Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Főleg első babások, ti hogy...

Főleg első babások, ti hogy készültök a pici érkezésére?

Figyelt kérdés
És apuka?

2019. okt. 16. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan mit szeretnél tudni ezzel kapcsolatban?

Lelkiekben már fel próbáltunk készülni, mielőtt teherbe estem volna, de persze minden csak a tapasztalattal derül ki.

Felújítjuk épp a házat, és már mindent beszereztünk, kórházi csomagok összepakolva, listán minden kipipálva.

Apuka lelkesen fészekrakó ösztönnel szorgoskodik, hogy minden elkészüljön. Nagyon várja már.

34 hetes vagyok.

2019. okt. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első babások vagyunk!17.hétben járunk, március végére várjuk. Hosszú évek óta várunk rá, gyakorlatilag 4 éve fel is adtuk a küzdelmet, de most mégis váratlanul érkezik hozzánk!

Lelkileg fel vagyunk rá készülve! Jártunk már baba áruházban, vannak elképzeléseink de vásárolni és a kis szobáját csak jövőre kezdjük el.Nem hamarkodunk el semmit. Még amúgyis titkolózik hogy milyen nemű!😊

2019. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor te már finishben vagy!:) A felújításhoz pedig sok erőt kívánok, mi azon ügyködünk.


Ilyenekre gondoltam:

-mentek-e szülésfelkészítőre/intim tornáztok-e

-mentek-e babaelsősegélyre

-néztek-e szüléstörténeteket, babaápolási videókat (öltöztetés, fürdetés)

-olvastok-e valamit a témában stb.

2019. okt. 16. 17:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Második válaszadónak is gratulálok! Mi is sokat vártunk a kislányunkra! :) Biztos minden rendben lesz és átérzem, hogy csak jövőre szeretnének elkezdeni vásárolni!
2019. okt. 16. 17:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok: Köszönjük szépen! :)

Nem mentem szülésfelkészítőre, és úgy gondoltam tornának bőven elég a felújítás (nehezet nem emelek, csak amit úgy érzem bírok). Meg van egy babás anyukabarátnőm, vele szoktam heti kétszer körbesétálni a falut :)

Baba-elsősegélyre se mentem, a neten videókat néztem ezzel kapcsolatban. Vettünk légzésfigyelőt, tehát nem árt tudnom, mi van, ha besípol. A babaápolással ugyanígy vagyok, és ez az anyukabarátnő is sok mindenre megtanított még idő előtt. Bár neki kisfia van, nekem kislányom lesz, a nemi szerv ápolása más, de így is nagy segítség, hogy megtanít fürdetni, pelenkázni, öltöztetni. Meg a kórházban is elvileg meg fogják mutatni.

Rendszeresen olvasok mindent amit csak lehet, és igyekszem kihagyni a horrorszülési sztorikat, bár azzal élőben is traktálnak ha akarom ha nem :D

2019. okt. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi voltunk szulesfelkesziton, ennek keretein belul ma megnezhettuk a szuloszobat illetve a szuleszetet, szerintem nagyon hasznos volt. Ujraelesztest is megtanitottak az egyik oran. 27-32 het kozott vettunk meg nagyjabol mindent. 36. heten mostam es vasaltam ki a ruhait. Mar csak ot varjuk, de nagyon ❤️
2019. okt. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Meg annyi, hogy a szulesfelkesziton megmutatjak, hogy kell ellatni a babat otthon az elso napokban, nagyon sok videot is mutattak. A szoptatasrol is van kulon ora. Osszesen 6 alkalom volt kb 1 oras mindegyik. Szerintem erdemes elmenni.

38+3 hkm

2019. okt. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok! Mi vidéken lakunk itt nincs lehetősége szülés felkészítő tanfolyamra!Pedig biztos hasznos lehet.

A férjem mentős így ő sok mindenben jártas!😊 A családban vannak kisgyerekes anyukák úgyhogy gondolom számíthatok a segítségükre. Valamint ott van a védőnőnk is! De bízom az anyai ösztönökben is!

Szülési történeteket nem olvasok, nem akarom magam ezzel stresszelni. Nyilván nincs két egyforma szülés! Mindig is rettegtem a szüléstől,de amióta terhes vagyok nem is agyalok ezen. Így is úgy is ki kell hogy bújjon bentről! 😍


Kedves kérdező,Te hányadik hétben jársz? És te hogy vagy ezekkel a kérdésekkel?

2019. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A 27. hétben járunk. Mivel eddig építkeztünk még csak néhány ruhát szereztünk be. Most kezdtem el aktívan összeírni a kelengyelistát és figyelni az eladó holmikat. Nem rég kezdtem kismama jógára járni, de igazából így is eleget mozgok a költözködés miatt...


Budapesten élünk, így mi tervezünk menni szülésfelkészítésre és babaelsősegélyre is. A környezetemben nincsenek kisbabások, úgyhogy én már megnéztem néhány videót, hogy hogyan tartsam majd életben a babámat illetve beszereztem néhány könyvet, hogy nagyjából képben legyen.

2019. okt. 16. 21:41
 10/10 khniki ***** válasza:
100%

Egy hónapja szültem. Meg tudsz venni minden szükséges holmit a babának, de a feladatokra, a folyamatos kimerültségre és a hormonális változásokra nem tudsz felkészülni. El sem tudod képzelni, amíg nem éled át, hiába olvasol róla. Rengeteg az öröm, de kapásból az első pár hét a túlélésről szól. Pedig igazán jó és együttműködő a kisbabánk.

Szóval erre a részére nem lehet készülni Sok boldogságot!

2019. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!