Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kirúghatnak a...

Terhesség alatt kirúghatnak a munkahelyről?

Figyelt kérdés

3 és fél éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen. Nemrég bejelentették, hogy változások lesznek, sokakat kirúgnak, nem kell majd annyi ember. Említettem a háziorvosnak, azt mondta, hogy készüljek, hogy engem is ki fognak rúgni. Mondtam, hogy nem, mert tudják, hogy babát várok, de Ő is és az asszisztense is rázta a fejét, hogy már elmúlt az az idő, és bármikor kirúghatnak. Kértem tőle egy kis időt pihenni, mert eléggé stresszes volt a légkör, most itthon vagyok, mondta, hogy vagy kiír most és akkor táppénz alatt nem rúghatnak ki, vagy visszamegyek, és kockáztatok.

Az előbb elolvastam a munka törvénykönyvét, és ott nem ezt találtam, illetve, persze csak rákerestem a terhes szóra.

Ha ez valóban igaz, akkor kaphatnék egy linket, ahol ez konkrétan le van írva?

8 hkm


2011. nov. 6. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Eddig nem lehetett, de a Fidesz valamit variálni akar, vagy már meg is tette, hogy ki lehet.
2011. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. A mai törvényekkel tuti nem. ès nem is fognak vele próbálkozni.


Vagy is természetesen kilehet, de ahhoz vagy útódnélkül szünik meg a cég, vagy rendkívülivel kérnie kell a munkáltatónak a munkaügyi bíroságot. vagy is kilehet, de ezt csak nagyon indokolt körülmények köztt teszik. ja és próbaidö alatt is kelhet.


Szerintem tuti, hogy a dokid hülyeséget mondott. De ha most van idöd menj be a helyi munkaügyi felügyeletre. Ök nem a bíróság, csak ellenörök, kérdezz rá ök biztosan tudják.

2011. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos csoportos létszámleépítésnél a kismamát is kirúghatják. :(

Kizárólag ezzel az indokkal lehet Téged kirúgni, és a szavaidból azt olvasom ki, hogy ez a helyzet.

Én a helyedben elmennék betegállományba.

2011. nov. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A dokid hülyeséget mondott.


Tessék a jelenleg hatályos Munka törvénykönyve vonatkozó része:


"90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:



d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, A TERHESSÉG, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],


időtartama."

2011. nov. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti:


TÉVEDÉS!!


A csoportos leépítés is rendes felmondás!!! Az ellen is védett a terhesség alatt!

2011. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, lehet a doki is látta, hogy a Fidesz felvetette ezt, hogy indítványozzák, hogy ki lehessen rúgni, még szülési szabadság alatt is az anyukákat, de még nincs beterjesztve. Lehet félreértette.
2011. nov. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne rémisztgessétek már egymást.

A FIDESZ azt akarja, hogy a kismamának meg lehessen mondani, hogy nem várják vissza. Ez azért kicsit mást jelent, minthogy kirúgnak és nem kap az anyuka ellátást.

Sok nő csak néz, hogy nem tartanak rá igényt mikor bejelenti a visszamenetelét a céghez, pedig ezt szerintem lehet érezni.

2011. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Anyuka még kap ellátást, hogy kirúgják közben, de szerintem a kettő majdnem ugyanaz.
2011. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyira bírom, amikor egymást rémítgetitek mindenféle légbőlkapott félinformációval:S


A lényeg: rendes felmondással nem küldhető el a terhes nő, és a létszámleépítés is ennek minősül.

Az ezzel kapcsolatos változás, amit a fidesz már behozott, az az, hogy míg korábban a gyerek 3 éves koráig nem is volt közölhető rendes felmondás, addig mára már közölhető. De a védettség attól még a gyerek 3 éves koráig él!


Szerintem ez annyira nem rossz intézkedés, hiszen ha korábban a munkáltató ki akarta rúgni az anyukát, akkor a felmondást a kicsi 3 éves korában közölhette, anyuka meg kapkodhatott nagy hirtelen munka után. Moat meg közli vele, amikor akarja, hogy ha betölti a gyerek a 3-at, akkor ki fogja rúgni - vagyis anyukának sokkal sokkal több ideje van pl. új munkát keresni, vagy összehozni mondjuk a következő babát.

2011. nov. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szólónak köszi hogy ezt így megfogalmaztad.

18:20-as voltam és szerintem is "jobb".

Az előtted szólónak meg... gondold végig a szitut légyszi.

2011. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!