láz, antibiotikum korai...

Magas láz, antibiotikum korai terhesség alatt. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Olyanok története érdekel, aki korai terhesség alatt összeszedtek komolyabb fertőzést, magas lázzal, és kellett szedniük antibiotikumot. Kereken 8 hetesen borzalmasan belázasodtam, 39 feletti láz, sem borogatás, se langyos zuhany nem vitte le, Panadol sem, csak az orvos által SOS engedélyezett Algopiryn. 2 nap múlva így is antibiotikumot kellett kezdenem szedni, mert egyre rosszabb volt a helyzet. 2 napig szedtem lazcsillapitot, 2 napja jobban vagyok. Az érdekelne, volt-e valaki hasonló helyzetben, és hogy alakult végül a baba sorsa? Pénteken megyek nőgyógyászhoz kontrollra, de örülnék, ha addig is megosztanátok a tapasztalaitokat.
2019. jan. 5. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvos biztosan olyan gyógyszert választott, amit terhesség alatt is lehet használni.
2019. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy elég faramuci helyzet, mert nyilván nem annyira jó ha koraterhesen valakinek ilyen gyógyszereket kell szednie, de ha kezeletlenül hagyjuk a lázat vagy egy fertőzést az sokkal súlyosabb következményekkel járhat.

Egyébként önmagában az antibiotikum miatt nem kell aggódni, mert már sok olyan szer van amiket terhesen is gond nélkül lehet szedni, és 1-2 napi algopyrintől sem lesz maradandó károsodása az embriónak.

2019. jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én is szedtem antibiotikumot 6-7 hetesen..hólyaghurut miatt

már 27 hetesek vagyunk, minden vizsgálat eddig rendben volt :)

sőt emlékeim szerint első terhességemmel is szedtem antibiotikumot kb. fél idősen...semmi baja a fiamnak 😊

nyilván olyan gyógyszert írt fel, amit terhesen is beszedhetsz! + többet árt egy hosszan elhúzódó vírus, mint egy 3-5napos antibiotikumos kezelés

2019. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az algopirynt simán engedik az nem sos gyógyszer, hanem a terhesség egész idején engedélyezett.A láz veszélyesebb a babára, mint a lázcsillapító.Konkrétan a láztól elvetélhetsz(csak mindenhol fújják, hogy a kismamák ne szedjenek gyógyszert és persze parázik mindenki, hogy jajj...még egy panadolt meg stb se lehetőleg) néha muszáj és néha többet árt ha nem vesz be pár szem gyógyszert a kismama,mintha beszedné.

Én 5. hónapban 2 fajta antibiotikumot kellett szedjek 7 napon keresztül, az orvos tudta ,hogy terhes vagyok így olyat írt fel ami trimeszter szerint a leginkább alkalmazható volt.Semmi baja nem lett a babámnak.

Vigyázz magadra,magatokra!

2019. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kizárólag a magas láz károsíthatja ebben az esetben az embriót, se az Algopiryn,se az antibiotikum, sem a betegséget okozó fertőzés nem hordoz magában semmilyen veszélyt.
2019. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!