Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes vagyok, de nem tudom...

5 hetes vagyok, de nem tudom vállaljuk e?

Figyelt kérdés

1 hete megtudtam, hogy babát várok, házasságban élek, de nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan sikerül, ugyanis egy nagyon nehéz időszakon vagyok túl, az év elején elvesztettem a legfontosabb embert az életemben (egyik nagyszülőmet) és azóta folyamatosan szorongtam, hipohonder lettem, ennek köszönhetően jártam mindenféle hülyeséggel az orvosokat, ahol az egekbe volt a vérnyomásom és a pulzusom, persze, sose találtak semmit, és a vérnyomásomra és pulzusomra is egyértelműen azt mondták, hogy "fehérköppeny szindróma", ugyanis otthon teljesen jó értékeket mértem. Sokat foglalkozott a problémámmal a kezelőorvosom és pszichológus is, mindketten mondták, hogy próbálkozhatunk a babával, de ilyen szorongás mellett gyanús a siker. Hát tévedtek. Amikor jobb passzban vagyok, akkor nagyon örülök a picinek és alig várom, hogy megérkezzen, de amikor elkap a pánik, akkor meg rettegek, hogy nehogy beteg legyen, félek, hogy komplikációk lesznek, nem élem túl a terhességet vagy a szülést, mi van a méhen kívül van, mi van ha kórházba kell végig feküdnöm a terhességet,én nem tudok kihordani egy egészséges gyereket, én nem tudok mit csinálni egy újszülöttel, nem birom az éjszakázást, mi van ha a férjemmel eltávolodunk egymástól, ilyesmik. Mikor ez rám jön akkor azt érzem, lehet, hogy jobb lenne elvetetni és mi van ha nekem nem is való gyerek. Persze a férjem erről hallani se akar és mikor nem szorongok természetesen én is azt mondom, hogy mekkora hülye vagyok én... :) egyébként még orvosnál se voltam, majd a következő héten kell mennem.

Bocsi, hogy hosszú lett és talán túl őszinte, de szeretném meglátni, hogy kívülállóként mit gondoltok. A saját félelmeimen kívül minden adott a gyermekvállaláshoz. (jó házasság, anyagiak, család támogatása, otthon)



2019. dec. 7. 14:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Most kérdezhetitek, hogy minek próbálkoztunk, ha ilyen félelmeim vannak, de pont abban a hónapban egy nagyon jó időszakom volt és úgy éreztem túl vagyok a nehézségeimen.
2019. dec. 7. 14:59
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem depressziós vagy pánikbeteg vagy. Egy pszichológust keress. Ha elvetetnéd, akkor meg a jó pillanataidban azon szoronganál, hogy hogy tudtad megölni s tuti rámenne a házasságod. Szerintem mindenki fél egy kicsit, amikor ekkorát változik az élete, de előre nem kell aggódni semmin. Lehet, hogy az elhunyt nagyid küldte őt fentről. 🙂
2019. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Nah ez az amit nem tudok megérteni. Ha tisztában vagy azzal, hogy még nincs itt az ideje, akkor miért nem vagy hajlandó védekezni? Őszintén hol olvastál te olyat, hogy a depresszió védekezési módszer? Egyébként meg szedd össze magad keress fel egy normális pszichológust és nagyon gondolkozz el, hogy hogyan tovább.
2019. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy jön le, hogy egyszerűen szorongsz, és a gyerek tulajdonképpen jöhetne, de te mindig aggódnál valamiért.

- Bátorító verzió: ne törődj vele, bízz magadban, a férjedben, a sorsban, a szorongásaid kezeléséhez pedig kérj orvosi segítséget (a terhesség alatt és a szülés után is).

- Empátiahiányos verzió: ha nem vagy képes felülemelkedni a kifogás-keresésen, akkor vetesd el és engedd el a férjed, hadd találjon egy normális nőt, akivel családot alapíthat.

Én egyelőre az első felé hajlanék.

2019. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én egy percig sem gondoltam azt, hogy a depresszió=védekezés, férreértettél. Egy pillanatig sem volt ilyen gondolatom, hogy "áhh, most ne védekezzünk, mert szorongok és úgyse jön össze". Ilyen hülye nem vagyok! Le is írtam, hogy amikor próbálkoztunk egy nagyon nagyon jó időszakomat éltem és úgy éreztem ha jönnie kell, hát jöjjön. Egyébként azt most is úgy gondolom, hogy nem véletlen érkezett meg a pocakomba ilyen gyorsan és természetesen az is eszembe jutott, hogy talán a nagyim küldte őt nekem.
2019. dec. 7. 15:29
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Ezt írtad: "ilyen szorongás mellett gyanús a siker", ráadásul ezt a dokid mondta. Nem tudom milyen doki mond ilyet, de jó nagy baromság szerintem, háborúkban is fogantak meg gyermekek, sőt erőszakból is, semmi köze ennek a szorongáshoz.

Csak te döntheted el, hogy megtartod-e, az én véleményem az, hogy tartsd meg, az ilyen pánikbeteg örületeimre nekem jót tett a baba, nincs idő ilyenekkel foglalkozni gyerek mellett.

Egyébként szerintem terhesség nélkül is paráznál, úgy is lehet bajod, ha nem vagy terhes, csak akkor más dolgokon kattognál.

2019. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, a dokim úgy értette, hogy ilyen stressz mellett ne várjam, hogy majd ripp ropp sikerül is, mert a görcsösség nem szokta elősegíteni az ilyen dolgokat. De nem is ez a lényeg, és abban igazad van, hog a háborúban is fogantak babák. Abban is igazat adok, hogy ha nem lennék terhes, akkor meg máson paráznék.
2019. dec. 7. 15:54
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Keress egy jó pszichológust, mert ha megszületik a kicsi sokkal nehezebb lesz eljárni. Szerintem pánik beteg vagy, vagy depressziós, fél év alatt biztosan tudsz legyőző stratégiákat felállítani segítséggel. Ez a babától függetlenül fontos lenne. Jógázz, meditálj, keress megnyugtató tevékenységeket.
2019. dec. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
A babát a Nagyi küldte, hogy Őhelyette legyen más most az életedben a legfontosabb ember. Becsüld meg és szeresd.
2019. dec. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! Megkönnyeztem.
2019. dec. 7. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!