Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemi herpesz terhesség alatt?

Nemi herpesz terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Majdnem 5 hetes terhes vagyok és kb egy hete nemi herpeszem lett (ez az első és kínszenvedés) amire kenőcsöt használok. Viszont nagy kételyek közt vagyok sok helyen azt olvasom teljesen védelemben van a magzat valahol pedig hogy maradandó károsodást is okozhat a piciben. Orvosok, védőnő szintén ezt is mondja azt is..nagyon félek pedig szeretnénk megtartani őt..valaki hasonló helyzetben volt már???? Ja és ez mivel a szervezetembe került ugye kiújulhat bármikor és ezért csak császározhatnak majd?:( Kérlek egy kicsit segítsetek..:(((
2020. jan. 8. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Ha most fertőződtél meg, nem csak egy régebbi fertőzés aktiválódott, akkor sajnos okozhat vetélést és fejlődési rendellenességet. Ha csak kiújult, akkor nem.

Szülés alatt a magzat akkor fertőződhet, ha éppen aktív a herpesz. Ha akkor nincsenek tünetek, akkor szülhetsz simán.

2020. jan. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és genetikushoz kellene elmenni.
2020. jan. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Hogy kaptad el?
2020. jan. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Az első fertőzés meglehetősen veszélyes, mindenképpen konzultálj a nőgyógyásszal.

Nekem is volt sok éve, szerencsére azóta sem újult ki, terhesség alatt sem. Nekem azt mondta az orvos, hogy szülés előtt 6 hétig egészségesnek kell lennem, különben császár.

2020. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aktív herpesszel szültem hüvelyi úton, de gyenge volt, mert kezeltem ezerrel. A végén már folyton kijött, alig tudtam kordában tartani, ekkor nekiláttam guglizni és ezt találtam:

van egy lista azokról az ételekről, amelyekben sok az l-lizin aminosav, ezeket kell enni és lista azokról, amikben sok az l-arginin, ezeket lehetőleg kerülni kell. Bio boltban kapsz lizin+C tablettát, ezt napi 2x2-ben minimum szedd, mikor előjön.

Ezen kívül telviran krém. Kend nyugodtan gyakran. Én szülès elott orankent kentem, 1 nap alatt ugy visszament, alig látszott. Orvosom tudott róla, legyintett

2020. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!