Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A férjem nem örül a második...

A férjem nem örül a második gyermekünknek. Őszintén össze vagyok omolva. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Van egy lanyunk 3 éves szerettünk volna neki tesot így közös elhatározásból neki vágtunk. Férjem fiút szeretett volna de kiderult a genetikai vizsgálaton hogy lány.

Napok óta duzzog, nem mondja ki de kerül, nem beszél velem látom rajta hogy ez az oka. Nem segít semmit a gyerekkel kapcsolatban.

Ma kibukott belőle, hogy ha tudja hogy ez lesz nem vágott volna bele meg hogy nem érdekli se a neve se semmi ami a babával kapcsolatban áll.

Soha nem volt ilyen, nem ismerek rá. Belül össze omlottam amiért így viselkedik velem/velünk.

Volt már más is így? Fog ez változni valaha is?

Mit tegyek? Több éve házasok vagyunk, illetve előtte is együtt voltunk. Ismerem a férjem soha nem volt ilyen.

Köszönöm szépen a válaszokat!



2020. jan. 16. 22:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Sértődj meg, ne szólj hozzá, ne legyél vele kedves, pár nap és magához tér, bocsánatot kér majd.
2020. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Huu ez nagyon nehez, egyutterzek veled. A ferjed nem korrekt, nem a nemeert szeretunk egy gyereket, plane, hogy kiszamithatatlan es egyebkent is az apan "mulik", szoval ez az o "hibaja". Nem tudom, honnan szedte, hogy biztosan fiu lesz majd a gyereke, nem keszult fel arra, hogy esetleg nem ugy lesz? En komolyan leulnek vele beszelgetni errol, a babarol, a kapcsolatrol. Nagyon szemet veled, nem hozhatna ilyen helyzetbe teged. Nem akarlak elkeseriteni, de sok olyat hallottam - vagy akar itt a gyakorin is olvastam - hogy a nem akart, masnak akart gyerekkel mashogy bantak a szulei. Es az a baj, hogy ez tudat alatt is siman mehet, egy gyerek mindent megerez. Ulj le vele, hogy megis amikor a gyerekprojektbe belevagtak, megis mire gondolt? Vagy hogyan tudna ezen tullepni es elfogadni, hogy lany lesz? Kitartast kivanok, te semmiben ne erezd magad felelosnek, szivbol kivanom, hogy ez megoldodjon es csak kezdeti nehezseg vagy sokk legyen es a ferjed elkezdi hasznalni a fejet...
2020. jan. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy hibáztasd, mert ő tehet róla, ilyen a genetika; de ez csak olaj lenne a tűzre.

Pár napig hagyd puffogni, de ne hagyd, hogy bele lovalja magát, beszéltesd az érzéseiről.

2020. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

De tudta h lány, mert kb az ő családi vonalán csak lányok vannak. Nálunk is inkább de akadnak fiúk is.

Én is félek ettől hogy a kicsi megérzi.

Borzasztóan érzem magam, ráadásul úgy nyíltan nem a nemre helyezi a hangsúlyt hogy az nem tetszik neki csak maga az egész gyerek projekt.

Csalódtam benne, minden téren. Holnap újra leülünk de kétlem hogy változna bármi is.

2020. jan. 16. 22:45
 5/26 anonim ***** válasza:
98%
Már meg ne haragudj,le is lehet pontozni de én felképelném! Nem az oviba van,hogy duzzogjon,felnőtt férfi!Tudta jól hogy lány is lehet,nehogymár te érezd magad rosszul ezmiatt!Bocs,hogy él a gyerek nem? Inkább legyen akár több lányod akik egészségesek és normál értékrend szerint gondolkoznak.Az ilyen aki egy fiú miatt duzzod nem érdemli a gyereket,inkább nőljön fel és tanulja meg megbecsülni azt hogy gyereket szülsz neki mindennek ellenére.Sokan cserélnének vele akiknek mindehy mi csak egészséges legyen. Próbálj megnyugodni és koncentrálj a babádra ,az a fontosabb nem pedig a férjed viselkedése. Elnézést a nyers fogalmazásért
2020. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt akartam írni, amit a hármas. :)


Amúgy meg hagyd, idővel lenyugszik és megbaratkozik a dologgal.

2020. jan. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, teljesen igazatok van. Csak ő már ma kvázi engem okokt, hogy nem tudok neki fiút szülni. Mert más biztosan tudna.. Ezt mondta. Ez eléggé kiverte a biztosítékot nálam azóta folyamatosan sírok..
2020. jan. 16. 23:13
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ha tudta volna, hogy ez lesz"?


Felnőtt ember nem tudja, hogy két biológiai nem van?


Beszélj vele, higgadtan. Neki is joga van az érzéseihez. Rendben van, ha csalódott, mert szeretett volna egy fiút is. Akivel mondjuk focizhat meg aki továbbviszi a nevét. De ahhoz nincs joga, hogy ezért akár neked, akár később a gyereknek szemrehányást tegyen. Mert erről senki sem tehet, ilyen az élet.

2020. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
98%
Elolvasva a kérdést én is azt akartam írni, hogy hagyd, dühöngje ki magát, majd megnyugszik és beszéljétek meg.De ahogy olvastam, hogy azt írtad, hogy azt mondta neked, hogy más tudna neki fiút szülni na az kiverte a biztosítékot.Én biztosan odaszúrtam volna neki azzal, hogy más meg biztosan tudna nekem csinálni egy fiút.Hihetetlen milyen tapló férfiak vannak!
2020. jan. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Én csak simán kivagnam. Megmondanam neki, hogy nekem viszont nincs szükségem egy harmadik(fiú) gyerekre, úgyhogy mehet, amerre lát. Aztán tudatositanam benne, hogy a másik is lány, szóval nyilván rá se kíváncsi, nem kell, hogy az életünk része legyen. Persze, most nyilván mindenki azzal jön majd, hogy a gyerekeknek szüksége van az apjára...Ja, csak az ilyen nem apa. Egy gyereknek sincs szüksége arra, hogy egész gyerekkorában a neme miatt hibáztassak. Nekem meg ilyen taplo ferjre nincs szükségem. Akkor mit is keres a családomban?
2020. jan. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!