Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben az autózás...

Első trimeszterben az autózás mennyire veszélyes? Okozhat vetélést a 10-11. hét környékén, mondjuk a rázkódás miatt?

Figyelt kérdés
Kétszer másfél órás autóút van mögöttem, amikor bevállaltuk, hogy lemegyünk a családhoz az ünnepekre, igazából meg sem fordult bennem, hogy árthatok a magzatnak. Viszont az autóút közben ahogy éreztem a rázkódást, elkezdtem kattogni azon, hogy talán ki kellett volna hagyni az utazást. Autópályán mentünk, vagyis nem nagyon zötyögős úton, de mégis végig "rezgett" a testem. Arra nézve találtam infot, hogy a hosszú autóút pl trombózist okozhat, meg milyen fontos a has védelme az övterelővel, de vajon a rázkódás, zötykölődés mennyire ártalmas? Most nagyon emésztem magam, hogy hogy lehettem ilyen felelőtlen.

2019. dec. 29. 15:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlaggódod...
2019. dec. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire azért ne legyél para mami.
2019. dec. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Prágában voltam autóval, mikor 9 hetes voltam a lányommal, semmi baja nem lett.
2019. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem innentől kezdve a szülésig meg se moccanó, vsak feküdj az ágyban
2019. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
az előző terhességem előtt volt egy vetélésem, úh. emiatt is van bennem para, no meg aggódós természet is vagyok sajnos.
2019. dec. 29. 15:54
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút nem voltál felelőtlen az első terhessegemnél 8 hónapos korban még javában bicikliztem na jó mondták hogy mostmar fejezzem be :) most 9-10 hetes terhes vagyok én rengeteget jövök megyek autózok emelek stb... Minnel jobban félek félünk annál rosszabb de ez csak az én véleményem. Jó babavárast és boldog új évet kívánok.
2019. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 aparalyza válasza:
100%

Ismerősöm maga vezetett be a kórházba szülni. Addig is volán mögött volt, jött-ment.

Ha gondnak érzed, kérdezd meg az orvosodat. Egy kis félsz nem árt, de túlzásba nem érdemes esni.

2019. dec. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázd túl. Én 27 hetesen autóztam 600 km-t fel hegyvidékre (9 órás út volt), 29 hetesen vissza, nem volt sok autópálya. Egy másfél évessel. 3x álltunk meg, de csak miatta (kaja, pelus stb), én simán bírtam volna egy megállóval.
2019. dec. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha egészséges az embrió, akkor semmi baja nem lesz. Vetélést az embrió élettel összeegyeztethetetlen rendellenessége okozza. Gondolj csak bele: a többedik terhességnél a nagyobb gyerekeket ugyanúgy hozni-vinni kell (busz, villamos, metró, vonat, vagy épp autó), el kell látni a háztartási teendőket, mindezt sokszor munka mellett. Valahogyan mégis megmaradnak a többedik terhességek és megszületnek a többedik gyerekek. Érthető, hogy aggódsz, de próbálj racionális maradni.
2019. dec. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmegy a magzat *kopp-kopp*, akkor az nem az autozas miatt lesz. Ki van parnazva rendesen, semmi baja nem lesz, ha traktorban utazol sem.

39 hetes vagyok, a tegnap meg vezettem (azert mar ha nem muszaj, nem ulok autoba)

2019. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!