Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lelkiismeret furdalásom van...

Lelkiismeret furdalásom van mert tegnap vettünk egy használt babakocsit, normális dolog, hogy ez miatt lelkizek?

Figyelt kérdés

Nagyon jó márka , tetszik is csak ma vettem észre pár aprobb hibát és most azon töröm magam miért nem ujjat vásároltunk.Ismeröstől vettük negyed annyiért.

Mindenből a legtökéletesebbet szeretném az én kis hercegnömnek adni.


2010. júl. 21. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha használtan vetted, eleve nem gondolhatsz úgy rá, mint a legtökéletesebbre...

s ha csak apró hibák, akkor ne lelkizz miatta, jó áron jutottál hozzá, nem?

2010. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy-két hiba még nem a világvége! Mi is használtat vettünk, és igen sajnos számított nekünk is ár. Mi is mindent meg szeretnénk neki adni, de nem lesz abból semmi baj, ha ebből-abból használtat vesztek. A kicsinek úgyis az számít majd, hogy imádjátok őt, és nem fog számon kérni téged, hogy miért nem új a babakocsija. :)
2010. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a hormonok miatt lelkizel, gondoom nem csak ezen:)

mi is majdnem mindent használtan vettünk, a babát nem zavarja! a szüleire lesz igazán szüksége nem hiper-szuper babakocsira!

2010. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De aranyos vagy!Ezzel én is így voltam.Nagyon sok mindent kaptunk.Rengeteg ruhát, a babaágyat, a pelenkázót, plédet, hálózsákot, kókuszpólyát.Aminek nagyon örültünk.De úgy voltam vele hogy legalább a babakocsi legyen új.Ezért abból újat vettünk.Még a hordozót is használtan vettem.Ha nem durvák a hibák, és jól ki tudod használni, nem fogod megbánni hidd el.Annyi mindenre kell most a pénz Nektek is!Inkább arra gondolj, hogy azon a pénzen, amit így spóroltál, mennyi mindent tudsz majd venni neki.A kisbabád pedig így is jól fogja érezni magát benne.Hidd el, neki teljesen mindegy, hogy milyen kocsiban viszik le sétálni.Ő így is, úgy is boldog kisbaba lesz, ha már most ennyire szereti az anyukája:)) Ha tényleg csak apróbb hibákról van szó, ugyanúgy ki tudjátok majd használni.
2010. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne lelkizz emiatt! Ha újat veszel, akkor is lehet, hogy pár nap használat után jössz rá, hogy nem felel meg az elvárásaidnak. Mi az első gyereknél 4 db. babakocsit vettünk, mire megtaláltuk az "igazit". Csak az első volt új,és a 4., a leghasználtabb lett végül a tökéletes.

Nem ilyeneken múlik a Baba boldogsága és kiegyensúlyozott élete, hidd el!

2010. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor lelkizzél ha magadnak nem vennél meg semmi használtat, de a gyereknek azt vettél.


èn pl nem szeretema használt dolgokat, így elfogadom ha szükségem vn rá, de soha nem jártam turiba stb.. így a gyereknek sem fogok használt dolgokat VENNI. Miért rajta spóroljak ha magamon nem tudok. De volt olyan hogy barátnöm kihízta a felsöjét és nekem adta, vagy tesóméknak nem kellett valmi és nekem igen, de az más dolog. ìgy baba dolgokat is elfogadtunk de csak kölcsönbe vagy ajándékba, venni nem fogok.

2010. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm amit leírtatok,kicsit máshogy látom a dolgokat, most megint megnéztem a babakocsit, nem mintha nem ezt csinálnám egész nap,meg tologatom a szobába.

Szoval jó lesz ez nekünk,és a szeretet a legfontosabb.

2010. júl. 21. 14:14
 8/12 anonim ***** válasza:
szia, először én is így voltam ezzel, mindenből a legjobbat és természetesen újat. Aztán jöttek rokonok, barátok, sokmindent kölcsönadtak, hogy ne kelljen venni, aztán utána számoltam, most járunk olyan 100.000 Ft-nál, amit nem kellett kidobni az ablakon. Ráadásul semmi nem agyonhasznált, szóval szinte újak. Amit meg újonnan vettünk meg, amint nem lesz rá szükség, úgyis eladom.
2010. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is lelkiztem,mert a kiságyat is használtan vettük,meg elég sok ruhát,babacuccot,nagymamámtól kaptam pénzt,hogy költsem a babára.Mondtam is a páromnak,hogy legalább a babakocsi legyen új a Pindurnak.Aztán a barátnőm tudott olcsón szerezni egy használtat,olyat,ami tetszik,és a színe is olyan amit újban néztünk,nekem mégis lelkiismeret furdalásom van...
2010. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy múltkor vettünk unokahúgomnak egy plüssmackót, egy szép újat...erre le sem tojja, csak a jó régi, gyűrött, százszor mosott plüsseit szorongatja. :)

Szóval nem mindig az a jó és szép, ami új!

Ne legyen lelkiismeret furdalásotok!

2010. júl. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!