Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet ez? Cukros lennék...

Mi lehet ez? Cukros lennék vagy egyszerűen csak egy a sok terhességi tünet közül?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok, és néha annyira elgyengülök, elálmosodok hirtelen. Szinte az ájulás környékez, picit melegem is van ilyenkor, és bár nem vagyok éhes, de evésre el szokott múlni. Alacsony cukrom biztos, hogy nincsen, magas lehet, de nem tudom, hogy annak ilyen tünetei vannak-e. Segítetek?
2008. nov. 18. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a cukor szint állandóan változik,ezért nem tudhatod,hogy nem az a bajod hogy alacsony.Attól még,hogy soha nem mértek alacsony értéket,lehet hogy néha leesik,pláne ha kajálásra megszűnik.Szerintem mégis csak alacsony ilyenkor,egyél napközben többször kevesebbet.Nekem is ilyen gondom szokott lenni,terhesen is volt,szoptatás alatt meg pláne,és azóta is csak úgy.Nem jelenti azt,hogy cukorbeteg vagy,én sem vagyok.Nekem több cukorbeteg van a felmenőim között,ezért nem csodálkozom ezeken a tüneteken,hiszen hajlamom van a betegségre.És ez a 26 hetes terheléses vizsgálatnál is látszott Nekem.
2008. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a cukor szinteddel lehet valami gond. Ha hirtelen leesik a cukor szinted akkor ezek a tünetek (én úgy tudom). Nem szárad a szád sokat v. nem iszol feltünőe sokat az eddigiekhez képest??? Mindenképpen szólj az orvosodnak vagy a védőnőnek. Lassan menned kell a terheléses vérvételre, ott a cukor szintet nézik. 2x veszenek vért, először éhgyomorra, utána enned vagy innod kell valamit (megmondják, hogy mit) és utána megint vesznek vért. Ebből megállapítják, hogy nem vagy-e cukros. Ha szólsz a védőnőnek lehet hamarabb elvégzik a vérvételt. Nálunk a 26. héten csinálják.


Boldog baba várást.


28 hetes kismama

2008. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem iszom több folyadékot és nem szárad a szám sem, s azért gondoltam, hogy alacsony nem lehet a cukrom, mert pld. most, amikor kicsit rosszul lettem, akkor puszedlit ettem egy csomót, amibe rengeteg cukor van.

Amúgy nem értek különösebben hozzá, de gondoltam, akkor itt más baj lehet.

Ja, és ráadásul evésre elmúlik, holott két órával előtte reggeliztem rendesen, sőt még utána puszedliztem is. Ehhez képest, meg most a levesre és a spenótra elmúlt a rosszullét.

2008. nov. 18. 12:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen szerintem is,ha aggaszt a dolog, kérd, hogy hamarabb elvégezzék a cukros vizsgálatot. Van olyan, hogy terhességi cukorbetegség, pl barátnőmnek olyan volt a terhessége alatt,de szülés után elmúlt, nem maradt cukorbeteg. Viszont ha az van, arra figyelni kell, tehát sztem egy kivizsgálás mindenképp érdemes.
2008. nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!