Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Panasz a körzeti terhes-gondoz...

Panasz a körzeti terhes-gondozóra? Váltás?

Figyelt kérdés
A körzeti “szülész”-nőgyógyászunk egy igazi bunkó, paraszt. Néhány dolog, hogy miért, apukát sosem engedi be, rendszeresen felveszi a privát hívásait (ami miatt elfelejt megkérdezni dolgokat és utána engem szid meg, hogy miért nem mondtam...), vizsgálatkor nem csinál UH-t, csak benyúlkál, rendszeresen random bejönnek emberek kopogás nélkül. Holnapig sorolhatnám.... a lényeg: fogadunk majd orvost ha meglesz az igazi - de addig nem tudunk panasszal élni és átmenni más “körzetbe” ingyen?? Köszönöm.

2019. dec. 11. 08:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

Igaza van a 4-6-8-as válaszolónak! Ebben az országban bármit meg lehet az emberekkel csinálni, mert egész egyszerűen birkák, semmiért nem mernek kiállni, semmiért nem mernek felszólalni, inkább mindent benyelnek és lapítanak.

Ott vannak a hármas válaszoló által leírtak is. Üvöltözött vele a doki, mert karácsonyozni mert a családjával és 1 héttel később ment vizsgálatra, ráparancsolt, hogy nehogy hízni merjen, sőt fogyjon.

Fizetjük a TB-t könyörgöm, nehogy már az embernek ne lehessenek olyan alapvető "elvárásai", hogy normálisan bánjanak vele, ne úgy mint egy kutyával! Felveszi a magánhívásait, jó, de akkor utána ne a kérdeződ cs*essze le, mert ő b*aszott figyelni az adott páciensre.

És mélységesen felháborító, hogy valaki épp szétterpesztett lábakkal fekszik pl a vizsgálóasztalon, az ott dolgozók meg lazán átjáróháznak használják a szobát és kopogás nélkül flangálnak ki-be. Épp elég egy idegen faszi előtt meztelenkedni, de az már több a soknál, hogy még mások is bejárkálnak. Épp csak az nem látja az alfeledet, aki nem akarja.

Azért álljon már meg a menet.

És igen, ez baromi szomorú, de sajnos semmi nem fog változni, hisz láthatjuk az itt kommentelők szerint sincs ezzel a világon semmi probléma....

Kérdező én nem is gondolkodnék, orvost cserélnék, de előtte még panaszt tennék rá!

2019. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
27%

3as vagyok. Senki nem mondta, hogy normális, hogy ilyen az ellátás. Én pl annyit írtam, hogy nekem nem érte meg kockáztatni, mert nekem pl nem volt fogadott orvosom, és mikor mentem szülni pont az a doki volt ügyeletben, akihez jártam vizsgálatra. Hiába volt rohadt bunkó a vizsgálatokon, a szülésnél megmentette a lányom életét. Most ha bepanaszoltam volna, lehet más kimenetele lett volna a szülésnek.


És senki nem fogja kockára tenni a saját és a gyereke életét, azért hogy esetleg, ha hatalmas szerencséje van, akkor 1 bunkó orvos kikerüljön az egészségügyből.


Egyszerűen az egészségügy nem egy olyan dolog, mint egy étterem, ahol ha nem tetszik a kiszolgálás, mész máshova és panaszt teszel. Mert lehet, hogy mire találsz egy olyan dokit, aki megfelel az elvárásaidnak, meghalsz, vagy szimplán nem lesz lehetőséged választani, és bosszúból halsz meg. Az egészségügyben ki vagyunk szolgáltatva a rendszernek, és ez az ami hiába normális, hiába nem az, mást nem tudunk tenni, csak elfogadni és kihozni belőle a legjobbat. Pl nálam az volt a legjobb döntés, hogy fülem farkam behúztam, összeszorítottam a fogamat, és kibírtam azt a pár orvosi vizsgálatot, majd reménykedtem, hogy vagy nem ő lesz ügyeletben, vagy pedig mindent meg fog tenni a gyerekemért. Így van most egy szép, egészséges lányom, és nem egy halott vagy egy értelmi fogyatékos.


Persze, nekem is rosszul esik, hogy az orvosok kB bármit megtehetnek, mert ki vagyunk szolgáltatva nekik, de ezen nem fog semmit változtatni az, ha 1-2 ember bepanaszolja őket.

