Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan, aki az első...

Volt olyan, aki az első trimeszterben elment valamilyen hangos, zajos eseményre, mondjuk egy koncertre? Ha igen, minden rendben volt a terhességgel?

Figyelt kérdés
Tegnap elmentem a müpába egy pop-rock koncertre a barátnőmmel. Kb. 7 hetes terhes vagyok, és a koncert közben pánikoltam be, amikor éreztem, h. irtó hangos a zene és minden dübörög, hogy vajon nem ártottam-e ezzel az embriónak? Tudom, h. a hallás kb. a 16 hét után fejlődik ki, de vajon addig egy ilyen esemény ártalmas lehet? A koncert ülős volt, ültem végig, kb a nézőtér közepén, és a táskám a hasam elé tettem, de párszor így is fájt a méhem környékén. (mondjuk lehet a kényelmetlen pozíciótól vagy a stressztől, mert a végén már totál bepánikoltam.)

2019. dec. 4. 09:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
3%
8 Az hogy Pásztor Anna mit csinál az egy dolog.Nem százas az a nő az biztos!Neki fontosabb volt a pénz amit a koncertrkért kap,mint a babája egészsége.Ez bebizonyított tény,hogy ha valaki terhesen folyton nagy tajba van,hallás károsult lehet a gyerek.De mivel a kérdező még a korai fázisban van,nem lesz semmi baja a babának.
2019. dec. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
9 hetesen voltam nagy, szabadtéri koncerten,az én gyerekem is diszfáziás, de nem érzem az összefüggést.
2019. dec. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%
36 hetesen még klubkoncerten voltam. 5 éves, semmi baja.
2019. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 szaffi16 válasza:
100%
En is voltam ilyen koncerten, hasonloan hangos, duborgos volt, amire elozetesen egyaltalan nem szamitottam. Nem elol a hangfalaknal alltam, kb a 20. sor korul. Mivel mindenki nyugtatott, hogy egyszeri alkalomtol nem lesz semmi baja, hiszen meg csak 12 hetes voltam, es ekkor meg hallasa sincs a babanak, es mas enekesnok az egesz terhesseguket vegig koncertezik, nem mentem ki. Nem lettem rosszul, nem gorcsoltem, ezert probaltam "jol erezni" magam. Tokeletesen idoben nagy sullyal, gyorsan szuletett meg a Hallasserult kisfiam. Mindenki vonja le a kovetkezteteseket :((((( a kerdezo babajanak nem lesz semmi baja, mert a hallosejtek a fulben csak a 11. heten fejlodnek ki.
2019. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 szaffi16 válasza:
Es meg azt hozza tennem, hogy a Pásztor Annanak es a tobbi enekesnonek azert nincsenek veszelyben a babai a koncerteken, mert fennt a szinpadon ok a hangfalak mogott allnak, ott sokkal kisebb a hangero, mint a nezoteren.
2019. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
11es: erről a bebizonyított tényről linkeljél már egy forrást légyszi!
2019. dec. 5. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 szaffi16 válasza:
100%

Elnézést kérek a késői válaszért. Az elmúlt héten próbáltan alaposan utánanézni a kérdésének és pár kollégával is konzultáltam.


A klinikai embriológiai és szülészeti szakkönyvek, publikáciok egyáltalán nem javasolják a várandós kismamának hangos (80-100 dB) környezetben való tartózkodást, s ezt kiemelten a 24. terhességi hét után ellenzik, mert halláskárosodást, illetve koraszülést okoz. Ugyanakkor fontos megjegyezni, az emberi embrió fejlődésében már a 11. héten kialakulnak a halláshoz szükséges értéksejtek és azokat beidegző neuronok kapcsolata ( [link] Feltételezhetjük, hogy a 100 dB feletti hangerő (ez egy rockkoncerten rendszerint megvan) okozhatja ezen korai sejtfejlődés zavarát is, de erre konkrét kísérleti bizonyíték nincs, pusztán spekuláció.

Ezt nekem egy embrionalis fejlodessel foglalkozo kutatoorvos irta aki az ELTE-n dolgozik :(

2019. dec. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
@szaffi 16, köszi az alapos utánanézést, én is elkezdtem az orvosi ajánlások tanulmányozását, a 11. heti fül értéksejtekről nem olvastam, csak arról, h. a második trimesztertől okozhat a zaj nagyobb bajt, köszi a kiegészítést.
2019. dec. 5. 09:56
 19/19 szaffi16 válasza:

[link]


itt a szakmai bizonyitek a dologra

2019. dec. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!