Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes megvenni a...

Mikor érdemes megvenni a babának kiságyat, babakocsit stb?

Figyelt kérdés
23 hetesek vagyunk. Március 18-ra vagyok ki írva. Szerintetek is még korai megvenni ezeket? Egy ismerősöm azt mondta még korai!
2008. nov. 18. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki maga dönti el,persze érdemes apránként ,hogy egyszerre ne legyen sok,de ha ez nem számít,akkor a 30. hét után is ráér,főleg mert pl babakocsiból sokszor az ember mindig akkor lát megfelelőt,mikor már megvette korábban a magáét.
2008. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én amolyan babonából nem vettem meg semmit,amíg be nem töltöttem a 35. hetet.De ezt mki maga érzi :)Sztem bőven ráérsz még,de tudom,hogy legszívesebben mindent megvennél már :))Nyugtasd magad azzal,hogy ha január végétől veszed meg,addigra tele lesznek a boltok új kollekciókkal :))és az sem utolsó szempont,hogy az év eleji akciókban még többet tudsz megspórolni ;)

2008. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 hetes vagyok(màrc. 6-ra v.ok kiirva.

Màr mindent megvettem,legalàbbis ruhàkat,takaro,cumik,stb..

Csak a kisàgy és a babakocsi hiànyzik.

Én megvàrtam mig a pàrom nem szol magàtol,mikor van neki kedve velem jönni.

Mi két hét mulva megyünk,mert karàcsony elött leakarunk tudni mindent,az év eleje meg mindig tele van problémàval,illetve màr akkor nekem nem lesz kedvem sétàlgatni,igy most oldjuk meg,27. hét körül.

Nem korai,ha nem érzed annak.

Ne mindig a màs völeményére adj.

Nekem pl. azt mondtàk ne vegyek ruhàkat se,semmit,mert korai,most meg összeteszem a kezem,hogy a nagyjàn tul vagyok....

Boldog babavàràst!

2008. nov. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én amint megtudtam,hogy terhes vagyok,rögtön vásárolgattam mindhárom gyerekemnél.Nem is bírtam volna ki,hogy ne vegyem meg,ha láttam egy édes babadolgot.Nekem is mindig mondta az anyósom,hogy korai még nem szabad,de nem foglalkoztam vele.Nem vagyok babonás,és úgy gondolom ha mégis baj van,akkor az ember azt sajnálja legkevésbé amit megvett,nem az a legnagyobb baja.De nem lesz,és így kell hozzáállni.A nagyobb drágább dolgokat mindig akkor vettem meg,amikor akciósat találtam és tetszett.Most is így vásárolok,ha pl pelus akciós,megveszek több havi adagot akár.Szerintem,ha úgy gondolod megtaláltad a megfelelőt,vedd meg nyugodtan.Amúgy ha egyszerre veszel meg mindent,nagyon sokba kerül.Persze félre lehet rá tenni,ezt mindenki maga tudja eldönteni,hogy kényelmes neki.Én nagyon szeretek a gyerekeknek vásárolgatni,úgyhogy szívesen elaprózom.Különben meg olyan jó érzés nézegetni a babaszobát akkor is,mikor a baba még a pockban van.Az ember alig tudja elképzelni,hogy lesz abban az ágyikóban hamarosan valaki.

Boldog babavárást.

2008. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen az anyagi helyzeted, meg mennyire visel meg a terhesség. Én most vagyok 28 hetes, de már egy pár hete megvettük a kiságyat. Én szerencsés helyzetbe vagyok mert nagyon sok mindent kapok. De az anyagi helyzetünk miatt mi mindent veszegetünk apránként ami még kell. Na meg nem akarom a páromra hagyni a legvégén, amikor én már nem fogok bírni annyit járkálni, nézelődni ( szegény nem tudna mit kezdeni a nagy választékkal). Én ezeket a dolgokat vettem figyelembe és nem azt hogy más mint mond. Amiket már megvettem az már legalább meg van, és ennyivel is kevesebb után kell már szaladgálni. Nekem így könnyeb és kényelmesebb. Ja és így mi választjuk ki a dolgokoat, még véletlenül sem kell másra bíznom.


Boldog baba várást!

2008. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne hagyd az utolsó hetekre, énis 26 hetes korom óta ágyhoz vagyok kötve, és nem tudok vásárolni...csak a netről tudom megnézni mik vannak...ugyhogy érdemes a terhesség közepén elkezdeni...

37 hetes kismama

2008. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Az az igazság hogy most kapunk 200 000ft-ot és persze tudnánk másra is költeni de félek hogy később nem lesz egyszerre ennyi pénzünk! Ebből sem tudunk mindent megvenni mert a babakocsi csak 75000ft hordozóval. Nincsenek olyan ismerősök akik tudnának adni baba holmikat.
2008. nov. 18. 17:32
 8/14 A kérdező kommentje:
Most két eset van lehet szép karácsony mindenki meg kapná amit szeretne. Vagy előre gondolok és nem kell idegeskednem hogy a babának mikor tudjuk megvenni a cuccokat. Nem állunk valami jól anyagilag!
2008. nov. 18. 17:36
 9/14 anonim ***** válasza:

Az vagyok aki szintén màrciusra van kiirva!

Szoval én nem akartam kiirni,de megmondom öszintén,mi is most jutunk nagyobb összeghez,emiatt is vesszük meg 2 hét mulva.

A màsik hogy tényleg néhàny napja olyan gerincfàjàsom van,hogy nem hiszem ,hogy még birni fogom hetekig a sétàlàsokat.

Söt a ruhamosàst is mondjàk hogy ràér a 36-38. héten,de én ugy vagyok vele,hogy a 30. héten azt is megcsinàlom,a szekrényben nem fog koszosodni,és az utolso heteket tényleg csak pihenésre szànom.

Meg nem szolom el magam,de a koraszüléssel is mindig kell szàmitani.

Ugyhogy szerintem nekikezdhettek!

2008. nov. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja és még valami:

Ne ajndékozàson gondolkodj,hanem a babàdon.

Megértheti mindenki,hogy most màsra kell a pénz..

Én a pàromnak se vettem semmit szülinapjàra idén,mert most màs a helyzet,minden forintnak helye van.

A babànak ved meg ami kell,a maradékbol,ha marad,nézhetsz ajàndékot...

2008. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!