Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kell terhesen diétázni...

Hogy kell terhesen diétázni úgy, hogy ne legyek éhes?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon bugyuta kérdés, de mindig is vékony voltam, függetlenül attól, hogy mit és mennyit ettem, így hozzászoktam, hogy akár este 10-kor is ehettem nutellás kenyeret.

Viszont! Alig múltam 17 hetes terhes, és már 4 kg plusz van rajtam. Nem akarok azok közé tartozni, akik 20 kiló plusszal mennek szülni, mert tisztában vagyok vele, hogy nem egészséges, így szeretnék ez ellen időben tenni. Viszont az a helyzet, hogy éhezni sem akarok. Rossz érzés, és nem hiszem, hogy terhesen hagyni kellene korogni a gyomrot.


Tehát mi az, ami laktat, de nem pakol rám plusz kilókat?


Azt hiszem gyors az anyagcserém és salátával pl. képtelen vagyok jól lakni valamiért. Tudnátok olyan gyorsan elérhető ételeket mondani, amik eltelítenek? Sokszor van olyan gondom, hogy rendszertelenül eszek (munkámból adódóan), így nem tudok vacsorázni, mert akkor épp nem vagyok éhes, viszont este 10-kor már a hűtőt is keresztbe harapnám. Ilyenkor egy egyszerű szendvics már nem elég, ezért jobb híján egy nutellás kenyérrel oltom az éhségemet. Ezt nyilván nem kéne folytatnom. De mit ehetnék akkor, ami gyors és az éhséget is csillapítja?

Azért estem kicsit kétségbe, mert most az elmúlt 1,5 hétben 1,5 kiló jött fel rám. Tény, hogy érettségiztetek, így konkrétan 7.30-17.30 között vagy ülök, vagy a nekünk készített szendvicseket eszem, mert nagyon mást nem lehet csinálni. De félek, hogy nem csak ezen múlik a hízásom, hanem talán a gyomrom is tágul.


Bocsánat a kisregényért, de ki kellett írnom magamból, és addig sem ettem legalább. :)


2017. jún. 23. 09:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Én soha nem voltam vékony típus, átlagban 77 kg voltam a 170 cm-hez. Amikor eldöntöttük, hogy hamarosan babát szeretnénk, elkezdtem diétázni, sportolni. Közben volt az esküvőnk is, amiatt is jól akartam kinézni. :) 62 kg-ra fogytam le, nagyon jól néztem ki! :) 65 kg-mal lettem várandós. Nem akarta megint elhízni, így sokat sétáltam, kismamajógára jártam.

Sok fehérjét fogyasztottam, nem ettem fehérlisztet, nulla kalóriás természetes édesítőszert használtam. Ha édességet kívántam Update termékeket vettem. Én minden főétkezéshez nagy adag jégsalátát ettem, meg nagyon sokat ittam. A szülés után 69 kg voltam. Most egy kicsit nehéz a mozgásra figyelni a babóca mellett, de a kajára most is figyelek. Nem a fogyás most a cél, hanem a szintentartás.

2017. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahol egy egyszerű szendvics nem elég az éhségre, ott a nutellás kenyér sem segítene, szóval ez csak kifogás, egyszerűen azt jobban szereted, az esik jobban.


Salátában is van olyan, amiben van sajt, hús, ahhoz lehet enni egy szelet (pirított) rozskenyeret és mindjárt egy rendes étkezés. Vagy szendvicset is lehet csinálni teljes kiőrésű/rozs stb. kiflibe, főttojást, paradicsomot, uborkát, sajtot.


Banánt összetörni túróval. Egy pohár natúr joghurtba raksz zabpelyhet és nyakon szórod egy rakás gyümölccsel.

Körözött rozs/teljeskiőrlésű pékárun.


Olíván megsütött csirkemell szelet korianderes limeos rizs körettel, salátával.


Fetával és csirkehússal töltött (csípős) paprika megsütve krumplipürével/rizzsel és salátával.


Konkrét édességeket igyekszem nem enni, néha persze becsúszik, de akkor is csak kevés (két kocka csoki pl. de max. egy nap egyszer!) sütit heti egyszer csinálok valamilyet.


