Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki használt utrogestant...

Aki használt utrogestant segítene?

Figyelt kérdés
11 hetes terhes vagyok utrogestant kell használnom hüvelyben. Eddig mindig olyan utrót kaptam amire az volt írva, hogy hüvelykapszula. Most meg már amikor hazajöttem akkor vettem észre, hogy az van ráírva, hogy lágy kapszula. Megnéztem az összetevőket és ugyanaz minden. Csak erre a lágy kapszulásra az van írva, hogy vízzel kel bevenni. De ha az összetétele ugyanaz akkor használhatom hüvelyben is ugye? Mert sajnos nincs itthon a másikból már és még pár napig nem megyek a dokihoz.

2020. jan. 3. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
A lágykapszula szerintem szájonát bevehető, az nem lehet a hüvelybe helyezni.
2020. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóban benne van. Nekem is a hüvelyi elött szájon át szedhető volt, a Progesteron Exeltis de attól rosszul voltam. Utána irattam a hüvelykapszulát. Hivatalosan nem teheted a hüvelybe, gyakorlatilag ahogy én utána olvastam külföldön ezt hasznalják húvelybe is. De hívd fel azért a dokid vagy az ügyeletet
2020. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem teheted hüvelybe, más a bevonata, nem véletlen az egyik ilyen a másik olyan. Egyébként mindkettő ugyanaz összetevőt illetően de a lágykapszula nem oldódik hüvelyben, én a szájon át szedhetőt szedtem, mert a dokim aztmondta nem szereti annyira a hüvelyit, mert azzal csak plusz esélyt adunk a fertőzésekre. Semmi bajod nem lesz, ha szájon át szedhetőt veszed be, ugyanaz mindkettő csak van aki jobban preferálja egyiket a másiknál.
2020. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ORVOS! mondta, hogy teljesen ugyanaz a két gyógyszer, összetétel, forma, szín, oldodas stb.

Használható hüvelybe és szájon át, csak Magyarországon egyenlőre nem irhatja rá, hogy szájon át és hüvelyben használhato így külön kell forgalmazniuk.


Nekem marta a huvelyem picit, azt mondta szedjem onnantól szájon át.. Úgy is tettem.

5 hétig szedtem szájon át,azt amire az volt írva, hogy hüvelyben át...

Tehát..

2020. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lombikos vagyok, milliószor használtam már Utro-t (2 terhesség alatt is); és lehet hüvelybe mindkettőt. Sőt, nálunk mindenkinek az Exeltis-t is hüvelyben kell használni, és ugyanúgy feloldódik, és felszívódik.
2020. jan. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minis lombikoztunk és a beültetés után hiánycikk volt a hüvelyi, és mondta az orvos, hogy igaz más van ráírva, nyugodtan mehet hüvelybe a szájon át szedhető is. Tehát mindkettőt lehet hüvelybe, viszont a hüvelyit nem lehet szájon át.
2020. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 khniki ***** válasza:
Én végig szájon át szedtem.
2020. jan. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az összetevők ugyanazok és a bevonata is. Jól átnéztem a betegtájékoztatót és teljesen ugyanaz. Hétfőn megyek dokihoz és úgyis iratok másikat ez meg addigra el is fogy.
2020. jan. 4. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!