Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » UH vagy vérzés szerinti számolás?

UH vagy vérzés szerinti számolás?

Figyelt kérdés

Melyiknek hihetek. Vérzés szerint 32 hetes vagyok(ezt mondta ill. számolt az SZTK-s dokim úgy hogy meg se ultrahangozott, mondjuk nagyon régi 2D-s gépe van. Plusz hiába mondom neki hogy első hónapban még menstruáltam, csak nem hiszi el).

Viszont járok magándokihoz , ahol mindig elöre sorolt 1-2 hetet.

Utoljára 2 hete voltam nála ahol 3D-s vadi új gépen nézett,s mondta hogy a kezecskéi szerint 33, a feje alapján 35 hetes vagyok, s hogy elég jól elszámoltak s mondta hogy jővő hónapban már tuti megszülök.Mint irtam ez már 2 hete volt.

Ma voltam az SZTK-s dokinál tanácsadáson s ő teljesen lehordott hogy hát ő jobban tudja, neki ne magyarázzon senki akkor is 32 hetes vagyok, max nagy baba lesz, s nem kezdjük el az NST-t s hogy a szülésem várható ideőpontja akkor is szept. 19-e.

Most akkor ti a helyemben nem lennétek kiakadva? Hogy nem kezdi el az NST, mert a magándokim sajnos másik városban rendel s ő így nem tudja megcsinálni főleg, hogy mindig a kórházi osztályról jön le hozzám soron kívül vizsgálni.

Volt már valaki így?


2010. júl. 20. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen már akkora eltérés lehet a babák méreteiben, hogy az alapján nem lehet behatárolni a valódi korukat. Úgyhogy ebben nincs igaza a magándokinak.

A korai UH-k még mérvadóak lehetnek, bár igazság szerint ott is lehet néhány nap, vagy 1 hét körüli eltérés.

Az első UH vizsgálat mikorra tette a szülés várható időpontját? Mert leginkább az lesz a mérvadó.

2010. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az orvosok azt mondják, hogy a 12 hetes uh a legpontosabb. Azt nézd meg aszerint mikorra várható. A későbbi uh.k tényleg nagyon nem pontosak, hiszen minden baba máshogy nő és fejlődik.
2010. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez volt a probléma. Azt mondta az orvos, hogy a korai ultrahangokon (6-12 hetes) hajszál pontosan (Max. 1-2 nap eltéréssel) meg lehet állapítani a baba korát, mivel ekkor még egységesen fejlődnek. Mivel itt napról napra jellegzetes változások vannak, így a doki meg tudja állapítani. Később már közbeszól a genetika, hogy milyen tulajdonságokat örökölt, ezért a későbbi uh-kon igazából már nem a fogantatás szerinti tényleges korát látod, hanem a méretei alapján a korát.

Bocs ha összevissza írtam :-)

2010. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!