Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sport és terhesség? Mit...

Sport és terhesség? Mit szabad, mit nem?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt milyen edzésforma a megengedett? Valamit kellene tornásznom, de nem merek. Tudom, pl futni lehet, de azt akkor sem tenném, ha kergetnének. Inkább erősítésre gondolok, egy - egy izomcsoportot megcélozva. Mit szabad? Mivel nem ártok? Hasizom erősítést szabad pl? Köszi, ha válaszoltok.
2019. szept. 30. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit terhesség előtt is csináltál azt lehet, ahhoz hozzá van szokva a szervezeted. Kivéve extrém és küzdősportok. Ha nem sportoltál semmit, akkor ajánlom a kismama tornát. Hasizombol pedig az egyenes hasizmot nem lehet terhelni. Tehát felülések lábemelések nem ajánlottak.

Amúgy meg figyeld a testedet és ha valami kellemetlen azt ne csináld. Pulzust pedig azt ajánlják tartsuk 140 alatt.

(Én crossfitre jártam, mert előtte is oda jártam. Csináltam, ami jól esett és nem lett semmi bajunk :) )

2019. szept. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A havi terhesgondozáson kérdezz rá.


Csak akkor fuss, ha előtte is futottál. Ha nem tudod, hogy a méhlepényed hol tapadt meg, nem gondolnám jó ötletnek, hogy rázd a hasad...


Nagyon megterhelőt szerintem ne csinálj. Inkább sok séta, és hát, kar, láb erősítés. Egyenes hasizmot ne terhelj, az oldalsóakat érdemes, de csak ha valaki bemutatja neked, mely az a mozgás, ami nem árt.


Sok sok kismamajóga órát tartó hely van, mondjuk ettől hánynom kell, nálunk egy kismamatorna sincs, csak jóga.

2019. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A futás nem minden esetben jó választás, én például rendszeresen futottam terhesség előtt, az orvosom mégis azt mondta azt hagyjam anna, pedig nincs semmi gond a terhességgel. Azt mondta egyszerűen nincs szükség arra a rázkódásra. Úszni járok rendszeresen (ezt akár szülésig lehet), kismamatornázom itthon (tele van a net jó tornákkal) és vizitornára is járok. Mindegyik kellemesen átmozgat, felfrissít, csak ajánlani tudom!
2019. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!