Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen személyes tapasztalatot...

Milyen személyes tapasztalatotok van uterus bicornis-sal ('kétszarvú méh') kapcsolatban? Mennyire lett koraszülött a baba? Császármetszés volt? És mitől tiltott speciálisan az orvos a terhesség alatt emiatt?

Figyelt kérdés
Kérem, tényleg olyanok válaszoljanak, akiknek uterus bicornis-a van, vagy ismernek olyat, akinek az van, mert az interneten már magam is utánanéztem, az orvosom alig mond valamit, az is szöges ellentéte annak, amit neten olvasni.
2008. dec. 19. 15:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
71%

Szia, nekem hátrahajló, szív alakú méhem van (asszem a 2szarvú méhre mondják). Császároztak egyrészt emiatt, másrészt a szívem miatt (szívritmuszavar). Nem volt semmilyen tiltásom, és nem voltam koraszülés-gyanús. A 39. héten császároztak, akkor is csak azért, mert megfordult a babám és ha már bent voltunk... :)

Most várom a másodikat, ez is csaszi lesz...

Kellemes babavárást, könnyű szülést! :)

2008. dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
Ja, nem akarok beleszólni (az előző vagyok), de ha olyan dokid van, aki nem akar beszélni, akkor szerintem válts. Sokkal nagyobb lelki nyugalom, ha van kitől kérdezned. De ez csak egy javaslat..
2008. dec. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:

Nekem is kétszarvú méhem van. Most vagyok 21 hetes. Már volt egy ikerterhességem, ami sajnos nem sikerült, de ez már 7 éve volt. Akkor más dolog is kiderült, hártya volt a méhem közepén, amit eltávolítottak.

Most teljesen jól viselem a terhességet, a dokim azt mondta, hogy semmi vész, szültek már ilyen méhhel, nem kell izgulni. A védőnőmnek is volt már több ilyen kismamája. Szóval ne izgulj! Én pozitívan állok a dologhoz és élvezem a babukám mozgását! A szülés meg lesz, ahogy lesz! Hallottam, hogy van aki így is természetes módon szült és van akit császároztak. Szóval akinek nem ilyen hátrahajló és kétszarvú méhe van az is járhat akárhogy szülésnél.

Egyébként a neten sok dolgot olvashatsz, de felét se hiszem el! Mindenkinek más a véleménye!

Egy boldog kismami!!!!

2008. dec. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:

Elfelejtettem írni, hogy azért én veszélyeztetett terhességgel itthon vagyok, jobb ez így, amiatt is, amit már megéltem. Meg a babának is, hisz ő már a legfontosabb!

A dokim egyébként nem tulajdonított ennek a kétszarvú méhnek nagy figyelmet. Tehát nyugi!

2008. dec. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Azért aggódtam nagyon, mert az ultrahangos eléggé megijesztett, amikor a terhesség elején még jól látható volt az elváltozás, mondta, hogy örülhetek, hogy egyáltalán teherbe estem. A neten is csak rosszat írnak, hogy hamar kicsi lesz a hely a babának, hogy tuti császározás lesz, mert hely szűke miatt nem fog tudni megfordulni a baba, stb. Rajtatok kívül eddig egy nő tapasztalatát hallottam, ő 6 és fél hónapra szült kétszer is (az egyik most 2, a másik 4 éves), és bár mindkét gyerek egészséges, azért a 6 és fél hónap kicsit ijesztő volt.
2008. dec. 20. 08:34
 6/34 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem is kétszarvú méhem van.Nekem se mondott senki semmit,én is aggódtam ahogy te is,ez természetes.Három korai vetélés után azt mondták nem lehet gyerekem a méhem miatt,mert nem fér el ,az ilyen méh nem tud úgy tágulni mint a "normális".Hát én mégis teherbe estem!A 10.héttől itthon kellett lennem veszélyesztetett terhesen. A 30.héten 1ujjnyira kinyílt a méhszáj ezért 6 hétre kórházba fektettek,és láss csodát:39 hétre simán született meg a kislányom,mégpedig farral(nem volt hely neki megfordulni)ennek lassan 9 éve,és mondhatom egy ilyen méhhel teherbe esni nehezebb feladat,mint kihordani és megszülni. Amúgy mindenki mást mond.Én azt mondom ne aggódj,pihenj sokat,és ha lehet vigyázz a súlyodra,mert minél többet hízol,annál nagyobb terhet rósz a méhedre,ezért nyílhat ki a méhszáj és ezért lehet koraszülés.Én 23kg.híztam.Ha jobban odafigyelek lehet,hogy elkerülhettem volna a kórházat.Légy nyugodt és ne erőltesd magad egyáltalán.Az uterus bicornis nem betegség.Ilyen méhet kaptunk,de majd meglátod te is,hogy nem tragédia,csak azért fogjuk fel annak mert nem beszél róla az orvos.Neki természetes,hogy ilyen is van és elvárja,hogy tekintsük mi is annak.De hidd el ,nem gáz,csak jobban oda kell figyelnünk mint másoknak. Üdv:Hajni
2009. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, hogy írtál! Én most 15 és fél hetes terhes vagyok. Te magát a terhességet hogy viselted? Én is itthon vagyok, ágyba vagyok parancsolva, mert szinte folyamatosan vérzek, és a hasam alja is nagyon fáj, de annyira, hogy sokszor, ha felállok, ki sem tudok egyenesedni a fájdalomtól. Neked voltak ilyenek?

