Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az orvos 2 héttel elszámolt...

Ha az orvos 2 héttel elszámolta magát, koraszülött lesz a babám?

Figyelt kérdés
Nem akartam vele ellenkezni, de pontosan tudom, hogy mikor voltunk úgy a férjemmel, amikor a kicsink megfogant, ő jó 2 héttel korábbra tippelt az okos naptára szerint. Egy betegség folytán elképzelhető, hogy a 37. héten megindítják a szülést, viszont ha az orvos elszámolta magát, akkor koraszülött lesz a babám? Nem veszélyes ez? A tüdő fejlődése szempontjából 2 hét nagyon sokat számít.
2010. júl. 17. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
nem én úgy tudom ez már nem számít koraszülésnek. és a babádnak semmi baja nem lesz nyugi.
2010. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Javíts ki, ha rosszul tudom, de szerintem a 37. hét előtt, illetve ha 2500 g-nál kisebb akkor koraszülöttnek számít.

Ha megindítanák akkor a szülést, akkor még csak 35 hetes lennék.

2010. júl. 17. 19:02
 3/10 anonim ***** válasza:
de sehol nem kell napra pontosan szülni!!, a 42. hét után kerül szóba a túlhordás, s indítják be a szülést.
2010. júl. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De most figyelj a terhességi heteket nem a fogantatástól számolják, hanem az utolsó menstruáció időpontjából. És így nekem nem világos a kérdésed. Jó mondjuk együtt lehettél a férjeddel a menstruációd kezdő napján de akkor egyeznie kéne a dátumnak meg a menstruáció alatt is, de ált a két hét+/- pár nap. De egyébként az ultrahang is mutatja nekem az összes ultrahangos, egyből megmondta mindkét gyerekemnél, hányadik hétben járok.

És a terhesség is 9 hónap de 40 hét-eleve emiatt a két hét differencia miatt.

2010. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én 35 hétre szültem a fiamat, 2550g volt és nem volt koraszülött. Ott volt az időre született babák között.
2010. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sem értem teljesen,de ez mindegy is...és valóban,a 41.-42. héten szokták csak megindítani,akkor akárhogyan nézzük a babád már 39-40 hetes.Én is a 37. hétre szültem(tehát ha így vesszük a baba 35 hetes volt)de semmi baja nem lett.3090 gramm,és 53 centi volt.De a dokik nem is a korrigált kort nézik(tehát nekik a 37. héten született baba nem 35 hetes,hanem 37).Ha nem így néznék,akkor nem azt mondanák,hogy a 24.terhességi hétre született babákat már meg tudják menteni(akik ugye csak 22 hetesek).
2010. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a terhességi heteket az utolsó menstruáció első napjától számolják. Eddig nem mondta senki? Pedig már mindjárt szülni fogsz.

Az orvosod jól számolt hidd el. Hiába tudod a fogantatás pontos napját miután ez sosem biztos ezért számolják az utolsó mensi első napjától.

2010. júl. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 12. heti uh a mérvadó, hogy akkor-ott hány hetes voltál. Gondolom többször voltál uh-on és feltűnt volna neked, ha nem stimmel a hetek száma.

Remélem érthetően írtam le.

2010. júl. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na de most a kérdező arra gondolt hogy van valami betegség vagy esetleg beüt egy betegség nem tudom most konkrétan melyikre gondolt és lehet hogy megindítják a doki számítása szerint akkor 37. héten a szülést.De az ő számítása szerint akkor nem 37 hanem 35 hetes lesz.Erre szerette volna a választ kapni hogy 35. héten szülne akkor nem lesz e kora szülött a babája.Én úgy tudom hogy 36. hetet betöltöd akkor nem lesz kora,de mivel már egy válaszoló írta hogy az ő babája is az időben született babák között volt.Úgyhogy akkor minden lehet.De én úgy tudom hogy akkor még koraszülöttnek számít.
2010. júl. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem programozott császárom lesz. Peteésér szerint 3-4 nappal "kisebb" a terhességem, mint mensi szerint. A kütyüjük alapján augusztus 24-re lenék kiírva, a császár mégis 9-én lesz, tehát éppen betöltöm a 38. hetet. De bízom a dokimban, hogy minden fasza lesz. Amúgy is 2 héttel nagyobb a koránál a fiam. Szóval ne aggódj, a dokid bizti tudja mit csinál...
2010. júl. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!