Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Terhesség alatt megfelelő a DM-s magnézium?

Mindenhol a Magnerotot vagy a Magne B6-ot javaslják, holott irtó drága, ezzel szemben a Das Gesunde Magnézium olcsó és egész magas a magnézium tartalma...

Nektek mi a véleményetek, van tapasztalatotok róluk?

Előre is köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: terhesség, magnézium, vitamin, DM

nov. 8. 22:22  Privát üzenet  

A válaszok
Nem az a lényeg, honnan van. Az a fontos, hogy minél több mg legyen benne, pl. 250mg 1 tabiban. Nekem gyógyszertári van, amiben 500mg van, a haskeményedés nagyon ritkán jön elő. 32 hkm

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont nov. 8. 22:28 Privát üzenet
A B6 magnéziumban van a legkevesebb, azt inkább ne.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont nov. 8. 22:29 Privát üzenet
https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__965..

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont nov. 8. 22:39 Privát üzenet
Teljesen mindegy, a tartalma a lényeg, nem a neve.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont nov. 8. 23:12 Privát üzenet
Én azt szedem 400 mg. Nem tapasztaltam semmi negatívumot. Ritkán keményedett eddig a hasam.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont nov. 8. 23:32 Privát üzenet
Érdemes alacsony dózissal kezdeni és csak akkor emelni ha nem elég, mert a végén szépen el is kell hagyni. Nekem pl azt mondta az orvos addig ne is szedjek feleslegesen, amíg nem jelez a testem. Volt egy vádli görcsöm, akkor kezdtem kis adagot utána volt még egy, azután szedtem 300mgot naponta és ezzel két hónapig vígan elvoltam. Most a vége felé már elkezdtem elhagyni, ugye a 36. héttől azt tanácsolják. Szóval a márka mindegy, de szerintem felesleges marokszam enni, főleg ha semmi tüneted, valahogy az az érzésem, hogy sok kismama úgy szedi, mintha kötelező lenne, pedig nincs is hiánya

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont nov. 9. 10:30 Privát üzenet
Ignis Subdialis nevű felhasználó válasza:

Azért ajánlják a jól felszívódó magnéziumokat, mert ilyenkor nem elég a magnézium-oxid vagy magnézium-karbonát placebó hatása, hanem tényleg szükség van magnéziumra.

Abból a magnéziumpótlóból, ami a fenti vegyületek valamelyikét tartalmazza tabletta formájában, egyszerűen NEM SZÍVÓDIK FEL a magnézium, akármilyen sok is van benne vagy akármilyen olcsó.

A jól felszívódó magnéziumpótlók nyilván drágábbak, hiszen hatásosak. Egyébként ez nem szükségszerű, mert ott van a GAL magnézium-laktát, ami a MagneB6 hatóanyaga vegytiszta formában: [link] - ebből 100 mg tiszta magnézium kb. 12 Ft. (Magnerot 100 mg kb. 158 Ft) Vagy ott van a Magnosolv, amiben magnézium-citrát a hatóanyag, lórúgásnyi magnéziumtartalommal, 100 mg kb. 20 Ft. Ha pedig nagyon olcsó, de jó felszívódásút szeretnél, vegyél a dm-ben magnézium pezsgőtablettát, ebben magnézium-karbonát és citromsav fog neked végeredményként magnézium-citrátot adni, 7 Ft/100 mg.

#1: Az a "gyógyszertári", amit írsz, abban nem a tiszta magnézium 500 mg, hanem a magnéziumvegyület, azaz feltehetően a magnézium-citrát. Ha egy magnézium-citrátos tablettában lenne 500 mg magnézium, az egy 4,5 grammos tabletta lenne, nem tudnád lenyelni. 500 mg magnézium-citrátban 57 mg magnézium van csak. MagneB6-ban meg 48 mg, Magnerotban meg 36.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont tegnapelőtt 22:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Megrövidült méhnyak, nyitott külső méhszáj,1-es fokban érett méhlepény. Meddig húzhatjuk, hogy ne induljon meg a szülés?
Terhesség alatt szedhetek Kalcium Magnézium-cink-D3 forte tablettát?
Tegnap óta fáj a hasam görcsölget érdemes menni orvoshoz vagy elég a magnézium? 16 hetes vagyok
Magnézium infuzió miért kell?
Magnézium-Kalcium mennyisége terhesen?
Magne B6? A B6-tól lehet baja a babának? Többi lent.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!