Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, anyukák! Tudnátok...

Kismamák, anyukák! Tudnátok segíteni nekem?

Figyelt kérdés
Kereken 9 hetes vagyok ma, egyszer már voltam orvosnál 4-5 hetesen, akkor már láttuk a petezsákot, meg egy kis kezdeményt benne. A magánorvos azt mondta elég majd a 11. héten vissza mennem. Sajnos elfelejtettem megkérdezni, hogy ekkor már kell-e a kiskönyv amit a vedőnőtől kapok. Még nem voltam védőnőnél, szerintetek a vizsgálat előtt elmenjek hozzá? Ilyenkor csak bekell mennem a haziorvosomhoz és mondani, hogy terhes vagyok? Vagy választhatok védőnőt (egyik ismerősöm az)?

2020. jan. 3. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A magándokitól kapott lelettel keresd fel sürgősen a védőnőt, aki elküld az első trimiszteres vizsgálatokra. Azért kéne sietni, mert több hetes várólista van pl a kombinált tesztre is. Ő majd elmond minden mást is.
2020. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én annak idején felhívtam a védőnőt. Akkor azt mondta, hozzá elég a 12.hét környékén elmenni.

Az orvosodtól kérdezd meg, a kombinált tesztet hol kell csináltatni, és oda kell kérni időben időpontot.

Más dolgod nem nagyon van.

A házi dokihoz elmehetsz szólni neki, de igazából nem muszáj bejelentési neki.

Mi elég jóban vagyunk vele, így most már mondanám neki.

2020. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az orvos által adott lelettel kell menni a védőnőhöz, amiben írja, hogy elő magzat van. 12.hétig van egy kötelező vérvétel , és a genetikai vizsgálat (ami erősen ajánlott).
2020. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 6 és 8 hetesen voltam UH-n a saját dokimnál, utána voltunk 11hét 4naposan a genetikai UH-n magán ( itt kiderült az is hogy lány) klinikán ( nem volt várólista, azonnal kaptunk időpontot), és védőnőhöz csak a 13. Héten mentünk ekkor vittem minden papirt amit a saját dokim adott meg amit a genetikai UH n adtak azt is, azt mondta a doki hamarabb felesleges menni a védőnőhöz és a védőnő is azt mondta, hogy tökéletes az idő. A védőnőt nem te választod, neked kell megnézni kihez tartozol körzetileg és hozzá bejelentkezni. Kiadja a védőnő a kiskönyvet azzal mész a haziorvoshoz, a védőnő fogja megmondani mikor hova kell majd menned. Most kell majd vérvételre mennünk meg belgyógyászatra, de ezeket is egy délelőtt alkalmával letudjuk.
2020. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ma vagyok 11 hetes. Először 6 hetesen voltam uhn a saját nőgyógyászomnál, aztán 2 hét múlva kellett visszamenni megint hozzá. Akkor mondta h mehetek a védődőhöz, illetve nekem pajzsmirigy túlmúködésem van szóval elküldött vérvételre és a pajzsmirigygondozóba is. Hétfőn kell majd visszamennem a dokihoz, akkor fogja megmondani h milyen genetikai vizsgálatra kell majd mennem és azt mondta talán már látni fogja a bébibogyó nemét is😊
2020. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2020. jan. 3. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!