Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől van, hogy a rendes...

Mitől van, hogy a rendes ételeket már nem kívánom?

Figyelt kérdés

34. hétben vagyok.

A terhesség alatt eddig a táplálkozással nem volt gondom, ettem mindenfélét, amit szabad, változatosan és egészségesen.

A terhességi cukorterhelés eredményem is jó volt.

Viszont pár hete már mást se ennék, csak "szemetet", az egészséges, rendes főtt ételeket nem kívánom, se a húst, se a zöldségeket, hányni tudnék a gondolatától is, hogy kellene reggelizni vagy ebédelni.

Itt le merem írni, folyton csokiért, cukorért epedek, és legszívesebben egész nap ilyeneket ennék. Persze nem teszem, mert szeretnék vigyázni a babámra meg magamra, de nagyon kínlódok lelkileg emiatt, és ha engedek néha az édességnek, akkor érzem igazán jól magam, és hiába fékezem magam, ürességet érzek utána, mert még több kellene, nem elég.

Akivel volt ilyen, hogyan küzdött meg vele? Illetve mi lehet ez?



2019. okt. 14. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori,hogy terhesen az ember sós, savanyú, vagy édes dolgokat kíván. Ez normális. Az édesség utáni vágy jelezhet valaminek a hiányát is. Magnézium hiány,króm hiány stb. Oda figyelve nyugodtan ehetsz egy kevés édességet.
2019. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz gyümölcsökkel, főleg szőlővel, almával, körtével. Ha nem is azonnal, de egy idő után enhül a cukor utáni vágyad.
2019. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted..... Én is így vagyok sajnos. 1 hónapja nagyjából iszonyúan kívánom az édességet, néha odáig jutok, hogy az egészséges ételt kihányom és nem tudom megenni. Azzal szoktam "csalni", hogy először iszom egy pohár kakaót (imádom mióta terhes vagyok) és utánna szépen lassan megeszem az egészséges ételt is. Az én állapotomat még az is nehezíti, hogy terhességi cukorbetegségem van, így nagyon oda kell figyelnem. Ha valami "tiltottra" vágyom, akkor igyekszem előtte valami nagyon nagyon egészségeset enni, hogy a lehető legkevesebb eltérést okozza a cukorszintemben. Kitartást neked....


36hetes kismama.

2019. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
En is a hamburgert,pizzat,kolat kivanom... Veletlen sem a parolt zoldseget meg a fozeleket. 30 h km
2019. okt. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!