Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki küzd/küzdött ilyen...

Valaki küzd/küzdött ilyen félelemmel?

Figyelt kérdés

Olvasd végig kérlek, mielőtt ítélkezel!

Szóval a kérdést egyelőre kíváncsiságból teszem fel, még fiatal vagyok a babavállaláshoz(21), de egyszer majd szeretnék.

Szóval a helyzet az, hogy van nekem egy “mentális betegségem”, emetofóbia ami azt jelenti, hogy betegesen rettegek a hányástól. Ez egészen kicsi korom óta itt van. Na most ha a terhességre gondolok akkor borzasztóan megijeszt, hogy ezen át kell majd esnem a kezdeti időszakban. Tudom, hogy ez lesz a legkisebb gondom a terhesség/gyereknevelés alatt, de annyira rettegek tőle, hogy ez simán megakadályozna abban, hogy gyermeket vállaljak.

A betegséggel több pszichológust is megjártam már, többnyire eredménytelenül. Tudom, olyan is van akinek még csak hányingere sincs egyszer sem a terhesség alatt, de szerintem ez a ritkábbik eset(?). Sok olyat olvastam, hogy végighányták a 9 hónapot.

Van esetleg olyan aki jár/járt hasonló cipőben? Hogy oldotta meg? Legyőzi úgymond az anyai ösztön ezt a félelmet?

Kérem, aki nem ismeri el ennek a betegségnek a komolyságát, aki szerint ez csak egy hiszti, az ne alázzon se itt sem privátban, köszönöm.



2019. okt. 6. 08:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem érdemes olyan dologtól félni ami kicsit se biztos hogy bekövetkezik. Ugyan nincs ilyen fóbiám, de szültem 3 gyereket, és egyetlen egyszer sem hánytam a terhességeim alatt. Nagyon sok ilyen van. Ráérsz akkor parázni ha kiderül hogy te éppen pont hányós vagy, de akkor meg már minek. 😊
2019. okt. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
Lehet pont ez fog segíteni leküzdeni. Mert ha egyszer jön a hányás akkor jön. Mikor már harmadszorra vagy túl rajta és rájössz hogy nem áll meg ettől a világ talán lazábban veszed.
2019. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én sem igazán szeretek hányni, de ki az aki igen? 😄

Lekopogom, eddig csak egy reggel volt mikor hánynom kellett 2x is, de nem is volt vészes igazából, csak lé jött ki belőlem, mégcsak a torkomat sem marta. Azért nagyon örülnék ha megúsznám a későbbiekben is.


25N

2019. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
62%

Szia! En is rettegek a hanyastol, bar szerintem hanyni senki nem szeret😄

Terveztuk a babat, de nem gondoltam hogy elsore osszejon, igy nem volt idom ezen agyalni hogy milesz ha hanyos leszek.

Most vagyok 16 hetes es az 5.hettol hanyok.

Az elejen nagyon nagyon megviselt ez tény, de kesobb kitapasztaltam,hogy reggel jon a hanyas akkor inkabb nem eszek szilard ételt csak pepeset azt valahogy "könnyebb" volt kihanyni 😄 vannak persze olyan napok amikor nem jelentkezik hanyas, csak hanyinger.. na ilyenkor hidd el azert konyorgok, hogy jojjon az a hanyas, mert akkor mulik a rosszullet.


En teljesen megertelek,sajnos nem tudsz ellene semmit tenni. Egyaltalan nem biztos,hogy hanyos leszel!! Kivanom,hogy ne legyen ilyen tuneted. Ha pedig mégis, nekem elhiheted hogy tul fogod elni! ;)

2019. okt. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%

Szintén ebben szenvedek és meg is jártam elég rendesen. Féltem terhes lenni,de rettenetesen vágytam rá. 6.héttől kezdve hánytam a 35.ig vészesen. Remegve,sírva.Lefogytam 48 kilóra úgy,hogy 56ról indultam. Havonta 5 napot kórházban töltöttem infúzió kúrán de csak pár napig volt jó utána. Szülés alatt is hánytam.Nagyon aggódtam a babámért...de ő tartott engem életben. Most már 3 hónapos és azt mondom megérte. Azóta is borzasztóan félek hányni...ráadásul refluxos vagyok.Mondhatni ezzel a betegséggel az életem részévé vált ez ,amin sajnos nem tudok változtatni.

De a kérdésedre a válasz.: Igen legyőzi az anyai ösztön a félelmet!!!!! :)

2019. okt. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek!!:)
2019. okt. 6. 13:46
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Tegyük fel gyereked lesz/van... elkerülhetetlen hogy hányjon. Mit csinálsz ?
2019. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
58%

En is rettegek a hanyastol de a verveteltol jobban. Ahogy te is irtad az oszton felulmulja majd. Az elso hanyasnal (szerencsere csak ketszer hanytam) kisirtam magam es ennyi egyebkent meg megkonnyebbultem tole :)

Vervetelnel szinten csak sodrodtam az arral. Hidd el elorebb sorolod majd a babat!

2019. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Na igen ez meg a másik. A hányás kismiska egy beöntéshez, gátmetszéshez, varráshoz netalántán a császárhoz képest amikor rendesen vágnak... jó nyilván ha egész terhesség vészes hányással telik akkor az egy örökkévalóságnak tűnhet. Én most csak a terhesség elején lévő hányásra gondoltam.
2019. okt. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!