Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki küzd/küzdött ilyen...

Valaki küzd/küzdött ilyen félelemmel?

Figyelt kérdés

Olvasd végig kérlek, mielőtt ítélkezel!

Szóval a kérdést egyelőre kíváncsiságból teszem fel, még fiatal vagyok a babavállaláshoz(21), de egyszer majd szeretnék.

Szóval a helyzet az, hogy van nekem egy “mentális betegségem”, emetofóbia ami azt jelenti, hogy betegesen rettegek a hányástól. Ez egészen kicsi korom óta itt van. Na most ha a terhességre gondolok akkor borzasztóan megijeszt, hogy ezen át kell majd esnem a kezdeti időszakban. Tudom, hogy ez lesz a legkisebb gondom a terhesség/gyereknevelés alatt, de annyira rettegek tőle, hogy ez simán megakadályozna abban, hogy gyermeket vállaljak.

A betegséggel több pszichológust is megjártam már, többnyire eredménytelenül. Tudom, olyan is van akinek még csak hányingere sincs egyszer sem a terhesség alatt, de szerintem ez a ritkábbik eset(?). Sok olyat olvastam, hogy végighányták a 9 hónapot.

Van esetleg olyan aki jár/járt hasonló cipőben? Hogy oldotta meg? Legyőzi úgymond az anyai ösztön ezt a félelmet?

Kérem, aki nem ismeri el ennek a betegségnek a komolyságát, aki szerint ez csak egy hiszti, az ne alázzon se itt sem privátban, köszönöm.



2019. okt. 6. 08:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hál Istennek nem


Viszont én 1-szer hánytam, akkor sem a terhesség miatt.



Szabó Kitti youtuber os ebben szenvedett


Beszél is róla


Sokat hányt is


Lehet tud segíteni

2019. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

U.i.:


Sokkal többen nem hánynak ám, mont olvasod.


Csak az nem extrém, így nem kap akkora nyilvánosságot

2019. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönön a válaszod!:)
2019. okt. 6. 09:04
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy többször olvasod, hogy hánynak, hiszen azt nem írja le az ember, hogy én egyszer sem hánytam, ennek nincs hírértéke. Én pl egyszer se cigánykerekeztem a terhesség alatt, ezt se írom le sehová.


Én amúgy az elsőnél félidőig hánytam, a másodikkal egyszer sem. Vele csak refluxom volt - bár hánytam volna inkább.

2019. okt. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%
Meg van idod a terhessegig lekuzdeni,pszichoterapia.... Szar hanyni,de annyi sok rosszabb dolog van. Rak,gyogyithatatlan betegsegek... Azoktol nem felsz? Egy kis hanyas semmiseg ahhoz kepest.
2019. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Én hánytam 7 hónapot, végig a szülésig, napi 10-20-szor. Ha lett volna fóbiám a hányástól elmúlt volna és egyébként is, tök mindegy, hogy rettegsz-e a hányástól, úgyis ki fog jönni, ráadásul olyan hányingerem volt folyamatosan, hogy gondolkodni se tudtam, parázásra végképp nem lett volna erőm. Illetve a hányás adott kb. 2 perc megkönnyebbülést, szóval ha ilyen lesz a terhességed, akkor búcsút mondhatsz a fobiádnak, de persze ne legyen ilyen.

Egyébként én a korházaktol rettegtem betegesen, aztán lett egy súlyos betegségem, sokat voltam kórházban, most már egyáltalán nem félek tőle, nyilván nem lehetett végig rettegni egy 6 hetes kórházi kezelés alatt.

2019. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is emetofóbiás vagyok. 4 várandósságom alatt egyszer sem hánytam, hányingerem sem volt (semmi más sem rgyébként, csak nőtt és mozgott a hasam). 😊 A gyerekek picik még, egyikük sem hányt, de konkrétan gyomorgörcsöm van tőle, hogy mi lesz, ha fognak. Engem ez jobban kiakaszt, mint a saját hányásom, valószínűleg mert oviban dolgoztam előttük.
2019. okt. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezzel a fóbiával kűzdök,4 hónapja született a kislányom. Egész terhességem alatt egyszer sem hánytam, bár féltem tőle, mert hányingerem is volt rendesen. Teljesen átérzem a problémádat,nem vagy egyedüli!A babáért megéri. :)
2019. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!

Én is teljesen megértem az aggódásod, ugyanez a fóbiám van. Szeretnék leírni neked pár dolgot, hátha segíteni fog.

Hosszú lesz, de hátha tényleg ér valamit az iromány :)


Mióta az eszemet tudom, mindig is betegesen rettegtem a hányástól/hányingertől, kivert a víz ha valaki már csak annyit is mondott a környezetemben, hogy rosszul van, utáltam tömegközlekedéssel utazni, főleg busszal, mert féltem, hogy valaki rosszul lesz előttem, tiniként kerültem a bulikat, hogy ne lássam a részegen hányókat stb.

Aztán lett egy macskám, és képzeld elkezdett enyhülni a fóbiám! Köztudott, hogy a cicák sokszor hánynak, általában a lenyelt szőrt öklendezik vissza, de van olyan is, hogy túl gyorsan eszik és visszajön a kaja. Na ez nálunk se volt másképp, kb 2 heti rendszerességgel hány a mi cicánk is :D Az elején kissé zavart, (de sokkal kevésbé, mint ha ember tenné) aztán már picit sem, simán összetakarítom mindenféle viszolygás nélkül, akkor is ha közben épp eszek (imád olyankorra időzíteni) :D

Esetleg megfontolhatnád te is, hogy mielőtt babát vállalsz, "gyakorolj" egy cicával :)


Egy másik oldalról is tudok írni, a férjemmel egy éve szeretnénk babát, egyelőre nem érkezik sajnos :(

Ez idő alatt, a vágy a kisbaba iránt olyan erős lett, hogy minden ilyesfajta félelmemet kitörölte, csak jönne már végre! Eközben volt egy vetélésem is, akkor pl semmi bajom nem volt, bár még nagyon az elején jártam, de reménykedem benne, hogy legközelebb se leszek rosszabbul.


Anyukám egyébként mindig ennyit mondott mikor panaszkodtam neki, hogy "Na és? Akkor hánysz egyet, pár perc múlva jobban leszel, sokkal rosszabb, ha órákig szenvedsz a hányingertől"

Szóval én is próbálok így hozzáállni, hogy akkor már inkább jöjjön ki és legyek túl rajta, egyébként meg a tudat is segít picit, hogy most nem betegség/vírus miatt leszek rosszul, hanem a hormonok miatt ami a bennem növekvő pici miatt termelődik :)

2019. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:)

Kedves utolsó! A helyzetem érdekes, mert nekem meg 3 kutyusom van szóval hányás ott is előfordul, és ha állat csinálja egyáltalán nem zavar. Viszont ahogy mondod, ha egy ember megemlíto, hogy rosszul van engem kiver a víz.. köszönöm a válaszod és drukkolok, hogy sikerüljön a baba:)

2019. okt. 6. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!