Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomásos kismamák...

Magas vérnyomásos kismamák segitenétek?

Figyelt kérdés
Első terhességem 33. héten befejeződött hellp szindróma miatt.Most a második babámmal vagyok varandós, nagyon szigorú kontroll alatt vagyok, havonta 24 órás vérnyomásmérés, vérnyomásnapló vezetése, toxpanel havonta és még sorolhatnám eddig minden rendben van, vérnyomás normál, baba szépen fejlődik.Most tartok a 30. hétnél.Kb karácsony óta észrevettem, hogy este magasabb a vérnyomásom (dec. 20-án volt az utolsó 24 órás vérnyomásmérésem, melynek jó lett az eredménye,nem szedek vérnyomáscsökkentőt), egész nap 120-129 között van (naponta 10-12x mérem), este 21.30 után pedig megemelkedik 130-139 közé (felette soha nem mérek) aztán egy másfél óra múlva megint legy 130 alá.Jeleztem a nőgyógyasznak (ő is nagyon alapos) azt mondta hogy nincs ezzel gond,amíg 140 felett nem mérek.Én mégis aggódom,mit gondoltok?Lehet csak azért van mert kitolódott az alvásidőm, éjfél körül fekszem le, 10 óra helyett.Másfél hét múlva megyek a kardiológushoz újabb 24 órás vérnyomásmérése, addig gondoltam érdeklődöm.Köszönöm!

2020. jan. 5. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is 30. hétben járok és kb egy hete délutan magasabb lesz a vérnyomásom. Legrosszabb eddig a 139/85/116-os pulzus. Többedik babám, eddig csak az utolsó hetekben/napokban lett magas a vernyomásom, bár akkor ettől jóval. De a majdnem 140 nekem sem tetszik a 30. héten. Kedden megyek dokihoz.
2020. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Pl.: ma 21:50-kor 128/88 volt, 22:30-kor 137/96, 23:10-kor már csak 119/ valamennyi.Nem tudom hova tenni ez az egy-másfél órát, hogy megemelkedik.Nap közben óránként mérem akkor jó,sőt ébredés után is jó értékeket mérek.
2020. jan. 5. 23:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló neked kellett szedned vérnyomáscsökkentőt?Vagy most szedsz?
2020. jan. 5. 23:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Én elsővel toxémiás voltam. Rengeteget fájt a fejem nagyon nehezen tudták szinten tartani a vérnyomásom. Eleve pco+ir vagyok, családban eleve a magasvérnyomás benne van. Nekem a 140 alap mivel van rajtam extra kiló. Szóval elsőnél 20.héttől szedtem dopegytet az utolsó 3 hétben már befektetett a dokim. A kórházban volt, hogy gyógyszer mellett 180/120 volt a vérnyomásom. Iszonyat vizesedtem, így a vége felé már napi szinten váltogatták a gyógyszereket a mennyiséget.
2020. jan. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én terhességi magasvérnyomásos voltam mindkettőnél, hellp vagy toxemia szerencsére nen alakult ki. Nálam úgy volt, hogy amikor elkezdtem így alkalmanként magasabbakat mérni, akkor sajnos nem sokra rá jött is egy emelkedés. Tehát kb. előre jelezte. Nem akarlak ijesztgetni, csak azért mondom, hogy figyelj.

Viszont azt írod 139/96... Nekem a dokim azt mondta, hogy ha a második érték megy 90 fölé, az ugyanannyira gond, mintha az első lenne 140 fölött, úgyhogy akkor is azonnal szóljak, és gyógyszer. Szóval lehet, hogy indokolt lenne előbb a kardiológia, ha neked ott kezelik a vernyomast.

2020. jan. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.Utolsó válaszoló, nekem a második érték mindig magasabb (az is volt) azt mondta a doki alkati sajátosság, anyumnak is ez van.Remélem nem lesz igazad és nem fog emeljedni, de nagyon figyelek.Az a legérxekesebb, hogy mindig csak ebben a másfél órában magasabb.
2020. jan. 6. 11:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Beszéltem közben a kardiológussal, elmondtam a panaszaimat, telefonon keresztül nem esett kétségbe 😊, így gondolom nem olyan vészes a dolog, viszont mondta,ha nem akarom megvárni a jövő hetet, akkor most szombaton rámteszi a kütyüt.Drukkoljatok!
2020. jan. 6. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!