Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt megfelelő a...

Terhesség alatt megfelelő a DM-s magnézium?

Figyelt kérdés

Mindenhol a Magnerotot vagy a Magne B6-ot javaslják, holott irtó drága, ezzel szemben a Das Gesunde Magnézium olcsó és egész magas a magnézium tartalma...

Nektek mi a véleményetek, van tapasztalatotok róluk?

Előre is köszönöm!



2019. nov. 8. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem az a lényeg, honnan van. Az a fontos, hogy minél több mg legyen benne, pl. 250mg 1 tabiban. Nekem gyógyszertári van, amiben 500mg van, a haskeményedés nagyon ritkán jön elő. 32 hkm
2019. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
A B6 magnéziumban van a legkevesebb, azt inkább ne.
2019. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2019. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen mindegy, a tartalma a lényeg, nem a neve.
2019. nov. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Én azt szedem 400 mg. Nem tapasztaltam semmi negatívumot. Ritkán keményedett eddig a hasam.
2019. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdemes alacsony dózissal kezdeni és csak akkor emelni ha nem elég, mert a végén szépen el is kell hagyni. Nekem pl azt mondta az orvos addig ne is szedjek feleslegesen, amíg nem jelez a testem. Volt egy vádli görcsöm, akkor kezdtem kis adagot utána volt még egy, azután szedtem 300mgot naponta és ezzel két hónapig vígan elvoltam. Most a vége felé már elkezdtem elhagyni, ugye a 36. héttől azt tanácsolják. Szóval a márka mindegy, de szerintem felesleges marokszam enni, főleg ha semmi tüneted, valahogy az az érzésem, hogy sok kismama úgy szedi, mintha kötelező lenne, pedig nincs is hiánya
2019. nov. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:

Azért ajánlják a jól felszívódó magnéziumokat, mert ilyenkor nem elég a magnézium-oxid vagy magnézium-karbonát placebó hatása, hanem tényleg szükség van magnéziumra.

Abból a magnéziumpótlóból, ami a fenti vegyületek valamelyikét tartalmazza tabletta formájában, egyszerűen NEM SZÍVÓDIK FEL a magnézium, akármilyen sok is van benne vagy akármilyen olcsó.

A jól felszívódó magnéziumpótlók nyilván drágábbak, hiszen hatásosak. Egyébként ez nem szükségszerű, mert ott van a GAL magnézium-laktát, ami a MagneB6 hatóanyaga vegytiszta formában: [link] - ebből 100 mg tiszta magnézium kb. 12 Ft. (Magnerot 100 mg kb. 158 Ft) Vagy ott van a Magnosolv, amiben magnézium-citrát a hatóanyag, lórúgásnyi magnéziumtartalommal, 100 mg kb. 20 Ft. Ha pedig nagyon olcsó, de jó felszívódásút szeretnél, vegyél a dm-ben magnézium pezsgőtablettát, ebben magnézium-karbonát és citromsav fog neked végeredményként magnézium-citrátot adni, 7 Ft/100 mg.


#1: Az a "gyógyszertári", amit írsz, abban nem a tiszta magnézium 500 mg, hanem a magnéziumvegyület, azaz feltehetően a magnézium-citrát. Ha egy magnézium-citrátos tablettában lenne 500 mg magnézium, az egy 4,5 grammos tabletta lenne, nem tudnád lenyelni. 500 mg magnézium-citrátban 57 mg magnézium van csak. MagneB6-ban meg 48 mg, Magnerotban meg 36.

2019. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!