Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomásos kismamák,...

Magas vérnyomásos kismamák, ilyenkor szerintetek mi a helyzet?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok, mérem napi többször a vérnyomásomat előzmény miatt (nem alakult ki végül toxémia, csak a vérnyomásom ugrált). Most még gyógyszer nélkül határérték alatt vagyok mindig, de néha már közelítem, viszont nem tudom, hogy ez mennyire valós.

Szóval az van, hogy az első mérés szinte mindig magasabb, főleg a szisztolés érték. Aztán várok pár percet, megmérem újra, és akkor már nem olyan magas, elég jelentősen, akár 20-25 hgmm-rel kevesebb. Ha újabb pár perc múlva ellenőrzöm megint, akkor a másodikhoz hasonló értéket kapok. De ettől mindig bizonytalan vagyok, most akkor melyik jó? Az első mérés miért magasabb? Az a baj, hogy fehérköpeny szindrómám van, így nem tudja nekem ellenőrizni a méréseket senki, mert akkor az egekben van a vérnyomásom, és olyan ideges leszek tőle, hogy egy nap, mire visszaáll.

Tapasztaltatok hasonlót?


2018. dec. 19. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, de láttam az előző kérdésedet is és szerintem neked kellene némi mentális szaksegitség, mert nem normális, amit csinálsz. A vérnyomás értéke mindig változik, percenként, így minden érték amit kapsz valós, ha 140/90 alatt van, akkor nincs semmi baj, sőt nekem terhesen volt 180/100 is, mert ideges voltam, de tisztában voltam vele, hogy ez nem toxémia, hanem idegesség. Ha tartósan van 140/90 fölött akkor kell dokihoz fordulni. Mellesleg 36 hetesen már az se egy nagy gond, ha toxémiás vagy és kiveszik gyorsan a babát, már teljesen jól ki van fejlődve.
2018. dec. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem vagyok normális, ebben abszolút igazad van, ennek már csak a szüléssel lesz vége szerintem. Folyamatosan szorongok, mert nem tudom eldönteni, hogy van-e baj vagy nincs. Viszont ha gyakran 140/90 körüli a vérnyomásom, arra amennyire tudom, kéne már gyógyszer, a 120/80-ra viszont nyilván nem, ezért nem mindegy, hogy melyik valós érték :/
2018. dec. 19. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem feljebb ment a vérnyomásom az utolsó 3 hónapban.Minden nap 5x kellett mérnem és vezetnem.Igazán kiugróan magas akkor volt mikor frontok voltak(frontérzékeny vagyok).Nem kell a vérnyomásmérőnek folyamatosan a karodon lenni.Reggel,10 fele,1-2 óra környékén,este 5 fele és 8-9 fele méred felírod és bőven sokat mérted.Ne idegesítsd magad azzal, hogy 2 percenként méred, meg + rámérsz, teljesen felesleges.Toxémiának nem csak a magas vérnyomás a tünete hanem a fehérje a vizeletben és ha nincs fehérjéd a vizeletben feleslegesen húzod a saját idegeid.

Az, hogy ha orvos méri és kicsit magasabb sem jelent semmit.Nekem is magasabb, nincs fehérköpeny szindrómám de ha órákat kell várni mire orvoshoz bekerülök felmegy a pumpám és magasabb vérnyomást produkálok.Ennyi.

2018. dec. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért magasabb az első, mert leülsz és egyből méred? Előtte pedig járkáltál stb. A vérnyomásmérőm leírásában is úgy szerepel, hogy a mérés előtt 5 percet kell ülni és utána mérni.
2018. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet, mert sokszor nincs lehetőségem előtte ülni, van egy 3,5 évesem is. Most azt tanácsolta a háziorvos, hogy csináljam úgy, mintha rajtam lenne egy 24 órás mérő, mérjem félóránként, mert az is annyi időközönként mér. Mivel a nagy oviban van, tudok ülni a fenekemen, és így valóban 130/80 alatt van mindig az érték.
2018. dec. 19. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!