2019. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%
De! Pontosan ott kezdődik, hogy 1-2 ember felvállalja, példát mutat, s majd a többi is. Engem felháborít mikor ilyeneket olvasok, pedig pont leszarhatnám mert fogadott orvosom, szülésznőm van, nekem ma még az nst-t is soron kívül csinálták egy másik osztályon és mégis felháborít. Mert nem mindenki teheti meg, nem mindenki tudja megfizetni de attól még az a minimum hogy a doki nem paraszt meg nem kell felnem hogy boldog boldogtalan rá láthat a valagamram....
2019. dec. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
27%

És melyik 1-2 ember fogja szerinted kockáztatni a gyereke életét, csak azért, hogy példát mutasson? Megsúgom, senki. Ahogy te se mentél a bunkó orvosokhoz, te se panaszolta be őket, hanem inkább mentél magándokihoz.


Mindenkinek a saját szülése a legfontosabb, és senki nem fogja beáldozni azért a gyereke életét, hogy "példát mutasson"

2019. dec. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%

Hagyjuk már ezt a "kockáztatni a gyereke életét" mártír dumát. Mivel kockáztatod b*aszki?! Azzal, hogy nem hagyod hogy egy utolsó dara sz*arként bánjanak veled?? Szép is lenne, ha úgy működne a dolog, hogy csak mert nem vagy szimpatikus az ügyeletes orvosnak, akkor "elintézi" a gyerekedet valahogy. Igen biztos, hogy az orvosok többsége olyan pszichopata, hogy képes lenne akár egy csecsemőt a világra segítés közben szándékosan valahogy kinyírni, csak mert anyukával nem szimpatizálnak. Hagyjuk ezt.

És itt baromira nem csak a nőgyógyászatról van szó. Bármelyik másik orvosi szakterületet meg lehet nézni, akár csak egy sima szemészet, fogászat. Némelyek úgy bánnak a páciensekkel, hogy épp le nem hányják őket és a sok birka benyeli és egy büdös szót nem szól. Pontosan ezért tartunk ott, ahol.

Én nem egy b*unkó, lekezelő orvost tettem már helyre és megfogadtam, hogy most ennyivel megúszta, a következőnél panaszt teszek. Egy alkalom miatt nem fogok menni panaszkodni, de már elsőre se hagyom szó nélkül a tahóságot. De az emberek többsége nem hogy a panaszig nem jut el, még addig se hogy kiálljon magáért. Mit is várunk így...

2019. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem csinál ultrahangot minden vizsgálatnál? Nem kockáztat feleslegesen, hiszen egyenlőre nem tudjak még biztosan, karos e a nagy mennyiségű ultrahang. A kérdezőnek ugyanez hanyagság."



A manuális vizsgálat nagyobb kockázat, ezt minden felvilágosult modern orvos tudja. Csak azért mondom, hogy ne álljon itt téves információ! Az ultrahangról tudják, hogy nem káros. Ahogy a manuális vizsgálatról is, hogy akármilyen steril is, kockázatot hordoz!

2019. dec. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%

A férjem keresztanyja csecsemősnővér, és bizony ő mondta, hogy a legtöbb sztk-s orvos nárcisztikus alkat, azért választotta ezt a pályát, és ezért nem magán orvosként dolgozik, mert élvezik hogy hatalmuk van a csóró emberek felett. Nyílt titok a kórházakban, hogy nem 1 és nem is 2 babát lehetett volna megmenteni a fogyatékosságtól, ha 1-1 esetnél nem lettek volna "véletlenül" lassúak.


Úgyhogy igen, a legtöbb anya, köztük énis, inkább meghunyászkodik, minthogy azzal a tudattal éljen hogy azért nem egészséges a gyerekem, mert nem tudtam befogni a számat. Ha csak magamról lett volna szó, én is kiálltam volna magamért, de egy másik ember egészségét nem fogom kockára tenni az én kényelmemért, mert ilyet egyszerűen normális anya nem tesz.


És most mondthatod, hogy nem minden orvos ilyen, meg az ilyen orvos ritka, meg mittudom én, de ez nem vígasztalja azt az 1-2 anyukát akivel megtörtént az eset, és engem sem vígasztalt volna, ha az én orvosom bosszúból kicsit később reagál.

2019. dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy miért hagyják egyes emberek magukat. Van akivel úgy beszélnek, mint a véres ronggyal, aztán még dugdossa a hálapénzt. Nem értem.... némi önbecsülés, tudatosság, egészséges megkérdőjelezés legyen már az emberben, ha a magyar egészségügyre szorul.
2019. dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%
Hát én pont ezért nem adtam senkinek se hálapénzt, és a szülés után még is mondtam a dokinak a véleményem, hogy miért is nem kap egy köszönömöt sem. De amíg a gyerek bennem van, és ezekre a hentesekre vagyok utalva, addig úgy járok a legjobban, ha be fogom a szám, hiszen mikor felkerülünk a szülőágyra, 2 élet is a dokik kezében van. Ez van.
2019. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát aki úgy akarja legyen lábtörlő, mit bánom én...
2019. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!