Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valami probléma áll fenn...

Ha valami probléma áll fenn és nincs az embernek fogadott orvosa hogy és hogyan kap gyors és azonnali ellátást?

Figyelt kérdés

Sziasztok, arra gondolok hogy hamarosan a 3. trimeszterbe lepek és írjak a cikkek hogy ha ez meg az, meg ennyiszer per nap tortenik, orvoshoz kell fordulni.


Ez sztk kereteken belül hogy néz ki? Betegfelvetelen jelzed hogy kismama vagy és ilyen probléma miatt pl koraszulestol tartasz és eloassak neked vasárnap hajnali 3-kor az ügyeletes nőgyógyászt? Vagy ezt hogy kell elképzelni? Csak mert sürgősségin nővérem (nem terhesen) 6 órát várt rosszulléttel és a végén még őt csesztek le, hogy mit keres ott..



2019. okt. 19. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"előássák"? Azért annyira nem kell előásni. Kórházakban mindenhol van 0-24 órás nőgyógyászati/szülészeti ügyelet. Bemész és szólnak az orvosnak, ennyi.

Nem is értem a kérdést. Szerinted mindenki az utcán szül meg, akinek nincs fogadott orvosa, vagy mi?

2019. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki fizeti a tb-t, a nap 24 órájában bármikor joga van bemenni az ügyeletre ha baj van. Ha van orvosa ha nincs el fogják látni.
2019. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem első. Csak sajnos nekem már volt dolgom sztk-ba ellátással ügyeleti időn kívül. Nem neveznem ellátásnak. Csak remélem, hogy a terhesekkel kicsit elsőbbségin bánnak. Szóval nem annyira az elmélet érdekel, mint konkrét tapasztalat ha van valakinek. És igen. Nekem előástak az orvost. Szo-szerint.
2019. okt. 19. 18:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es

Ha nem fizeti a tb-t, akkor is.

2019. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Azért nyilván nem mindegy, mivel megy oda az ember. Manapság képesek minden szarral az ügyeletre rohangálni, csak mert nappal sokat kell várni, aztán csodálkoznak, hogy nem nyalják ki a seggüket is pluszban.

Csak néhány példa: egy hete tartó hüvelyi folyással és viszketéssel bejön valaki este 10-kor, mert "most érek rá". Vagy mikor vasárnap du. 6-kor beesik az ügyeletre, hogy semmi panasza nincs, de pozitív a terhességi teszt. Gratulálok, hova szarjak? Szintén hétvége, délután, "pozitív a tesztem, nem akarom megtartani". Aha, és? Mit gondol? Hogy gyorsan felfektetjük az asztalra és kikaparjuk?


Nyilván ha bejön egy 39 hetes terhes, hogy fájásai vannak, vagy folyik a magzatvize, akkor nem fogják 6 órán keresztül a folyosón ültetni, hanem megvizsgálják.

2019. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van fogadott orvosom, de amikor 14 hetesen elkezdtem vérezni éjfélkor, akkor egyszerűen bementem a kórházba, 5 percen belül ott volt az ügyeletes nőgyógyász. Nem hívtam a fogadott orvosomat, mire beért volna, már megvolt a vizsgálat, uh.

De nálunk pl volt 26 hetes kismama, aki betelefonált, hogy jön mert elfolyt a magzatvize. Ott várta az orvos, szülésznő előkészítve a tüdőérlelőt stb. Nem azzal voltak elfoglalva, hogy ki az orvosa. Bent feküdtem, ezért tudom. Pont beszélgettem a szülésznővel, amikor csengett a telefon.

Úgyhogy nálunk működik a bejön a kismama és előásnak egy dokit módszer.

2019. okt. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát azt én tudom hogy a betegek fejében is van gond. 😃 de én biztosan nem ez a kategória vagyok. Mielőtt terhes lettem éves nogyogy szűrésen kívül nem voltam dokinal a háziorvosom 5 évente látott.

Azért az hogy megsérülök és nem tudok lábra állni azzal nem gondoltam hétfőig várni. Tévéztem. Nővéremnek valami bél panasza volt hatalmas fájdalmakkal. Mint mondtam ő lett lecseszve. Értem hogy sok a hulye de hát köszi akkor is.


