Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka aki a...

Van itt olyan anyuka aki a 9hónap alatt képtelen volt letenni a cigit?

Figyelt kérdés

6hetes babás vagyok,nagyon sokat vártam erre a piciremés már most imádom.Tudom hogy a dohányzás árt neki és leszeretném tenni de egyszerüen képtelen vagyok rá!Rosszul vagyok 2 nap után ha nem nyújthatok rá .Túl régóta dohányzom.Nem vagyok erős dohányos napi 5-6 szál cigi kb.Van itt olyan anyuka aki rendben kihordta a babát és nem lett baja a picinek pedig nem szokott le a cigiről?!Tényleg nyügős volt születése után a baba,tényleg tapasztaltátok hogy nikotin hiánya volt?!

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. júl. 21. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 A kérdező kommentje:
most megpróbáltam azt hogy nem tüdőzöm le,hátha azzal enm ártok annyit....de mégsem leszek rosszul.
2010. júl. 21. 15:37
 2/99 anonim válasza:
15%
Én az első babámmal 5 szál cigit szívtam naponta. Most 7 éves, nem beteges, és soha semmi komoly baja nem volt hála Istennek! Most megint terhes vagyok, naponta 2 szál amit elszívok /a védőnő 5 szálat engedélyezett/ de bízom benne, hogy semmi baja nem lesz neki sem. Rengeteg vitamint kell enni, terhesvitamint szedni...Sok ismerősőm végig dohányzott, naponta színte 1 dobozzal, és az Ő babáik is egészségesek. Csökkentsd le amennyire tudod.
2010. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon vissza kell fognom magam, hogy ne írjam le szó szerint mit is gondolok.

Inkább annyit, hogy nem szóban kell szeretni azt a babát, hanem tettel és akaraterővel. Ha meg nem megy és ( ne így legyen) betegen fog születni, ami egész életére kihat, majd nézz a szemébe és meséld el neki, hogy mi miért is történt.

2010. júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
75%

Miért kockáztatod az ő egészségét? Nem biztos, hogy baja lesz de milyen szeret az, hogy kockára teszed a gyereked egészségét? Neki nincs választása, nem tudja letenni helyetted! Sokan megnyugtatnak majd, hogy nem lesz baja de én nem kockáztattam. 19 éve dohányoztam , napi másfél dobozzal szívtam de ahogy pozitív lett a teszt nem bírtam volna a tükörbe nézni ha rágyújtok! Rögtön letettem! A babám egészséges szép baba. Most fél éves és én 5 hónapig szoptattam, természetesen cigi nélkül. Sajnos mikor már nem szoptattam visszaszoktam, DE CSAK A SAJÁT EGÉSZSÉGEM KÁRÁRA!


Ne haragudj de ez a szeretet kevés a gyerekednek! Igaza van az előzőnek, ne szavakkal , tettekkel bizonyítsd! Meg lehet csinálni és mondhatom nem áldozat!! Nekem nem volt az!

2010. júl. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 anonim ***** válasza:
63%

gondolom számítottál rá, hogy sokan le fognak szólni.

Nekem csak egy kérdésem lenn.Ha már régóta szeretnél babát, akkor ez a kérdés mért most kezdett el foglalkoztatni??Miért nem akkor próbáltad meg letenni a cigit és megküzdeni az elvonási tünetekkel mikor még nem voltál babás??

Én nagyon szurkolok, hogy le tudd tenni, és hogy semmi baja ne legyen a picidnek, de ne haragudj, azt kell írnom, hogy soha nem étettem azokat a nőket akik cigiznek...főleg ha már régóta tervezitek picit...

2010. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 anonim ***** válasza:
52%

Bizonyított tény, hogy a dohányzás káros hatással van a terhesség kimenetelére.


A cigarettában több száz kémiai anyag van, a legismertebbek a nikotin és a szén-monoxid.


A nikotin növeli az anyaméh ereinek ellenállását, ezáltal csökkenti a méhizomzat vérátáramlását, így csökkenti a magzati vérkeringést. Ennek eredményeképpen agyi keringészavart és oxigénhiányt okoz.


A szénmonoxid gátolja, hogy a vörösvértestek egyik legfontosabb alkotórésze, a magzati haemoglobin megkösse az oxigént, s így karboxi haemoglobin keletkezik. Ennek az anyagnak a mennyisége - napi két szál cigaretta elszívása esetén - a magzatban 10-15%-kal magasabb, mint az anyában. Azaz ami az anyának meg se kottyan, az a magzatnál már súlyos keringési zavarokat okoz.


Egy szál cigarettából 1 mg nikotin és 10-15 mg szén-monoxid, egy doboz cigarettából 20 mg nikotin és 200-300 mg szén-monoxid kerül a szervezetbe.


