Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes babás vagyok, tegnap...

9 hetes babás vagyok, tegnap voltam 2-odik uh-on. Valami csodás volt! De a doki nem ajálja, hogy dolgozzak. Ha csütörtöktöl kérem a táppénzt, de én szolok a munkahelyen szerdán este, hogy holnatól nem jövök kirughatnak?

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség bizonyos védettséget ad a munkahellyel szemben, de ha tartasz a kirúgástól, akkor menj védőnőhöz és csináltasd meg a terhes kiskönyvet. Utána írasd ki magad a körzetivel táppénzre. Az a néhány nap biztosan nem baj, ha még dolgozol. De egyébként sem szokás kirugdalni embereket csak azért mert táppénzre mennek, vagy terhesek lesznek. Téged miért rúgnának ki?
2008. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia!! Mert az én munkahelyemen nem nézik jól szemmel,ha valaki elmegy táppénzre,vagy beteg.Félek,hogy nekem mit fognak mondani,nagyon köcsög a fönök+nö.Van már kiskönyvem,üdv
2008. nov. 18. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok!

Egyetértek az előző hozzászólóval. Minél előbb intézd el a táppénzt, ha tartasz a kirúgástól. Ha táppénzre vettek, utána már nem lesz bajod egy jó darabig...

Én 5 hetes terhes voltam, amikor először voltam UH-on, veszélyeztetett terhessé nyilvánított a doki, szigorú fekvés, semmi munka...

Szóltam a munkahelyemen, hogy pár napig biztos nem tudok menni, beteg vagyok. El akartam intézni a táppénzt, de erre már nem volt lehetőségem. A főnök másnap hívott, hogy akkor be kellene fáradnom aláírni a papírokat...

No, de nem minden munkahely ilyen. Te tudod, a tiéd milyen.

De ha biztosra akarsz menni, siess elintézni a táppénzt, addig meg telefonálj be, hogy szabit kérsz vagy dolgozd le Azt a pár napot!

Sok sikert hozzá és boldog babavárást! :)


12 hetes kismami

2008. nov. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha táppénzre veteted magad,nem rúghatnak ki.Ez a munka törvénykönyvében benne van.Ha szerződéssel dolgozol,akkor a szerződés lejárta után,max nem hosszabbítják meg,de a táppénz akkor is jár ha előtte volt legalább fél vagy 1 év munkaviszonyod.(Ezt pontosan nem tudom mennyi biztosítási nap kell.)

Az is igaz,hogy felmondhatnak,bár azt meg is kell indokolniuk,de ekkor jogosult vagy végkielégítésre,időarányos annyira,amennyi napod van ledolgozva.

Ha nem időhöz kötött szerződéssel vagy felvéve,akkor semmiképp ne menj bele egy közös megegyezéses dologba.

Az eléd tett papírokat alaposan olvasd el,de ha nem érted,akkor is keress fel egy munkaügyi központot,mert ott mindig van egy kirendelt(alkalmazott)aki a segítségére lehet a munkavállalónak.

Remélem nem untattalak nagyon,és elég érthetően írtam le :))

Szép estét,és kellemes babavárást :))

2008. nov. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen köcsög a fönök,akkor a válasz egyértelmű.Kiiratod magad és akkor mondod el neki.Nem fog tetszeni neki,de nem kockáztathatod most meg,hogy kirugjon.
2008. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!