Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a ferrlecit nem hasznosul...

Ha a ferrlecit nem hasznosul kellő képpen és a hemoglobin szint 95 g/l tényleg indokolt a vérátömlesztés? 15 hkm

Figyelt kérdés

2019. dec. 9. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem hiszem, hogy ez az a szint, amit a GyK népének kell megválaszolnia. Ha az orvos azt mondta, nyilván.
2019. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm átfogalmazom kérdésem. Járt e vki hasonló cipőben, kinek mi a tapasztalata?
2019. dec. 9. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyi ferrlecitet kaptál eddig és mennyit vártak hogy hasznosuljon?

Nekem 75 volt a hgb és 2*5 injekciót vettem fel. Helyrehozott. 130 lett.

95-nél egyébként még fel se merült az injekció sem.

2019. dec. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A ferrlecit előtti értékek: vörösvérsejt 2,5 t/l, trombocita 132 g/l. A 12,5 mg/ml ferrlecitet kapom 2 naponta 1 ampullával.
2019. dec. 9. 19:17
 5/7 A kérdező kommentje:
És ma kaptam a 3. adagot, szóval még az elején vagyok.
2019. dec. 9. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:

2 naponta? Nem viszik túlzásba 😂

Nekem naponta adták. És elvileg kell idő a beépüléshez is, így a kúra után azonnal nem is várható rögtön a javulás, így korai szerintem vérátömlesztéssel rémisztgetni.

Gondolom csak fel akart készíteni az orvos a legrosszabbra.

A ferrlecit mellett egyébként azért te is tehetsz érte. Pl: a Krauterblut jól hasznosul.

2019. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma már meg is vettem ezt a krauterblut szirupot. Köszönöm a válaszokat, remélem hogy azert nem lesz szükség a vérátömlesztésre mert az így most elég brutálisan hangzik...
2019. dec. 9. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!