Mosható pelenka?

Figyelt kérdés
Jelenleg 18 hetes 3 napos terhes vagyok és lassan elkezdek a babának vásárolni. Első baba lenne és annyira kíváncsi vagyok a mosható pelenkára, szívesen vennék és ki is próbálnám, viszont érdekelne a véleményetek. Újszülöttnél praktikus-e, milyen típusúak vannak, honnan érdemes venni/rendelni?

2019. okt. 6. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van mosipelusos csoport FBon, keress rá, ott minden infot begyűjthetsz.


Én is lelkesedtem anno, aztán elkezdtem olvasgatni, aztán mikor láttam, hogy kb komplett ikeás törölközőt begyömöszölnek emberek a gyerek pelenkájába, hogy kibírja az éjszakát, akkor azt mondtam, hogy szórakozzon ezzel a tököm.


De nézd meg a csoportot, ott egy csomó lelkes anyuka van, akinek meg bevált a dolog. Nem vagyunk egyformák.

2019. okt. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
En biztos nem kinlodnek vele. Eleted se lesz,volt hogy delben meg pizsamaban kovalyogtam. Vagy enni sem volt ido. Ha meg pelenkat is mosni kene...haat nem tudom. Msjd meglatod. Nekem nem ment volna
2019. okt. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Szia

Én 14 hetes vagyok, mosható pelenkázni szeretnék majd, jó néhányat be is szereztem már.

Arra készülj fel hogy nagyon sok kritikát fogsz kapni

2019. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom én is a Facebook csoportot, segítenek kiigazodni a típusok között. Az én kisfiamnak a csónakos pelenkák váltak be leginkább, de ez alkat függő. Nem ertem mi a baj az ikeas torolkozovel, 30x30 centis keztorlorol van szó, háromba hajtva akkora mint egy pelenka betet... Éjszakára amúgy nálunk a belső + bebujos gyapjú vált be, még egyszer sem ázott át, olyan 10-11 órát siman bír.
2019. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem tudom hol laksz, de erdemes egy közeli klubot megkeresni, ahol tudsz tapizni és tájékozódni 😊 előző voltam.
2019. okt. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem borzalmas.Elnem tudom képzelni,pl.egy utazásnál ha bekakil azt hogy oldják meg?!Bajlódna a tököm a 21.századba.
2019. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem látok benne semmi jót. Újonnan több ezer forint egy pelenka, használtat nem vennék. Újszülöttként napi 7-8 pelenka kell, de jó lenne, ha több napi készlettel rendelkeznél, mert nem tudod, mikor lesz időd mosni, és még száradjon is meg. Ha kinövi a baba, veheted az újabb méretet. Víz, idő, energia, mosószer. Ha akarod, próbáld majd ki később, ha lesz rá kapacitásod, de én nem kezdeném ezzel.
2019. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Igen, lehet újszülöttnél is használni, én már akkor használtam, amikor hazajöttünk a kórházból, és azóta is azt használjuk.


Sok fajta mosható pelenka van, én vettem zsebes pelust, valamint pelenkakülsőt és bambusz betétet (1-1 darabot). A második formáció vált be, ezért a további pelusok is ezek a fajták lettek. A temiti.hu oldalán olvashatsz részletesen az egyes típusokról. Volt újszülött készlet, ami két hónapos koráig volt jó, utána pedig olyanokat vettem amik állíthatók és 4-15kg testsúlyig jók. Összesen olyan 60 körül költöttem pelusra. Én úgy gondolom, hogy ez egyszerre soknak hangzik, de hosszútávon sokkal több menne el eldobhatóra. Szerintem a babának is jobb, a kisfiamnak soha nem volt piros a feneke, sem kiütéses.

A mosás ami még kardinális kérdés mindenkinek. Nos én azt mosószódával és ecettel oldom meg. Maradéktalanul kihoz mindent. A mosásig vízben tárolom a pelusok, amibe pár csepp illóolajat teszek. Minden 3. napra gyűlik össze egy adag, ennyi idő alatt nem különösebben büdös, igaz ez egyéni érzékenység kérdése is.


Végezetül az időráfordításról.

Úgy gondolom, hogy nem vesz el a moshatózás több időt, mint az amikor az embernek mindig el kell menni pelenkát venni. És persze akkor már végigmegyünk az üzletben is, és persze mindig veszünk ezt-azt vagy nézelődünk. Szerintem ez, meg az oda-vissza út is legalább annyi időt vesz el, mint mosni, arról nem is beszélve, hogy a legtöbb háztartásban már automata mosógép van.


És még valami, nem tudok elmenni szó nélkül a második hozzászóló "életed nem lesz" beszólása mellett. Én ettől mindig is a falra tudtam mászni. Akinek az anyaság és a babájával való törődés nem élet, az nem tudom minek szül! Az életed valóban más lesz,de minden nehézség ellenére csodálatos időszak elé nézel, amihez nagyon sok örömet kívánok neked!

És az ilyen károgó varjak megjegyzéseit engedd el a füled mellett, és ha a moshatózás mellett döntesz akkor az a miatti kritikákat is.

2019. nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Utolsó vagyok. Annyit kifejtettem az előzőből, hogy ökológiai szempontból sem mindegy, mosható vagy eldobható. Ugyan a mosáshoz víz kell és energia, de lehet használni környezetbarát mosószert is (pl. mosószóda) az energia sajnos nálunk nem megújuló forrásból származik, de még szerintem így is jobb, mint megtermelni gyerekenként 1,2 tonna le nem bomló hulladékot.
2019. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!