Ez a teljes ágynyugalom nálam nem igazán megoldható, szüleim is és anyósomék is több ezer kilométerre laknak, férjem reggeltől estig dolgozik, így nincs senki, aki kicsit is segítsen nap közben, legalább főzéssel. És társaság híján fél nap fekvéstől és a nagy unalomtól már majd' megőrülök!

2009. jan. 15. 04:58
 8/34 anonim válasza:

Szia! Én azt hiszem eléggé hasonló cipőben járok. Egy ultrahang során állapították meg nálam az uterus bicornist. Hysteroscopiás műtétem is volt, ahol közölték, hogy így hirtelen nem sokat tudnak velem csinálni, mert nem egy kis hártyaszerű valami van a méhemben, hanem egy kicsi, de izmos vastag "fal", ami középen behúzódik. eg lehetne operálni, de komoly hasplasztikára lenne szükség, ami olyan összenövésekkel járhat, hogy lehet, hogy még nehezebben tudnék teherbe esni. Akkor már majdnem egy éve próbálkoztunk babával sikertelenül. Ezért azt tanácsolták, inkább próbálkozzunk így tovább, és ha minden kötél szakad, és akarom, megoperálnak. Nem akartam.

Erre a műtétre 2 hónapra teherbe estem. A terhesség eleinte zavartalan volt, semmi bajom nem volt, szuperjól éreztem magam, nulla komplikáció. A keményedések viszont elég korán megkezdődtek, aminek aztán az lett a következménye, hogy 32 hetesen kórházba kerültem, elkezdtem kicsit vérezni, azt hiszem a nyákdugó is elment, mert fű alatt megindult a szülés. A baba be volt fordulva, fejfekvésű volt, de már érezhetően nem nagyon fért el. 1 hét kórház után hazaengedtek, de szigorú fekvésre lettem ítélve. A 36. héten felkelhettem, másnap megszületett a kislányom 2420 grammal, 46 cm-rel, egészségesen, normál szüléssel. Azóta is makkegészséges.

Most ismét babát várok. Ahogy számolgattam, nagyjából egyidősek vagyunk, én július 23-ra vagyok kiírva, a 32. hetet taposom. Ez a terhesség már a második hónapban összejött, de sajnos nem volt komplikációmentes az elején, valami bajom mindig volt. Először nem termelt elég hormont a szervezetem, aztán véreztem, majd egy bevérzést találtak a méhemben. Nem lehetett tudni egészen a 16. hétig, hogy egyáltalán megmarad-e a baba. De mindezek után jól voltam, minden rendben zajlott. Persze a keményedések azért ismét hamar megtaláltak, már a 20. hét előtt, azóta is egyre sűrűbben vannak.

A 30. héten voltam legutóbb orvosnál, ahol a doki megállapította, hogy ugyan még nem nyílt ki a méhszáj, de már fel van puhulva, tehát bármikor kinyílhat, pihenjek sokat. Ez persze egy 3 éves gyermek mellett nem túl egyszerű. Mindenesetre kíváncsian várom a folytatást, remélem ugyanolyan szép és jó lesz a végeredmény, mint legutóbb.

Remélem Ti azóta is jól vagytok és minden rendben, ha tudsz írj Magadról, nagyon szorítok nektek. Boldog babavárást, és szép szülést kívánok!

2009. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Szia!


Én most már 35 hetes terhes vagyok, júli 3. körülre vagyok kiírva. Hát az eleje nem ment egyszerűen, nekem az első jónéhány hónapban mindig volt valami bajom. A hasam is nagyon fájt akkoriban hónapokon keresztül, és 3-szor véreztem komolyan. Viszont a baba jól van, a 32 hetes ultrahangnál még zárva volt a méhszáj, remélem, még most is úgy van.

Mostanában nincsenek gondjaim hála Istennek.


Nekem akkor derült ki a bicornis uterus, amikor 8 hetes terhes voltam. Az ultrahangon elég szembetűnő volt, viszont terhesen már nem lehet vele mit kezdeni, úgyhogy a műtét szóba se jöhetett.

2009. máj. 29. 09:13
 10/34 A kérdező kommentje:

Végülis 1 nappal a kiírt időpont előtt, július 2-án szültem, normál szülés volt, mindenféle komplikáció nélkül :) A baba szép nagyra nőtt, 3450 grammal és 52 centivel született.

Most vagy nagyon szerencsés vagyok, vagy nincs is uterus bicornisom, ki tudja.

2009. júl. 14. 08:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!