Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallja a magzat a zenét?

Hallja a magzat a zenét?

Figyelt kérdés

19 hetes vagyok, és már a babám szépen reagál a kinti hangokra is.

Most, hogy fülhallgatón hallgatom a zenét, elgondolkodtatott, hogy hallhatja-e azt is, még ha nem is ugyan úgy. :)

Tudom buta kérdés, de kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről! :)



2020. jan. 6. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém hallotta, igaz 30. hét után csináltam és a hasamra tettem a fülhallgatót.
2020. jan. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fülhallgatón nem, de hangszóróból hallja.
2020. jan. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Fülhallgatóból nem, csupán a te hangulatodat veszi át.
2020. jan. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

szép zenét hallgass - Mozartot.. Fellegi Ádám zongoraművész szokott a klinikán kismamáknak zongorázni :) érzékeli a ritmust, a ritmikus rendszerek (keringés, légzés, mozgás is később) kialakulására hat -igen, már el lehet kezdeni és később folytatni.

a régiek érezték ezt, nem kell, és nem is lehet tudományos magyarázatot adni

Platón így ír / Az állam művében

Szókretész:

"azért a legfontosabb a zenei nevelés, mivel a ritmus és összhang merül alá leginkább a lélek mélyébe, és a legerősebben ragadja meg azt, szépalakúságot támasztva benne; ez teszi a lelket szépalakúvá, feltéve ha valaki helyesen nevelődik, ám ha nem, az ellenkezőjévé. És mivel a nem szép alkotást vagy a nem szép teremtményt a legerősebben a zenében kellően nevelt ember érzi meg és - méltán háborogva - a szépet dicséri és örömmel a lelkébe fogadja, s belőle táplálkozva maga is széppé és jóvá válik; viszont a rútat méltán gáncsolja és gyűlöli már zsenge korában, amikor még nem fogja föl; később aztán, ha az értelme fölébred, örömmel fogadja a szépet, és sajátjának ismeri fel."

2020. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*Szókratész
2020. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag Mozart Kis éji játéka a babák kedvence, erre reagáltak a legjobban, a legtöbb vizsgált baba még a nyelvet is kinyújtotta, ha ezt hallgatta a pocakban:D
2020. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi elvittuk Havasi koncertre. Azóta is bulizik ha az szól a kocsiban 🙂
2020. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze tudom, hogy kintről hallja.

De arra voltam kíváncsi, hogy fülesen keresztül hallja-e, amikor hallgatom. :D

2020. jan. 6. 19:53
 9/11 anonim ***** válasza:
A te füledbe van dugva a füles vagy a hasadra van rakva? Nem mindegy 😂
2020. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Fülembe 😄😄😄
2020. jan. 6. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!