Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10+4 napos várandós vagyok....

10+4 napos várandós vagyok. Kiderült, hogy a vörösvérsejtszám 2,8 T/L, a hemoglobin eredményem pedig 107 g/l. Ma kapok rá gyógyszert. Viszont aggódom, hogy ez milyen hatással volt / van / lesz a babára?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2019. nov. 7. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ég egy adta világon semmilyen hatással nem volt rá, ezután sem lesz, gondolom kapsz majd valamilyen vaskészítményt és annyi. A hemoglobinod épphogy csak egy picivel van a határérték alatt, a vörösvérsejt alacsonyabb, de egyik sem vészes, pláne aggódni nem kell miatta. A várandós kismamák szignifikáns hányada küzd valamilyen mértékű, ki kisebb, ki nagyobb vérszegénységgel és ilyenkor ugye a felszívódás sem ugyanúgy alakul. Banális, könnyen kezelhető állapot, kívánom ennél nagyobb egész terhességed alatt ne legyen.
2019. nov. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy! Köszönöm szépen, megnyugtattál!
2019. nov. 7. 08:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Orvos nem mondott semmit? Engem mindig meglep mikor ilyen kérdést látok, az orvos dolga lenne elmagyarázni és megnyugtatni érdekes ha ezt nem teszi meg és idegen akár hozzá nem értő emberekhez kell fordulnia a kismamának
2019. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt mondta, idézem: "nem hiszem, hogy baja lenne emiatt a magzatnak. a kicsi úgyis elveszi amire szüksége van." Amúgy teljesen igazad van, több orvosnál is jártam már és szinte mindegyiknél minimális a tájékoztatás.
2019. nov. 7. 11:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rosszak voltak az értékeim,de én alapból vérszegényen kezdtem. Napi 4 vastabletta plusz néha infúziózás. 12. hétig nem is kaptam semmit,mert nekem nem volt tudomásom arról, hogy vérszegény voltam már terhességem előtt is. Van egy teljesen egészséges 8 hónapos kislányom.
2019. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azért ijedtem meg ennyire, mert azzal riogatnak a neten, hogy a vérszegénység gátolja a magzat / gyermek agyi fejlődését, meg hogy kis súllyal születhet. Mégegyszer köszönöm!
2019. nov. 7. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!