Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9+1 hetesen 19.5 mm-es CRL...

9+1 hetesen 19.5 mm-es CRL nem túl kevés?

Figyelt kérdés

Ma voltam (hüvelyi) ultrahangon, és ennyit mért az orvos. Kérdeztem, hogy nem kicsi ez szerinte? Azt mondta nincs vele semmi gond. Viszont a CRL táblázatok alapján ez nagyon kevés.

Volt valaki, akinek ilyesmi méret volt esetleg, és nem volt gond? Eléggé aggaszt a dolog :(

Lombikos baba egyébként.

Megköszönöm, ha válaszoltok.



#ultrahang #lombik #CRL #9+1 hetes terhesség #túl kicsi baba
2019. dec. 10. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azok a táblázatok nem törvényszerűek. Van akinek kisebb, van akinek nagyobb. Ha az orvos azt mondta rendben van akkor ne aggódj. Nekem nagyobb, lombikos szintén, de nekem hamarabb volt a punkció is nem félidőben, szóval ott meg is van az a pár nap plusz. Neked hanyadik nap volt? Ha később, akkor ott az eltérés oka. De ha pont időben is, akkor se aggódj, amíg az orvos szerint minden rendben.
2019. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

A 19.napon ültettek be 5 napos (fagyasztott) embriókat. Kicsit túlstimuláltak, így csak a következő ciklusban volt a visszaültetés, persze ez nem befolyásol semmit, csak leírtam :)

Sajnos voltak már komplikációk az elmúlt hetekben, így kicsit túlizgulok mindent, azt hiszem.

Bízom az orvosban, csak mondta volna, ha gond van, de azért jó (lenne) hallani, hogy más is volt így, mégis minden rendben volt.

A korom miatt is kicsit kockázatosabb, mert 37 éves vagyok. 10 év után sikerült teherbe esni, és most mindenen aggódok, nehogy baj legyen :(

2019. dec. 10. 15:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hidd el én megértelek. Sokadik lombikom sikerült, es sztem csak akkor nyugszom meg ha megszületik. ( vagy még akkor sem)

FET-eseknék szokták mondani, hogy ők egy kicsit lassabban indulnak be. Minden rendben lesz, vigyázz magadra!

2019. dec. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is így vagyok vele.

Remélem, igazad lesz.

Köszönöm a kedves szavaidat.

Minden jót kívánok neked is, és boldog babavárást!

2019. dec. 10. 17:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom, könnyű mondani, de ne foglalkozz a méretekkel, ha a doki azt mondja minden rendben. Én ezt nagyon megtanultam, az internet nem a barátom. :D Annyi hülyeséget összeolvastam a terhességem alatt, hogy hihetetlen. Szóval én elmentem a pozitív teszt után másfél héttel dokihoz(6 hetesen) de csak petezsák meg szikhólyag volt. Rá egy hétre volt 5mm embrió, 7 hetesen. Utána 11ik hétig tartotta az 1 hetes elmaradását. Mikor mentem a 12 hetes uhra, akkorát nőt hogy behozta azt az egy hét elmaradást. Azért voltam ennyiszer uhn mert volt sajnos több vetélésem. Közbe kórházban voltam vészes hányással, szóval sűrün néztek uh-t.

A másik pedig a mérési hiba. Pénteki nap mikor bekerültem kiszáradással a kórházba, az ügyeletes doki 11mm mért, másnap délelőtt az én dokim 16mm. Lehetetlen hogy egy éjszaka alatt 5mm nőtt. Az én dokim mindig mondta, hogy "pár milivel nem foglalkozunk'.

Megnéztem hogy a táblázat szerint 24mm kb egy 9hetes 1 napos, 4mm különbség, az semmi. Annyit bőven elmérnek. Tudom, hogy nehéz, én is sokat aggódtam feleslegesen. Ne olvasgass a neten, dokidnak higgy. Minden jót kívánok! :)

2019. dec. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Hú, akkor neked sem volt egy könnyű menet, ismerős.

Persze, igazad van, tudom. Ráadásul minden terhesség, minden szervezet más. Próbálok nem olvasgatni, nem agyalni, de nem olyan egyszerű sajnos :( Persze teljesen pozitív vagyok, de azért vannak rosszabb napjaim :)

Remélem, igazad lesz, és ha le van maradva, felzárkózik.

Bár a mérési hiba is benne lehet akár, szünet nélkül izgett-mozgott a vizsgálat alatt :)

Te hányadik hétben vagy? Vagy már meg is született azóta a babád?

2019. dec. 11. 09:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! :) Már 1 éves a kislányom. :) De amúgy a terhesség alatt hol kisebb hol nagyobb volt. Magán dokim volt, minden hónapban 1x mentem. (Csak addig jártam sűrűbben míg nem éreztem a mozgását) volt, hogy egy héttel nagyobb volt, utána meg egy héttel kisebb. De ez teljesen normális. Ezt csak azért mondom, hogy a későbbiekben se izgulj ezen. Tudom amúgy hogy nehéz nem aggódni, sajnos én is sokat aggódtam feleslegesen.
2019. dec. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg nehéz nem aggódni, de megpróbálom :)

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat, sokat segít.

Gratulálok a kislányodhoz :)

2019. dec. 13. 10:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hogyan alakult a terhességed?
2023. okt. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Bár már pár hónapja kérdezted, de leírom, amire emlékszem, hátha még aktuális a dolog.

A 12. hétre akkorát nőtt, hogy teljesen behozta a lemaradását. Viszont ez nem tartott sokáig, pár héttel később ismét kisebbnek találták, viszont ez már kitartott így a terhesség végéig. Azt mondta az orvos, hogy ne aggódjak, a lényeg, hogy arányosan fejlődik, mi sem vagyunk hatalmasak, mit várunk tőle :) (én 161 cm vagyok). Végül egy teljesen komplikáció és tünetmentes terhesség után váratlanul 17 nappal korábban érkezett meg 2320 grammal és 45 cm-rel. Picike volt, de makkegészséges.

Azóta 3 és fél éves "nagylány". Na ezalatt azt értsd, hogy mindenhol ő a legkisebb, vagy a második-harmadik legkisebb :D Ennyi idősen 94 cm magas és 13.5 kg. De egészséges, és nagyon okos, úgyhogy már nem érdekel, hogy kicsi, majd megnő :)

jan. 18. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!