A dohányzás legsúlyosabb magzati szövődménye a magzati oxigénhiány, a növekedési elmaradás, a magzati elhalás és a méhlepény leválása.


"A magzati elhalás egyik legfőbb oka az anyai dohányzás. Ezenkívül a magzati növekedéselmaradás vagy más néven intra uterin retardáció 21-39%-ban az anyai dohányzásnak tudható be.


A dohányzás nem csak a terhesség alatt okozhat komplikációt, de a születendő gyermek későbbi fejlődésben is zavart okozhat. A magzatban ugyanis a nikotin hatására az idegelemek érése elhúzódik, mert a nikotin kórósan befolyásolja bizonyos receptorok szabályozást. Emiatt a gyermek későbbi fejlődésében viselkedési problémák, figyelemzavar jelentkezhetnek.


Ezenkívül növekedészavar is felléphet, mely akár két-három éves korig sem rendeződik.


A dohányzás okozta tünetcsoport a fetális tobacco syndroma néven ismert. Ezt akkor mondják ki, amikor a gyermek növekedési retardáció jeleit mutatja, s ennek hátterében nem anyai magas vérnyomás betegség vagy egyéb organikus ok van, viszont az anya napi öt szálnál több cigarettát szív, így egyértelműen a cigaretta tehető felelőssé a növekedés elmaradásáért.


Mindezen adatokból egyértelműen látszik, hogy a terhes nők dohányzási tilalma nem túllihegése egy problémának, és igen nagy kockázatot vállal az az anya, aki orvosi tilalom ellenére sem mond le a dohányzás nyújtotta élvezetről.


Hiszen ezzel egyrészt a terhességét veszélyezteti, másrészt a születendő gyermeket károsítja, idegrendszeri problémákat okozva.


Ezért javasolják az orvosok, hogy a dohányzásról való leszokást érdemes már akkor elkezdeni, amikor a gyermekvállalás gondolata megszületik.


Nyilván nagyon nehéz napi egy-két doboz cigarettáról hirtelen lemondani, de ismerve a dohányzás hatásait a magzatra, mindenképpen a minél gyorsabb leszokás javasolt.


Vannak olyan nézetek, mely szerint a cigaretta megvonás okozta feszültség jobban árt a babának, mint a cigaretta. Ez így, ilyen formában természetesen nem igaz, a cigarettáról való leszokás okozta feszültséget ugyanakkor valamilyen módon csökkenteni kell. Erre vannak olyan módszerek, melyek nem gyógyszeresek, tehát nem árthatnak a babának, ilyen a pszichoterápia, a relaxáció, a testmozgás, bizonyos gyógyteák vagy akár a rágógumi használata. "

2010. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 A kérdező kommentje:
nem mindig olyan egyszerű letenni a cigit mint ahogy azt néhány állszent magát tökéletesnek gondoló ember azt hangoztatja.nem csak most kezdett el ez foglalkoztatni de mint írtam rosszul léteim vannak ha nem nyújthatok rá.
2010. júl. 21. 16:18
 8/99 anonim ***** válasza:
59%

Gratulálok az első válaszolónak, sajnos sok ilyen válasz jön majd . Én csak 1- et kérek,azt, hogy SZERETET ti ne ejtsétek ki a szátokon! Fogalmatok sincs mit jelent, hogy mit jelent valakit jobban szeretni mint saját magatokat! Az első akadálynál amikor bizonyítani kell elbuktok, elbuktatok!

Nem az a kérdés egészségesen születik-e , az a kérdés TI MEGADJÁTOK E NEKI AZ ESÉLYT RÁ!!

NEM, TI NEM ADJÁTOK MEG!

2010. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 anonim ***** válasza:
64%
Óh te szegény!Majd ha a babád betegen fog születni akkor milyen rosszul fogod magadat érezni!Én is cigiztem de inkább eltörtem volna a kezemet minthogy rágyújtsak,mert tudom,hogy az a kisbaba tőllem függ!!Nekem az egészsége többet ér bárminél!!!!!!!!!
2010. júl. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 anonim ***** válasza:
61%

TE kit nézel hülyének? Ő az álszent mert letette?? Istenem milyen ember vagy Te! Mit akarsz tulajdonképpen, hogy azt írjuk szívjad csak te tökéletes anya??

Felháborító, hogy te mersz bárkire bármit is mondani!

Nem könnyű letenni? Nem , és? A rosszúléteket ki fogod bírni, ne itt hisztizz , lesz még időd az inkubátornál mikor megszületetik idő előtt az a szegény gyerek!!

Anyának sem könnyű lenni mégsem adom intézetbe a gyerekem!

2010. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!