Es ha nem vagyok 39 hetes terhes és nem folyik a magzatvizem "csak" beparázok? Lehet feleslegesen megyek így is mivel nem volt meg gyerekem nem tudom mindig hogy valami normális e. De akkor remélem.igy már majd komolyan vésznek ha bármi lenne. Ne legyen. Remélem én is 39 hetesen bukkanok fel elfolyt magzatvizzel 😊

2019. okt. 19. 18:35
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodj már meg. Szülészeti osztályon 5 percen belül megnéznek. Klinikán dolgozom, egy kismama se várt még annál tovább, amíg leértem az emeltről a szülőszobára...

Ha igen, az azért van, mert mondjuk műtőben voltam. De akkor meg vagy lehívják a másik ügyeletest (ahol van), vagy megnéz a szülésznő. Esetleg ha nem akkora akut probléma, akkor addig felraknak CTG-re meg elintézik amit kell, és mikor az orvos kijön a műtőből, megnéz.

De elárulok egy titkot: ha fogadott orvosod van, akkor is pont ugyanígy történik ám. Ugyanis ha felhívod hajnali kettőkor az orvost, hogy ez meg az van, akkor az lesz az első, hogy beirányít az ügyeletre, és majd ha onnan szólnak neki, hogy akció van, akkor ő is bemegy. Nem fog csak azért hajnali kettőkor a kedvedért bemászni, mert mondjuk beparáztál.

2019. okt. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Nekem olyan gyenge fájásaim voltak, hogy nem tűnt fel, hogy szülök.


Ismerőssel találkoztam, ő vetette fel, hogy szerinte ez nem csak jósló, gondoltam nézzük meg a kórházat, közel van, nem vesztek semmit, max elküldenek. Nem volt percre pontos a fájás. 3 ujjnyira tág voltam már. Ha egyedül vagyok biztos csak a tolófájásoknál esik le, hogy ez szülés, az meg nem jó, mert a 3. dikra ki is jött a baba.


Gyors szülés, semmi bajunk nem lett.


Mindenki nagyon rendes volt, de bosszankodtak, mert frontban elvileg mindenkinél beindul a szülés, egyszerre 5en szültünk ügyeleten, egy doki szaladgált és a “végzett már”kérdés ment körbe.


Jól éreztem magam, mert utolsónak mentünk be és elsőre végeztünk.

2019. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem volt fogadott orvosom. 2x voltam az ügyeleten, egyszer szombat délután 35 hetesen, mert nem mozgott aznap a baba, és megijedtem. Azonnal kötöttek rá az nst-re, de nem volt baj, de azért befektettek 1 hétre megfigyelésre.


Másodjára úgy volt, hogy 38 hetesen voltam benn nst-n péntek délelőtt. KB mikor elindultam hazafelé elkezdett fájni. De gyenge fájások voltak, és rendszertelenek így azt hittem jóslók. Este 7ig vártam, hogy elmúljanak a jóslófájásaim, de nem múltak így be kellett menni az ügyeletre. Itt is azonnal megvizsgáltak (az ügyeletes orvos pont az volt, akihez 9 hónapon keresztül terhesgondozásra jártam államiba, szóval igazából volt is fogadott dokim, meg nem is 😁😁😁), 5 ujjnyira nyitva voltam, úgyhogy közölték, hogy nem megyek innen már haza egyedül.


Mind a kétszer, gyors, precíz, és kedves ellátást kaptam.

Viszont epegörccsel sokszor voltam már a sürgősségi énis, és ott nekem is rossz tapasztalataim voltak. Volt, hogy 12 órán át ordítva feküdtem a széken, aztán hazamentem mindenféle vizsgálat nélkül, mert elmúlt a fájdalom.


Valószínűleg ez azért van, mert a sima sürgősségin kicsit többen vannak, mint a nőgyógyászati sürgősségin. A nőgyógyászati sürgősségin az elsőnél hárman voltunk, a másodiknál ketten. A sima sürgősségin pedig minden alkalommal voltunk vagy 30an. Így könnyű gyorsnak és kedvesnek lenni.

2019. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!