Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Debreceni klinika szülészet -...

Debreceni klinika szülészet - vélemények?

Figyelt kérdés
Szült valaki mostanában a debreceni klinikán? Érdekelnének a tapasztalatok. Úgy néz ki, hogy egészségügyi okokból ott kell megszülnöm a babámat. Február közepére vagyok kiírva, de ha indokoltnak látják, 4 hét múlva befektetnek. Szeretném tudni, hogy milyenek az orvosok, a nővérek és a csecsemősök? Mit adnak a babának és mit nem? Próbáltam korábbi kérdések válaszaiból tájékozódni, de azok elég régiek és friss véleményeket szeretnék. Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. dec. 31. 07:02
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Júniusban szültem ott, hát, elég vegyes a felhozatal.. A szülőszobák fel vannak újítva, légkondicionáltak (bár februárban ez nem szempont, nekem a kánikulában jól jött.. 😂) van amelyikben motoros ágy van, szoba páronként van egy közös fürdő, alapvetően kultúrált. A szülésznők nagyon nagyon kedvesek, jó szakemberek, és emberségesek, segítenek amiben tudnak. Az orvosok felhozatala elég vegyes, szülés előtt én is olvastam, hallottam róluk sokfélét. Nekem volt orvosom, így nem piszkáltak. Van közöttük fiatal orvosok, idősebbek,alapvetően rendben vannak. Nos, a klinikai szülészet legnagyobb gyenge pontja szerintem az újszülött osztály. Elhanyagolt, zsúfolt (már ha nincs magán, fizetős szobád, egyébként 2-3 fős termek vannsk) egy zuhany és WC jut 4-6 emberre mivel 2 szobának van 1 fürdő, van olyan szoba, amelyiknek nincs is fürdője, hanem a folyosón át kell menni.. A csecsemős nővérek frusztráltak, elhiszem, higy értenek a babákhiz, de az anyukák konkrétan le vannak 💩va, mindenki "anya", ketten nem mondtak egyformát, hogy mit és hogyan csináljak.. Nekem nagyon negatív élmény maradt. Egyébként rooming in rendszer van, a baba 0-24 veled lehet, persze kérheted, hogy elvigyék éjszakára, de kB leszedik rólad a keresztvizet... A babát neked kell pelenkázni, fürdetni este jönnek. Adnak ruhát, de az olyan amilyen, viszont vihetsz is be pl fotózáshoz. Kesztyű és cumi tilos, erősen szoptatás támogatóak. Pelust adnak 5 darabot, mi vittünk be, mert a kisfiamnak édes kevés volt. Szintén vinni kell popsikrémet, textil pelust, pledet esetleg, elég nagy huzat van a folyosón. Hát, nagyjából ennyi. Könnyű szülést neked :)
2019. dec. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Júliusban szültem ott. Én mindennel meg voltam elégedve. A szülőszobán egyedül voltam a férjemmel. Figyeltek rám, kedvesek voltak, segítőkészek.

A gyerekágyas osztályon 2 ágyas szobában voltam. A fürdő valóban közös volt a szomszéd szobával, de nem volt gond.

A baba veled van, de ha kérdezel valamit szívesen adnak tanácsot, segítenek. Mi pelust kaptunk bőven. Mindig kérdezték, hogy van-e. Nem számolták, adták egy nagy kupacot. Mi amikor eljöttünk még maradt is ott jópár darab belőle.

Ruhát adnak, de vihetsz is. Mi kis plédet is kaptunk. Neked pedig adnak betétet, de azt azért érdemes vinni.

Magadnak vigyél mindent:pipere, hálóing/pizsama, papucs, törölköző, WC papír, evőeszköz. Érdemes betegalátétet vinni.

Mindent egybevetve én elégedett voltam. Az orvosok is rendesek, csecsemősök is.

De ez nagyon sok mindentől függ. Tőled, hogyan állsz hozzá az egészhez, hogy beszélsz velük.

2019. dec. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Borzasztó! Életem legszörnyűbb időszaka volt az ott eltöltött pár nap! Nem foglalkoznak az emberrel, semmiben nem segítettek! A csecsemős nővérek java bunkó módon beszélnek az emberrel, megalázzák (tisztelet a kivételnek).
2021. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!