Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes megvenni a...

Mikor érdemes megvenni a babának kiságyat, babakocsit stb?

Figyelt kérdés
23 hetesek vagyunk. Március 18-ra vagyok ki írva. Szerintetek is még korai megvenni ezeket? Egy ismerősöm azt mondta még korai!
2008. nov. 18. 17:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem mindenki akkor vásároljon, amikor jónak érzi. Mivel nekem nagyon sok problémám volt a terhességem alatt, én nem mertem vásárolni a 28-ik hétig. Persze később kiderült, hogy anyukám már bőszen vásárolgat stikában mindenfélét. Én a 28-ik héttől kezdtem vásárolgatni, de semmit nem hoztam haza, egészen a múlt hétig. Most már csak a kiságy, és a babakocsi nincs itthon, azt majd csak akkor hozzák haza, és szerelik össze, ha bent leszek a kórházban. Boldog babavárást! 38 hetes kismama.
2008. nov. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy mikor érdemes, személyiségfüggő, hogy kinek mikor esik jól, illetve ki mikor tudja. Azt is meg lehet érteni, akinek ez nagy örömet okoz és szereti letudni hamar, azt is meglehet érteni, aki halogatja a vásárlást.

Én 32-33 hetes voltam, amikor egyszerre megvettünk mindent, a nagy dolgokat (ágyat, babakocsit, fürdetőt, öltöztetőt) egy kiruccanás alatt letudtuk, az apróságokat cumitól kezdve a pelusig pedig egyben megrendeltem. Én nem szeretek vásárolgatni, tehát én előre kinéztem itthon mindent neten és célirányosan mentünk érte, viszont előtte hónapokig félreraktam egy összeget a babakelengyére, mert egyszerre nem tudtuk volna kifizetni. Azon kívül, hogy én nem szeretek vásárolgatni még az is oka volt a halogatásnak, hogy elég sok ruhát kaptunk használtan és meg akartam várni, hogy mi az, ami még hiányzik, valamint addig dolgoztam és nem volt időm, kedvem ezek után járni, illetve a lakás sem elég nagy ahhoz, hogy hónapokig szerettük volna kerülgetni a becsomagolt babaholmit. Nekem így tök jó volt.

Én a helyetekben lehet, hogy megvárnám a januárt, mert nem kizárt, hogy az ünnepek utáni áresés a babadolgokat is érinteni fogják, januárban a vásárlókedv hiánya, illetve a decemberi túlköltekezések miatt hatalmas leárazások lehetnek!

2008. nov. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!én nagyon babonás vagyok és elhatároztam,hogy mindent csak az utolsó hetekben veszünk meg,előre semmit.majd a 16.héten megtaláltuk álmaink babakocsiját,de nem csábultam el csak 1 hét múlva amikor a fele árra leakciózták:)

volt egy kis lelkiismeretfurdalásom,vártam hogy most baj lesz de szerencsére semmi.majd szépen apránként déditől,nagyiktól kaptunk pár rucit,és néhány darabnak én sem birtam ellenállni:)szerintem egy részét vedd meg a babó holmiknak csak az apróságokat hagyd későbbre,és akkor marad pénz karira is.de ilyenkor azt hiszem a pici a legnagyobb ajándék,nálunk legalábbis szerény karácsony lessz mert minden fillérnek megvan a helye:)boldog babavárást 32.hetes

2008. nov. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségetek! Most már nem bizonytalankodok! :-)

Össze írtam mi kell és ez a pénz sem lesz elég az biztos. Örülhetünk ha márciusig meg lesz minden. Nagyon ajánlom az IKEÁban nézzetek körül. Biztos sok kismama van így, hogy aggódik de csak meg lesznek a dolgok. Viszont ugye ott van a doki neki is kell adni pénzt. 70 000ft-ot kért! Nem tudom érdemes volt-e fogadott orvos lehet jobban jártam volna szülésznővel!

Boldog babavárást kívánok mindenkinek!

2008. nov. 20. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!