Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban lehet összefüggés a...

Valóban lehet összefüggés a terhességi tünetek, kívánt ételtípusok és a baba neme között?

Figyelt kérdés
Olyan sok babonát hallani ezzel kapcsolatban, én is megkaptam, hogy hányós vagyok és édességet kívánok, biztos kislány lesz (még nem tudni egyébként). Lehet ennek bármi valóságalapja? Nálatok hogy volt?
2019. dec. 31. 08:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nincs, de nálam bejött a nagykönyv. Első terhességemet végig hánytam, és süteményt kívántam állandó jelleggel, pedig nem igazán szeretem a sütit. Lány lett.

A második terhességemnél a 8. és a 10. hét között hánytam intenzíven, utána néha-néha, 16. héten meg is szűnt a hányás, és folyamatosan sült krumplit ketchuppal kívantam. Fiú lett.

2019. dec. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez csak szobeszed, de nalam bejott. Mindigis edesszaju voltam, terhesseg elejen ra sem tudtam nezni a sutikre, csokira, csak sos dolgokat ettem+nem hanytam egyszer sem, kisfiam lesz.
2019. dec. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Nincs összefüggés. De erről már annyi kérdés jött, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni. Keress rá, mazsolázz közülük és lásd az igazságot!
2019. dec. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Nálam nem vált be. Egyetlen egyszer sem hánytam, se nem émelyegtem. Mindent eszek, semmit nem kívánok jobban, vagy kevésvé mint ezelőtt. Bár most a narancs meg a mandarin nagyon megy, de az télen szokott is. Kislányunk lesz.

Azt mondják genetika is. Anyumnak 2 lánya 1 fia van, soha nem volt rosszul, öcsémnél volt sok sava már a vége felé. Nővéremnek 2 fia van, semmi baja nem volt sosem.

Ezek szerint mi szerencsések vagyunk ilyen téren.

2019. dec. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Nincs. Nekem mindket alkalommal borzaszto volt az elso trimeszter, hanytam, mint a lakodalmas kutya, szenvedtem folyamatosan. Egy lanyom es egy fiam van.
2019. dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Vegig hanytam a 25.hetig, borzasztó volt.

Énis azt hallgattam,higy biztos kislány... fiam lesz :)

2019. dec. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Nincs


Édességet kívánok és kívántam

Egy fiú egy lány

Hányinger nuku



Ugyanott fekvő méhlepénnyel a hasam tök más...de nem klasszik mendemonda fiús lányos, csak más

2019. dec. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem kívántam semmit (a kívánóság meg éjszaka férj ugráltatás boltba szerintem csak hiszti) nem hánytam sosem, 1 lány 2 fiú.

A babona attól babona hogy nem igaz.

2019. dec. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
18.hétig nonstop hányinger. Édességet kívántam. Kisfiú
2019. dec. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem sincs a baba neméhez köze viszont azt tapasztaltam saját gyerekemen és a családon, ismerősi körön belül is, hogy a baba ízléséhez viszont van köze. A fiam szinte mindenevő, de a káposztafélék és a karfiol nem barátai. A káposzta egyéni érzékenység miatt. A mai napig nem eszi meg, de legalább már bírja ha belefő pl levesbe. A karfiolt pedig nem szereti, ami vicces, hogy a terhességem alatt egyetlen egyszer hánytam, éspedig karfiolt. Pedig én imádom.

Húgom a tökfőzeléket utálja mégis mikor a lányával volt terhes muszáj volt ennie, a gyerek meg szereti. És még nagyon sok ilyet ismerek. Ebben kicsit jobban hiszek, mint a nemhez kötődő dologban.

2019. dec. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!