Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen mennyire veszélyes...

Terhesen mennyire veszélyes náthás kis gyerekre vigyázni?

Figyelt kérdés
Tesomnak olyan egyértelmű , hogy mivel én itthon vagyok (25hetes terhesen) , vigyázok a beteg , ovis kisfiára. Persze, imádom ,szeretem , de kicsit aggaszt, nehogy elkapjam és valami komolyabb baj legyen belőle! Szerintetek csak túl parázom?
2019. nov. 28. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Én most gyógyultam ki egy náthás, köhögős nyavalyabol, amit a nagyobb hozott haza az oviból, és napokon belül érkezhet a kistesó. Szóval sokan voltak már így, de nem a te gyereked, nem vagy köteles vigyázni rá. Akkor sem ha nem lennél kismama.. Szerintem.
2019. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Az egvilagon semmi baja nem lenne a babadnak ha elkapnad sem!

Másrészt bocsi de én nem vigyaznek más beteg gyerekere csak úgy puszira meg elvarasra.

Ha nincs hozza kedved mondhatsz nemet.

2019. nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Ha elkapod se lesz semmi bajod egy kis náthától.


Ha dolgoznál, nyilván nem találnának be ilyen kérésekkel...

2019. nov. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Eszembe sem jutna.


Nekem a köhögés miatt lett tölcsérképződés.

Persze elkerülhetetlen a beteg ember, de amit ki lehet védeni, én kivédem.

2019. nov. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Kb semenniyre. Ha lenne másik gyereked se csapnád ki otthonról, mert beteg.


A tesóddal közlöd, hogy nem érsz rá, hívjon bébiszittert vagy menjen táppénzre a gyerekével.

Ne felejtsd el, hogy azt fogod majd vissza kapni amit adsz, tehát ha neked kell bébiszitter és te vigyázol ag ő gyerekére, akkormomis fog a tiedre. Ha nem teszed, ő se fog.

2019. nov. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkapnád se lenne semmi bajod. Nekem a kisfiam épp itthon van köhögéssel megfázással, és már érzem hogy bennem is lappang valami... Épp 36 hetes terhes vagyok, 30 hetesen kórházban voltam vele 3 éjszakat hányás hasmenéssel... Azt is elkaptam..


Ettől függetlenül mivel nem a saját gyermeked én is azt mondom, amit el lehet kerülni, kerüld el

2019. nov. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen max nehezebben gyógyulsz ki, de ha nem saját gyereked, akit amúgy is gondoznál, jobb kikerülni az ilyen helyzeteket. A tesódnak nyugodtan mondhatsz nemet, ha bármi kételyed van.

Én 17 hetes vagyok, a lányom hazahozta oviból, ő már meggyógyult, én most kezdem, de nem tudok rá semmit szedni, így a tünetek is jobban kijönnek rajtam. Ha teheted, hagyd ki ezt.

2019. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan biztos az, hogyha te most vigyázol az ő gyerekere ő is fog a tiedre. Nekem unoktesom ilyen. Elvarja hogy a dedi, nagymama, kb mindenki vigyázzon az ő gyerekere ha neki programja van, cserébe viszont senki ne kérjen semmit mert nem ér rá.🤷‍♀️😀
2019. nov. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azon felül, hogy a beteg gyereknek az anyja/szülei mellett van a helye, nem a nagynéninél, a babának semmi baja nem lesz még akkor sem, ha elkapod. Nyilván ha már majd a tesóval leszel terhes, sem fogod a beteg ovisodat eltávolítani otthonról, mert "jajj, veszélyes lehet"
2019. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat teso ide vagy oda,terhesen megkerni vkit hogy betegre vigyazzon pofatlansag. Nekem a sajat gyerekem hordja haza,de terhesen 5 het volt mire kigyogyultam a kohogesbol es antibiotikum kellett. Inkabb ne vallald,meg lehet erteni.
2019. nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!