Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen diétázni? Írjatok sokan🙂

Terhesen diétázni? Írjatok sokan🙂

Figyelt kérdés

Sziasztok..tegnap előtt csináltam egy digitális tesztet mert ugyanis a szeptemberi hónapba nem volt meg, és ki mutatta 5 hetes terhes! 😁 mèg nem voltam nőgyógyásznál mert még korai szerintem.

De nem is ezt akarom most írni..hanem nekem már van egy kisfiam akivel terhességem 58kg al kezdtem (160)cm vagyok) és a végére 38 hétbe szültem és 90kgal 😖 nagyon rossz volt annyi kilónak lenni..most jelenleg ugyan anyi kiló vagyok mint amikor kisfiammal lettem terhes 58kg, mondjuk nem is figyeltem oda az étrendemre ettem össze vissza mindent nagyon sokat jó étvágyam volt,de szerencsére ki tudtam magam éheztetni és megvagyok elégedve a súlyommal most és jól érzem magam így , nővérem azt mondta hogy a sok vitamin hozza meg az étvágyam..mert szedtem az elevit komplex2 mellé b12 vitamint és csomó pezsgő tablettát mèg plusz egészen az elejétől a végéig a terhességem alatt..szerintetek ez is igaz? Mert a pocaklakoval is szeretném szedni a vitaminokat, de már most nem szeretnék annyira elhízni😖😩😅..arra gondoltam hogy párolt zöldséget kellene ennem csirke mellel egész terhesség alatt 😅 mára nagyon meg jött az étvágyam..ettem is bőven és még messze van az etse 😂 az édességel szakítanom kell azt tudom mert fiammal 3 4 tábla csokit ettem meg és rengeteg sütit is..de viszont nem ittam csak sima mentes vizet 😄

Segítenétek nekem írni össze olyan kajákat ami nem annyira hizlal de a babának is jó lenne..🙂



2019. szept. 30. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mérték a lényeg. Nem a vitamintól hízol, az legfeljebb tényleg étvágyat csinál. De tudni kell mértéket tartani. Egy nap max 1 szelet süti, 1 tábla csoki minimum 3 napig tartson ki. Nem kell mindent megenni, csak azért, mert éppen megkívántad. Főétkezésekre is átlagos mennyiségű ételt egyél, nem kell 2 tányérral enni, és akkor nem csak párolt zöldséget ehetsz csirkemellel (önmagában ez is nagyon egyoldalú). Érdemes körbenézni a terhescukrosoknak/PCOS-oknak/inzulin rezisztenciásoknak szóló oldalakon-blogokon, rengeteg egészséges ételrecept van :)
2019. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Csináld a cukorbeteg kismamák diétáját, így biztos lehetsz benne, hogy a baba megkap mindent, amire szüksége van és a súlyod sem fog elszaladni 🙂
2019. szept. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Menj el dietetikushoz. A párolt zöldség csirkemellel kiváló választás, ha a 4.hónapot egyoldalú táplálkozás és vitaminhiány miatt kórházban akarod tölteni. Kell a szénhidrát is, csak ésszel. 160gr diétának olvass utána.
2019. szept. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy az is segítene, ha nem zabálnád a csokit kétpofára, mint valami eszelős.
2019. szept. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Ne csodálkozz ha úgy meghízták annyi édességgel!

Normálisan kell enni és kész

2019. szept. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Az ilyen édességekről kellene lemondani, nem csak egysíkúan étkezni. Akkor a vitaminok felét is eldobhatnád, amire nem biztos, hogy szükség van, mert táplálékból a vitaminok nagy része sokkal jobban szívódik fel, mint a kapszulákból.


Csokit ne egyél, csak havonta, vagy még akkor sem! Nem szükséges. Inkább amikor csokit kívánsz, egyél egy répát, uborkát, almát, paradicsomot, céklát, mogyorót, mandulát, barackot.....

2019. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 160-180 gramm diétát javasolom.
2019. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Nézz utána a regenor étrendnek. Terheseknek is kifejezetten ajánlják. Egészséges, és a megfelelő súlyodnál tart.
2019. okt. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A vitaminok nem csinálnak étvágyat és a baba sem lesz nagyobb súlyú tőlük, úgyhogy nyugodtan lehet szedni. Nem diétázni kell, hanem változatos étrendet kialakítani, zöldségben, rostokban, fehérjében gazdagon, szénhidráttal óvatosan. Érdemes egyszerre kis mennyiséget enni, naponta 5-szöri étkezéssel.

Én amint terhes lettem elhagytam a fehér cukrot és a fehétr lisztet. Természetes édesítővel és szénhidrátcsökkentett liszttel valamint zabliszttel pótoltam (persze néha csalok, egy kis csoki, süti). Tésztát, krumplit elhagytam, barnarizs maradt. Mennyiségre nem eszek többet mint terhesség előtt (max napi 1 gyümölcs vagy joghurt a plusz), de minőségre változtattam az étrendemen. Eddig 3 kg a plusz, 22. hétbe vagyok.

2019. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!