Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák / anyukák, foghúzás...

0807 kérdése:

Kismamák / anyukák, foghúzás terhesen? Félek. Többi lent

Figyelt kérdés

6 +3hetes kismama vagyok és pár napja bedurrant a bölcsességfogam. Beszéltema fogorvosommal , holnap megyek hozzá ha úgy van kiveszi. Beszéltem a nőgyógyásszal ő is azt mondta hogy inkább vegye ki, mert a gyulladás többet árt mint a húzas.. de mégis van bennem félem, úgy tudom a 12 hétig várni szoktak ezzel.

Arra lennék kíváncsi hogy volt e valaki akinek ilyen idősen húzták a fogát és hogy minden rendben volt a vele is meg a babával is.

Előre is köszönöm



2019. dec. 4. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kint van? Bár úgy tudom azzal is szokták kérni a röntgent. Van aki ólomköpennyel megcsinálja, más nem. Meg nyilván fontos mennyire muszáj kihúzni. Ha szuvas úgy gyulladt gondolom húzzák, meg rendbe úgyse fog jönni. Ha nem kerik a röntgent kevesebb a dilemma.

Nekem félig áttört bölcsességfog okozott gondot 5 hetesen, mert felgyürte az ínyem így nehezebben lehetett fogkefével hozzáférni. Augmentint + tasakkezelést kaptam. Elmúlt a gyulladás. Szájsebész azt mondta egyelőre várunk, nekem több gondot nem okozott így nem lett kiszedve. De pontos választ biztosan nem tudunk mondani mi lesz, orvosfüggő is főleg helyzetfüggő, előny-kockázat mérlegelésével.


De amúgy szuri meg húzás semmilyen gondot nem okoz, köpennyel a röntgen sem.

2019. dec. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hála égnek röntgenem van , mert nyáron a másikat kellet kiszedni , így az még jó azt mondta a doki. Hát már látszódik a fog de az ínyem rajta van...

Amúgy teljesen egészséges a fog , csak nyom nagyon , meg fáj a ínyem tőle.. :/ gondolom nincs neki elég hely..

2019. dec. 4. 18:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerencse, pont ez a legkényesebb pont. Valószínűleg előbb kezelik a gyulladást.

Már nem voltam terhes mikor egy másik 8-assal jártam így, akkor is adtak antibiotikumot aztán mikor letelt, kiszedték.

Hogy a te esetedben kiszedik-e passz, de van terhesen szedhető antibiotikum szóval ezzel nem lesz gond és maga a "húzás" se okoz a babával kapcsolatban gondot. (És csak pár perc az egész, nem érzel semmit, ha erre kerül sor..)

2019. dec. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ☺☺
2019. dec. 4. 18:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne aggodj. Szerintem a fogaszattal jaro stressz tobbet art a babanak mint barmi, amit hasznalhatnak foghuzas kozben. A rontgnet sem kell amugy tulparazni ha egyszeri. De neked az meg nem is kell. Szoval mar csak meg kell nyugodnod. 😊
2019. dec. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a valaszt , nyugodtabb vagyok ☺☺
2019. dec. 4. 19:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaz, nem foghúzás volt...7 hetes voltam amikor gyökérkezelte a fogamat az orvos.
2019. dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első gyereknél 6 hetesen gyulladt bölcsességfogat kellett húzni, semmi bajunk nem lett. Most a másodikat várom, 9 hetesen kellett gyökérkezelést kezdeni. 3 hétig jártam vissza, de van erre külön eszköz, nem kellett röntgenezni, most sem volt ebből gond.
2019. dec. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!