Inni vizet iszok, szendvicshez bögre tejet. Ha a víz épp nem megy, mert rosszabb napom van, akkor egy citromot belecsavarok másfél liter szénsavas ásványvízbe és úgy már csúszik is szépen.


Én kb. ilyeneket eszek 18 hetes vagyok és még 2.5 fél kilóval a kezdő súlyom alatt vagyok (pedig néha még egy kacsazsíros kenyér is lemegy két paradicsommal, egy paprikával meg egy bögre tejjel, szóval nem kell azt képzelni, hogy ilyen fitness maca vagyok). Az orvosommal madarat lehetne fogatani, pedig azért nem vagyok kövér amúgy sem.


Kis hűtőtáskában el tudod vinni ezeket a dolgokat magaddal dolgozni is, jobb mint valami gyors szénhidrát a büféből. Korábban én is ilyeneket csináltam mint te, most pont a terhesség miatt álltam át tudatosan. Használd ki, hogy a legjobb időszakban vagy terhes, rengeteg a zöldség, gyümölcs (azért azzal vigyázz, soknak nagy a cukortartalma, abból ne dobj be 2-3 kilót) saláták, grillezve stb. Ne rontsd el őket panírozással meg olajban sütéssel.

2017. jún. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Lefogtok pontozni. De szabad dietazni terhesen, mert a dieta szabalyokaz jelent, nem fogyókúra... a 2 kulon vilag de ezt nagyon kevesen tudjak. Allits szanalyokat de ne vond meg a kajat. Egyed rizst, zoldsegeket husokat gyumolcsoket.. keruld a gyors kajat es az edesseget es maris nem kell éhezni..
2017. jún. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat, persze várok még ötleteket, csak reagálnék egy dologra.

Nem tartom kifogásnak, hogy nem laktat a szendvics, mert sose voltam különösebben édes szájú, így konkrétan egy szelet süti, 2 sor csoki, vagy egy nutellas kenyér is mindig eltelít. Ezért is vált ez a gyors, SOS megoldásommá, mert nem tart sokáig elkészíteni és 5 perc alatt csendben marad a gyomrom, míg normál szendvicsből kenhetnék akár 3-4-et is, amit viszont megenni sem 5 perc.

2017. jún. 23. 09:47
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát te tudod, de ennyi erővel akár éhezhetnél is, mert egy nutellás kenyérben csak kalória van, meg nagy semmi.
2017. jún. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljeskiőrlésű cuccok, engem azok mindig eltelítenek.
2017. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5-ös, lehet, hogy semmi más, csak kalória, de legalább az agyamat becsapom és gyorsan elmúlik az éhségérzet. De pont ezért kértem tanácsot, mert tisztában vagyok vele, hogy ez nem megoldás. De ötletem sincs, hogy mi az, ami gyors, egészségesebb, és az éhség is megszűnik.

6-os, sajnos a teljeskiőrlésű ételeket nem szeretem. Számomra olyan, mint a fűrészpor, nincs jó tapasztalatom ezzel kapcsolatban. :(

2017. jún. 23. 10:09
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Igen, a diéta nem fogyókúra, hanem egy bizonyos típusú étrend követése.


Amit a leírásodból megfigyeltem: szerintem a gyomorsavad miatt (is) lehetsz éhes. Kenyér,nutellák, stb. Én pl. refluxos lettem a rendszertelen étkezés és a kenyeres táplálkozás miatt.

A másik a vitaminok, iszonyú étvágyat csinálhatnak, főleg, ha a gyomorsavad nincs rendben szintén.


Hogy mit tegyél/ egyél?

Mellőzd a fehér tésztákat, ebben benne van a péksütitől kezdve egészen a mákos, diós túrós tésztáig, bolognai stb.Tartózkodj a napi szintű fogyasztásuktól: pl. Ha egyik nap borsó leves volt, túrós tésztával, porcukorral, másnap ne edd ugyanezt,és másnap ne egyél olyat, ami ugyanilyen lisztből készült stb.

Mit egyél?

Reggelre lehet enni sósat pl. sonkás szendvics rozsos, teljes kiőrlésű kenyérből. Vagy rántottát, ha szereted. Ha édeset kedvelsz zabkása pl. de lehet eritrites túró gyümölcsökkel.


