Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7hetesen 5 hetes méret bajt...

7hetesen 5 hetes méret bajt jelez?

Figyelt kérdés
A sógornőm pozitívat tesztelt 12én. Az utolsó menstruáció és a vélt fogantatás óta 7 hét telt el. Tegnap volt orvosnál, és azt írták a papírjára, hogy szabályos a petezsák ami 8mm, szikhólyag látható, embrió viszont nem, a méret alapján 4hetes és 5 napos. Ami ugye nem is lehet baj éppen mert ha később fogant nincs semmi probléma viszont ha ezzel. 4 hét 5 nappal számolunk, akkor konkrétan 1 héttel a fogantatás után már erős pozitívat tesztelt, ami szerintem lehetetlen. Elképzelhető, hogy nem volt rendesen látható a terhesség, és valójában nagyobb? Betegre aggódom magam, mert mi is régóta próbálkozunk eddig csak sikertelen (kémiai) terhességem volt) nem akarom, hogy a testvéremék is így járjanak

2019. dec. 24. 07:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt hasonlo es annak nem lett jo vege, de ez nem azt jelenti, hogy naluk is igy lesz.

En 7 het 2 naposan mentem uh-ra es 7 mm-es petezsak volt csak, kb 5 hetesnek mondtak. En tudtam, hogy gond van, mert kovetett peteeres volt, nem lehetett tobb, mint ket hettel kesobb a fogantatas, raadasul mar akkor elmaradt a mensim es rendes is teszteltem, amikor a meret szerint epp hogy peteeresem lett volna.

De mondom, kovetett peteeres volt.

Ha nala nem, akkor lehet hogy kesobb fogant, el is merhetnek valamennyit.

Szoval azert elkonyvelni nem kell semmit es biztosat ugyis csak akkor tudnak, ha ismet lesz egy uh 1-2 het mulva.

2019. dec. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyessel értek egyet. Sajnos a gyors pozitív teszt miatt tényleg gyanús, de reménykedni szabad és talán kell is. Kitartást.
2019. dec. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt az én kérdésem.


Akkor menszesz szerint 7.hétben voltam, gyakorlatilag mivel 40-60 napos ciklusaim voltak LH teszteltem és hőmérőztem, úgy hogy tudtuk a fogantatást, amt az ultrahang méretek igazoltak.


Szóval nyugi, nem lesz semmi baj.

13 hetes kismama

2019. dec. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2019. dec. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3-4: A kérdezőnek nem a ciklushossz a baja, hanem korábban tesztelt már pozitívat a sógornője, ergo a fogantatás - ha késett is - de előbb volt, mint amennyit a méretek indokolnak. Ezért aggódnak. Remélhetőleg minden ok lesz és csak az UH becsülte alul, de a kérdező aggodalma nem alaptalan.
2019. dec. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy hány napos a ciklus és mennyire rendszeres! Ha 7 hetes akkor lehetetlen, hogy nem latszódik embrió konkrétan szívpulzálásnak kellene lennie és minimum 6mm CRL. Ha rendszertelen a ciklus akkor érthető lenne ez a nagy eltérés az idővel. Akkor kb. kiszámíthatatlan a fogantatás, ha csak nem figyelt volt a peteérés v használt ovu tesztet.
2019. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én hasonlóan jártam tavaly. Március 10én teszteltem pozitívat és csak 21én mentem dokihoz. Petezsák és szikhólyag volt látható, rá egy hétre 5mm embrió. Én is aggódtam mert nekem is volt vetélésem, de minden rendben volt. Azóta már 13 hónapos. Remélem a sogórnődnél is így lesz. Kívánom nekik és nektek is a legjobbakat! :)
2019. dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyet nem értek miért egy hónappal későbbre hívta vissza kontrollra. Nagyon remélem, hogy az orvos is úgy gondolta, hogy lesz ott valami
2019. dec. 25. 07:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Szoktak ilyet, hogy hosszabb ideig kell varni a kortrollra.

Az oka ennek annyi, hogyha nincs rendben a terhesseg es nem fejlodik, akkor valoszinuleg 1-3 heten belul fog tortenni valami, ami miatt visszamegy hamarabb az orvoshoz (verzes, beindul a veteles, ilyesmi). Ha egy honapig semmi ilyen nem tortenik, az egy igen jo jel.

Nekem 4 elhalt terhessegem volt, egy volt, ami koran ment el, amit irtam is (elso valasz), de mar azelott verezni kezdtem, hogy a 8 hetet betolottem es par napon belul el is veteltem. (A sok ismetlodo veteles miatt inkabb igyekeztunk a termeszetes modnal maradni, csak egyszer kellett muteni).

De megegyszer, oszinten kivanom hogy ne igy legyen!


Egyebkent ha nem szeretne ennyit varni, akkor nem muszaj, 1-2 het mulva nyugodtan elmehet privatban is egy ultrahangra.

2019. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta túl vannak a vizsgálaton. Jan 20 már 8 hét 4 napot mértek neki, szívhang is volt. Feb 10én megy a 12 hetes ultrahangra :)
2020. febr. 8. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!