Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Panasz a körzeti terhes-gondoz...

Panasz a körzeti terhes-gondozóra? Váltás?

Figyelt kérdés
A körzeti “szülész”-nőgyógyászunk egy igazi bunkó, paraszt. Néhány dolog, hogy miért, apukát sosem engedi be, rendszeresen felveszi a privát hívásait (ami miatt elfelejt megkérdezni dolgokat és utána engem szid meg, hogy miért nem mondtam...), vizsgálatkor nem csinál UH-t, csak benyúlkál, rendszeresen random bejönnek emberek kopogás nélkül. Holnapig sorolhatnám.... a lényeg: fogadunk majd orvost ha meglesz az igazi - de addig nem tudunk panasszal élni és átmenni más “körzetbe” ingyen?? Köszönöm.

2019. dec. 11. 08:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%
Nézd, ezek szubjektív problémák. Apukának nem kell állandóan jelen lennie, a szerinted privát hívás lehet éppen munkaügy és sürgős is, ultrahangot pedig egyáltalán nem csinálnak minden vizsgálatnál, talán 3 vagy 4 kötelező van. Betegjogi kepviselonel tehetsz panaszt, de sokra nem mesz vele, mert megegyszer, ezek szubjektív problémák, nem munkaköri hanyagság.
2019. dec. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
9%

Így van, ahogy az első írja. Túl kényes vagy, keress egy fizetéset aki pénzért ki is nyal.

Ezt az embert még hagyd békén, mert semmi olyat nem tesz, ami annyira felháborító ahogy itt azt előadod.

2019. dec. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%

Hát ne haragudj, de a te orvosod semmi az enyémhez képest. Az első vizsgálaton közölte, hogy nem akarja meglátni, hogy hízok terhesen, sőt azt akarja látni, hogy mikor legközelebb megyek (2 hét múlva) - 5 kg legyek.


31 hetesen megkérdeztem a védőnőt (a doki épp nem volt benn) , hogy Gond-e ha a soron következő vizsgálatra 1 héttel később megyek, mert akkor épp a családomnál karácsonyozok 300 kmrel arébb.


Mikor mentem a dokihoz magából kikelve ordítozott velem, hogy engem nem is érdekel a gyerek, ha megtehetné, ki se adná nekem, mert én bulikázni járok az orvosi vizsgálat helyett.


Túléltem azt a pár alkalmat mikor hozzá kellett mennem. Mi is panasszal akartunk élni, de a védőnő lebeszélt róla, hogy "úgyis a dokinak fognak hinni, és nem fog történni semmi, arról nem is beszélve, h ő az egyetlen doki a körzetben, kirúgni meg nem fogják 1 ember miatt". Utána meg ha kiderül, hogy mi bepanaszoltuk még bunkóbb lesz és még jobban megszivat.


Szóval ez elég szerencsejáték, vagy sikerül leváltani és minden jó lesz, vagy sikerül leváltani és kapsz egy rosszabbat, vagy nem sikerül leváltani és jól meg is szívat. Nekem nem érte meg kockáztatni azért a 4-5 alkalomért amikor el kellett viselnem.

2019. dec. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos ez a közellátás. És azért nem fog soha változni, mert az emberek szerint ez a szr a normális viselkedés. Ahogy a szülészeti ellátás sem fog változni, hanyatt fektetnek a dokinak szemmagasságban reflektorral a lábad között, az ápoló meg kinyomja belőled a gyereked, ha szerencséd van és nem császároznak "komoly okra" hivatkozva, mint az emberek lassan kétharmadát. És ez sem változik meg, mert a hülye tömeg szerint ez a szr a normális.


Keress dokit, olyat, akinek van még hivatástudata és 80 feletti az IQ-ja! Mert megérdemled az ALAP emberi dolgokat!

2019. dec. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
7%
Nekem a fizetőd volt ilyen, én nem látok ebben rosszat
2019. dec. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

"én nem látok ebben rosszat"


Ez a szomorú! Pont erről beszélek.

2019. dec. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%

6!


Nem, nem szomorú. Ez a szubjektivitas. Mindenki a sajat oldaláról nézi.

Nem engedi be az apukát? Nekem ez azt jelenti, hogy a páciensre koncentrál, nem akarja hogy eltereljék a figyelmet. A kérdezőnek meg azt, hogy a szemétláda nem engedi hogy apuka ott legyen, csakúgy kibaxasbol.

Felveszi a privát hívását? Az enyémet is felveszi majd, ha valami halaszthatatlan vagy orbitális marhaság miatt keresem, ergo, lehet rá számítani. A kérdezőnek ugyanez azt jelenti, hogy az orvosnak minden más fontosabb, mint ő.

Nem csinál ultrahangot minden vizsgálatnál? Nem kockáztat feleslegesen, hiszen egyenlőre nem tudjak még biztosan, karos e a nagy mennyiségű ultrahang. A kérdezőnek ugyanez hanyagság.

Random emberek bejönnek? Nekem ezek egészségügyi személyzetet jelentenek, akik az én orvosomhoz fordulnak, nyilvánvalóan azért, mert jo szakember. A kerdezonek mast jelent.

2019. dec. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Ameddig ez ennyi ember számára elfogadható addig miért is várunk bárminemű pozitív ellátást az eü-ben?
2019. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
18%

8!


Pontosan mi az ami szerinted nem elfogadható A felsoroltak közül? Megegyszer, a kerdezo minden egyes panasza szubjektív.

2019. dec. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%

Ezek amiket leírtál, ezek nem egyedi dolgok, máshol is így vannak. Sajnos ez nem magán ellátás, itt bizony bejárkál a személyzet, apukát nálunk se engedik be és Uh-ot egyáltalán nem kell minden alkalommal csinálni, sőt... csak pár kötelező UH van az egész terhesség alatt.


Fogadhatsz orvost, tőle talán kicsivel többet kapsz, de ő is fel fogja venni a telefonokat (ahogy majd neked is felfogja ha te hívod ha kérdésed van) és ő sem fog állandóan ultrahangozni, mert erre nincs is szükség, és ott is befognak mászkálni random emberek.


Az egyetlen ahol 100%-os figyelmet kaphatsz, az egy magánrendelés, persze borsos áron.

2019. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!