Ebédre egyél mindig 2 fogást, ha lehet 1-2 óra alatt elfogyasztva. Pl. Délben egy kiadós leves, 1-2 órakor egy második fogás. Mehet a krumpli hússal, hús rizzsel, csak egyél mellé bőséges mennyiségű zöldséget (ne csalamádét, mert az tiszta cukor, ha hagyományosan készítik).

Tízóraira és uzsonnára : joghurt és olajos magok. Uzsira engedélyezhetsz magadnak egy kis étcsokit, vagy túró rudit. Mindig keveset és csak 1 db édessèget.

Vacsorára szendvics ahogy a reggelire is, vagy virsli, ilyesmi. Ne édeset és ne főfogásnyi mennyiséget.

Ha ezután is éhes maradsz, ehetsz még magokat, mandulát, diót egy marékkal max. És ne sós mogyit, diákcsemegét. Mindent csak natúr.

Gyümölcsöt este már ne! Nagyobb mennyiségben napközben sem. Pl. egy kiló szőlő/banán már nem egészséges, hiába gondolják így a kismamák.

Semmi üdítő, cukros tea stb. Ha édesíteni akarsz állj át az eritritre, az nem hashajtó hatású.

Úgy egyél egész nap, hogy ne maradjon ki túl sok idő pl. 5 óra két étkezés között.

Ha mégis, akkor ne csokival vagy cukorral pótold a hiányzó energiát.

A másik, hogy 1 étkezés alatt ne fogyassz el 2 embernyi adagot, csak kisebb mennyiségeket, mint ami egy normál nőnek elég.


Ha így étkezel kiegyensúlyozottabb lesz az energiaellátásod is, nem lesznek éhségrohamaid.


Ja, sütik, torták napi szinten ugyanúgy kilőve. Ha csokisat kívánsz, szedj magnéziumot.


És azt edd főként, amit te magad főzöl.


Szép napot!

2017. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Minél magasabb rostbevitel, alacsony glikémiás index, és sok folyadék!

Azt kizártnak tartom én is, hogy egy szelet nutellás kenyér jobban laktat, mint egy szelet rozskenyér, sonkával, paradicsommal, paprikával. Iszol hozzá egy pohár vizet, megduzzadnak a rostok: teljesen eltelít.

A nutellás kenyér glikémiás indexe magas: felküldi a cukrod a csillagokba, utána lezuhan a vércukrod és éhesnek érzed magad. Cukros zsíros kenyér, gyakorlatilag.

Vacsorára inkább egyél szénhidrát szegény ételeket, hogy reggel ne úgy ébredj, hogy szédülsz mert mínuszban van a vércukrod.

Natur joghurt, túró, körözött, teljes kiőrlésű kenyér (egy szelet!), rántotta, sonka, zöldségeket bármilyen mennyiségben.

Egy perccel tart tovább elkészíteni, és az kifejezetten pozitív, hogy tovább tart megenni. Nem hiszem el, hogy 20 perccel később annyival rosszabb lefeküdnöd.


Munkába vigyél magaddal sok-sok vizet! Unalmadban is eszed a szendvicseket, miközben nem is éhes vagy, hanem szomjas.


Azért sem jó ez az étrend, mert olyan szorulásod lesz, mint állat. Rostokkal és sok vízzel ez is elkerülhető.

2017. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen teljes kiőrlésű dolgokat veszel, de pl. a félegyházi pékség termékei mindenek csak nem száraz fűrészporok. De még a sparnál is lehet kapni olyan teljes kiőrlésű magvas császárzsemlét, ami nagyon finom és az még nem is annyi, mint mondjuk egy félegyházis kornspitz. De nem értem miért hangsúlyozod annyira, hogy gyors legyen, gyors legyen. Most komolyan annyival lassabb felszeletelni egy paprikát meg egy paradicsomot + vágni két szelet sajtot egy szendvicsre? Mennyi idő pluszban, 1 perc? Azért ennyit csak kibírsz. Ha nem, akkor előre szeletelj fel ilyeneket és tartsd a hűtőben akkor csak rá kell tenni. Egy napot/éjszakát semmi bajuk se lesz.
2017. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!