Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Foghúzás terhesen? Nagyon fáj...

Foghúzás terhesen? Nagyon fáj a bölcsességfogam, most tört le, szinte rosszul vagyok a fájdalomtól.

Figyelt kérdés

Álmomban szerintem csikorgattam. Már vettem be panadolt, de rosszul vagyok, úgy fáj.

Sajna nem bírom ki szülésig.

26hkm


2014. aug. 12. 02:14
 1/10 tipitop válasza:
32%
Szia! Nem okoskodni akarok (12évessen) de anyukámmal majd nem ugyan ez volt.És attol függ hányadik honapban vagy(?) csak hogy nehogy kora szülött legyen.Ha a végén vagy szerintem várd meg a szülést ha nem akkor egyértelmű fordulj az orvosodhoz mert ez veszélyes is lehet.Bocsi amúgy tényleg nem okoskodni akarok.!
2014. aug. 12. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne egyél Panadolt, hanem menj el az orvoshoz. Lehet húzni fogat terhesen is, az orvos megmondja, mit lehet tenni, mert sokkal rosszabb, ha gennyes gyulladás van esetleg a fogban.

Lehet, hogy betömi és kész. Nekem húztak is fogat, és tömtek is a terhességem alatt, a fogdoki megmondta, hogy sokkal nagyobb baj a babának, ha egy gyulladás van a rossz fog miatt a szervezetedben.

A Panadol tönkreteszi a májműködést és a babának is árthat..

2014. aug. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Irány a doki!!

Nekem 2 hete, 37 hetes terhesen húzták ki az egyik fogamat,varrtak is, egy éjszaka fájt eléggé mert ugye nem vehettem be fájdalomcsillapítót, de ki lehet bírni és inkább egy éjszakát szenvedj Te is mint több hónapot még...panadolt úgyse vehetsz be minden nap, úgyhogy inkább ess túl rajta.

2014. aug. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jajj szegény! :(

Menj el fogorvoshoz mindenképp, ne gyógyszereket szedj!

2 hete én is voltam. :S :S

:)

Jobbulást!

2014. aug. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia én kb még csak pár hetes lehettem ,és én nem tudtam a számat kinyitni annyira fájt ,ja és kinőtt majd visszanőtt az inyembe ,fogorvos onnan szájsebészet ,és gyönyörűen kihúzták nem vésték!!

Nem vérzett meg semmi szerencsém volt !!

Orvoshoz menj ne gyógyszerelgess nehogy baja legyen a babydnek!!

Jobbulást kívánok egy 30 hetes kismama

2014. aug. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly fàjt amikor terhes voltam 24 hetes. Ki is húztak :) naaagy megkönnyebbülés volt :)
2014. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Terhesen rakattam rendbe a fogaimat.Tömés és húzás is volt.

Irány a fogorvos!

2014. aug. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem begyulladt a bölcsességfogam kb a 20. hét környékén. AZ orvos nem húzta ki, mert műteni kellett volna és nem kaphattam volna annyi és olyan erős fájdalomcsillapítót, ami segített volna. Csak berakott gyógyszeres gézt, másnap cserélte. Két nap alatt rendbejött. azóta semmi baj. azt mondta a fogorvosom, hogy ha netán megint baj lesz, megint tesz be orvosságos gézt és ezzel elszórakozunk. Azért mondom, mert én is arra készültem, hogy no, foghúzás lesz, de nem kellett húzni. Hátha neked se kell húzni és elég lesz valami más megoldás is. Menj mielőbb orvoshoz. Engem azonnal fogadtak, így nem is vettem be fájdalomcsillapítót.
2014. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem annál több fogászati kezelés, mint ami nekem volt terhesen, kevés embernek volt.

Nekem volt 2 gyökérkezelésem, 1 bölcsességfog húzás és 6-8 lyuk tömése....már a végén nem számoltam (előtte rendszeresen, fél évente jártam kontrolra egyébként). Szóval semmi de semmi bajod nem lesz, az érzéstelenítők helyileg hatnak csak. Röntgenezéssel sem lesz baj (persze azért ne panoráma röntgent csináljanak), mert az egy fog megröngenezése tényleg nagyon pici sugármennyiséget tartalmaz, az is csak a terhesség elején veszélyes (már ha az egyáltalán).

Egyébként ha begyulladt a fogad (tehát mélyen lévő gyulladás van), akkor sós kamillával öblögess. A sima fogfájásra pedig paracetamolt vegyél be.

És mihamarabb menj orvoshoz, hidd el még 1-2 napig sem lehet kibírni fogfájással.

2014. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma megyek, mert itt csak most van fogorvos.

Már lyukasodott, de reméltem hogy maradhat szülésig.

A panadolt se azonnal vettem be, hanem csak akkor, mikor már a fülem-szemem-fél fejem is fájt (jobb felső bölcsességfog).

Úgy oldottam meg utána hogy lidocainos pamacsot tomtem a lyukba. .

Drukkoljatok, mert inkább szülnék ikreket.

2014. aug. 14. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!