Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudjam, hogy minden...

Honnan tudjam, hogy minden rendben van-e? Nem a babaval, hanem velem.

Figyelt kérdés

Mar nem az elso terhessegem, igy van valamennyi tapasztalatom. De nincsen magandokim, es minden terhesseg mas...most gyakran faj a derekam, szoktam kemenyedni, neha nagyon erosen olyan erzesem van, hogy valami odalent nem stimmel. Mintha feszitene a huvelyem, es nagyon gyakran huzodnak a mehszalagok.

Nem szokott tovabb tartani ez a dolog, ha le tudok pihenni. De nem pihenhetek egesz nap. Ezzel el lehet menni orvoshoz, hogy "olyan fura erzesem van"?

23.het, 18 hetesen minden rendben volt, bar azota is egyre nehezebben viselem, ha sokat kell maszkalnom es megerolteto kb minden. Napi dolgok is.

A baba sokat mozog, olyan erzesem nincsen, hogy a mehszajam nyilna, nem verzek, nem gorcsolok (a kemenyedesek is max napi 1-2x vannak es elmulnak par perc alatt).

Ha holnap reggel beallitok a dokihoz, hogy valami fura, azzal mit tud kezdeni? Pl kerhetek olyat, hogy a biztonsag kedveert vegyen huvelykenetet, vagy nezzen mehszajat? (sosem neztek meg alul, illetve semmi emlitest se tettek ra az ultrahangok utan).

Vagy ez a derekfajas, meh huzodas, alul feszites mind normalis es emlitesre sem melto tulreagalt para?

Ti hol huztok hatart, honnan tudjatok, hogy mi van benne a normalis hatarban es mi az ami mar dokiert kialt?


2019. okt. 13. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 22 hetes terhes vagyok, nekem is hasonló panaszaim szoktak lenni. Nekem O az első baba, és 28 éves vagyok.

Bennem is felmerültek ilyen jellegű kérdések, talán egy picit korábban, mint Benned, nekem már korábban is voltak alhasi fájdalmaim, ezekre 3x2 magnerotot és napi 4 liter vizet javasoltak, a sok pihenés mellett. (Pihenés az is, ha leülsz egy 10 percre :) ) én nagyon megijedtem az alhasi fájdalmak miatt, egyszerűen sehol se olvastam korábban arról, h a terhesség "fájdalmas" :D mármint persze, hányinger, kivanossag, mittomen, benne van az amcsi filmekben is, de ha valami fájdalom szoba kerül, rögtön a legrosszabbra gondol mindenki. Főleg ha nincs meg gyereke, vagy neki nem volt ilyen problémája várandósság alatt. Szerintem ettől ijedhettél meg Te is, nem?

Én -ekkor elmentem a dokimhoz, hogy be vagyok szarva, faj a hasam, mi történik velem? :D

Megvizsgált, minden rendben, de már a vizsgálat előtt is mondta, hogy ez teljesen természetes, ha érzem, h húzódnak a szalagok, no a méh. De azért megnézett UH-gal, manuálisan is, a biztonság kedvéért. Rákérdeztem, h mikor kell ügyeletre menni, erre azt mondta, hogy ha ennél erősebb fájdalmam van, vagy ha új tüneteim vannak. Ezután 2 nappal éreztem először, h keményedik a pocim :D mentem is az ügyeletre (ott másik doki volt), nagyjából ugyanez a beszélgetés, és vizsgálat zajlott le, senki nem nézett hülyének, de mindketten azt javasoltak, h sok-sok magnézium és víz és pihenés.


Szóval válaszolva kérdésedre:

Szerintem ezek teljesen normális dolgok, amiket érzel.

Ha valami kóros dolog történne, arról tudnál.

Lehet, hogy ez nem nyugtat meg eléggé (ez is teljesen természetes:) ), ezesetben viszont szerintem menj el a dokidhoz, és egészen biztos vagyok benne, hogy nem fog hülyének nézni, meg fog vizsgálni és mgg fog nyugtatni és lehet, hogy még ezeket is hozzáteszi, hogy mikor érdemes ügyeletre menni :)


Amúgy pár napja nekem annyira fajt a derekam egy kis mozgás után, hogy konkrétan egyedül nem tudtam megtusolni és kimászni a kádból.. Nagyon mókás voltam, bár akkor nem nevettem. :D ilyenkor vagy megterheled a derekad, vagy eleve terhelve van a hirtelen súlygyarapodástól, vagy az is lehet, h a baba fekszik rá egy idegre, mint amikor lumbágós valaki és az ideg nyomódik.

2019. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 23. hét, pár napja már én is olyan vagyok néha mint egy öregasszony, ma söprés után kellett leülnöm fél órát. Én egyáltalán nem érzem kórosnak, csak azt érzem, hogy már sokkal többet kell pihennem és figyelnem magunkra. Szerintem is ha valami komoly lenne, az azért jobban feltűnne.

Off: Úristen amióta írom ezt a kommentet megállás nélkül mozog/forog/rugdos a babám nagyon durva ilyen még nem volt xD de tényleg folyamatosan. xD

2019. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha 18 hetesen voltál utoljára, akkor mostanában menned kell nem? Egyébként nyugodtan menj el, ha úgy érzed, hogy valami nem stimmel. Ha egy kicsit "túlzol" a panaszokon, akkor biztosan megvizsgálnak rendesen. Nekem mondjuk tényleg voltak panaszaim és be is mentem a klinimára megnézetni magam, mert korábban volt sajnos egy súlyos vetélésem. Inkább menj be, minthogy baj legyen. Magnéziumot szedsz?
2019. okt. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos csak a 30.heten nezne meg valaki legkozelebb, elobb elvileg nem kell menni. De holnap elmegyek inkabb es kivarom a 3 ora sort, de idegesit. Szedek magnesii citricit, 3x1 vagy 2x1
2019. okt. 13. 21:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért ez durva.Engem 4 hetente ultrahangoz a dokim.Az elején 3 hetente.
2019. okt. 14. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18 hét után 30. héten mész legközelebb? Az lehetetlen. Előtte van több előírt vizsgálat is, pl a cukorterhelés.
2019. okt. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De a cukorterheles csak egy labor. Megvan a beutalóm, csak védőnőhöz megyek utána. Nincsen dokim. Tehát nincs kötelező vizsgálat addig.
2019. okt. 14. 06:37
 8/13 khniki ***** válasza:
Szedjél magnéziumot!
2019. okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Voltál dokinál?
2019. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ejjel a korhazban. Panikrohamom lett attol h egesz este kemenyedtem es nem mult el. Az foleg labremegesben nyilvanult meg, amitol meg szarabb lett a hasi erzes, ugyeletes orvos tanacsara inkabb mentot hivtuk es megvizsgaltak.

Semmi baj, nem nyilik a mehszaj, a baba jo nagy, szepen fejlodik, jol van, a magzatviz normalis, a lepeny jo helyen. Pihenjek. Pihenek..

2019. okt. 14. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!