Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is olyan tudatlannak,...

Más is olyan tudatlannak, elveszettnek érzi magát, aki az első babáját várja?

Figyelt kérdés
Én igyekszem azért a neten utánaolvasgatni dolgoknak, de babás könyveket nem bújok, és nem az teszi ki a napjaimat, hogy szakirodalmat rágok. Egy kicsit ezért lelkiismeret-furdalásom is van, látván azokat a kismamákat, akik mindezt megteszik, és bármit kérdezek, kapásból tudják a választ. Írna vki vmi bíztatót, aki ugyanígy volt, mint én, de már megszületett a babója, és van tapasztalata, hogy helyesen járt-e el? Minden olyan bizonytalan, annyi dolog van, amiben nem tudom, jó leszek-e...
2010. júl. 18. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem születik úgy, hogy iq-ból tudja ezeket a dolgokat. Sokat kell kérdezni, olvasni róla, a végén úgyis egyedi lesz a babád :-D

((Nekem pl. senki sem mondta, hogy ne ébreszgessem csak azért mert szerintem ideje lenne enni. Olyan üvöltést csapott, hogy megtanultam :-D))

2010. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem bújtam könyveket és nekem is volt olyan időszakom amikor ugy éreztem semmit sem tudok,vagy nem jól teszek stb.De mivel minden baba más ezért kár olvasgatni és ezálltal álltalánositani,magadtól belerázódsz majd.Az ösztön sokkal több mint bármilyen tudóskönyv:D
2010. júl. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, én is hamarosan szülök és teljesen hülyének érzem magam sokmindenben, úgy gondolom, hogy az anyukám és anyósom elég tapasztalt és sokat fog tudni segíteni. Elolvastam ugyan 2 könyvet, de azok se nagyon tértek ki a babagondozásra csak nagy vonalakban, szerintem működik ilyenkor az anyai ösztön és tudni fogjuk, mi a jó a babának. Ezek a könyvek amúgy sem szent írások, csak egyfajta iránymutatás, minden baba más, mások az igényei.

A védőnőm szólt, hogy lesz még egy kis előadás a baba gondozásáról, fürdetés stb., arra el szeretnék menni és ennyi. Úgyhogy ne aggódj, nem vagy egyedül, úgyis lesz mindig, akit meg tudsz kérdezni és útközben fogod megtanulni, nem a könyvekből.

Engem sokszor nagyon idegesítenek az ide beirogató, túl okos(kodó) kismamák, mert néha olyan egetverő baromságokat írnak teljesen komolyan, hogy csak fogom a fejem :)

2010. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szülés után a babaszobások minden mozdulatát lesd meg, ők nagyon rutinosak a fürdetésben, öltöztetésben, stb-ben. Nekünk rengeteget segítettek, többet mint egy tanfolyam.

Érdemes kisbabás barátnőket is meglátogatni és leskelődni.

Végezetül: nekem az Újszülött a fedélzeten c. könyv is sokat segített (de főleg az anyukám :-))) )

2010. júl. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, én nem voltam se terhestornán, se szülés-előkészítőn, nem tudom, hogy fogok szoptatni, fürdetni... és sajnos nem vagyok az a nyomulós, aki kérdezgeti a már szült ismerőseit, hogy mit hogy csináltak. Persze anyukámat meg fogom, meg őt kérdezgetem is, de ettől még félek, és tudatlannak érzem magam.
2010. júl. 18. 22:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugi én sem voltam semmi ilyesmin! Én a páromban bízom, mert ö rutinos:D az anyjáék 7en vannak testvérek, képzelheted hány gyerek született ott ha minden egyes testvérre minimum 2-t kell számolni. És sokszor neki passzintották le a gyerekeket (mivel ö a legidösebb), már 16 évesen bele kellett tanulnia a pelenkázásba, fürdetésbe, öltöztetésbe stb. Én érzem magam kínosan mert nekem még a tágabb környezetemben sem volt gyerek tehát abszolút analfabéta vagyok ilyen téren:D

Szülöi segítséged van? Mert az még sokat számít. Hajrá te is bele fogsz jönni!:)

22/L 32 hetes

2010. júl. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj emiatt.A könyvek tényleg csak általános dolgokat írnak le.És az csak elmélet.A gyakorlatban teljesen máshogy lesz minden.Én elolvastam egy párat, de csak azért mert unatkoztam.De hidd el, én se tudok többet a csecsemőápolásról.Az összes könyv amit olvastam a terhességről szólt.Ezek nem olyan dolgok, amiket könyvből meg lehetne tanulni.Majd hozza az élet, ne izgulj.Én most attól tartok, hogy hozzák majd a babákat szoptatni.Előtte sír mind, de visszafelé alszanak jóllakottan.Félek, az én kisbabám sírni fog akkor is, mert fogalmam sincs, hogy kell szoptatni.Félek, bénázni fogok, és ezt az összes anyuka látni fogja a szobában, a nővérek majd csóválják a fejüket.Ez most a legújabb félelmem.Én megértem, hogy aggódsz.De tényleg van anyai ösztön, ami úgy működik, hogy automatikusan tudni fogsz mindent, ha itt van az ideje.Mintha egész életedben fürdettél, szoptattál volna.Jönni fog magától, én is ebben bízom.
2010. júl. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!