Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell felkeresni a védőnőt?

Mikor kell felkeresni a védőnőt?

Figyelt kérdés

Első babámat várom. Nődokinál a terhesség megállapításánál voltam. Annyira izgatott lettem a baba láttán, hogy hírtelen minden magamban megfogalmatott kérdést elfelejtettem😅

Szóval arra lennék kíváncsi hogy mi a "menete" a terhességnek a megállapítása után?



2020. jan. 20. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha városi vagy ott körzetekre van osztva ki kihez tartozik, mint a haziorvosnal. Egyből keresheted és O majd mondja mi hogyan tovább. Esetleg segít, ha orvost szeretnél fogadni. (Pl. Xy nagyon kedves de elnéző,

xy nagyon fegyelmezett és szigorú orvos.)

2020. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Orvos, szülésznő keresésben nem segíthet.
2020. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Az a legjobb, ha felhívod és megkérdezed, ő hogy szereti. Nekem elég volt a 12.heti ultrahangon után menni hozzá
2020. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a terhesség megállapításáról a kezedben van az orvosi papír, már mehetsz is.
2020. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Én igaz külföldön élek, de itt a házi doki ezzel nem foglalkozik. Orvosilag a 10. héten van az UH a szülésznőnél, akit te választasz, hívsz fel és ő ad neked egy időpontot.
2020. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha megállapították a terhességet, és van róla papírod, utána mehetsz a védőnőhöz, ő fogja kiállítási a terhesgondozási könyvedet. De fel is hívhatod.
2020. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondta, a 10. hétnél előbb nem érdemes felkeresni, mivel ugye addig bármi történhet (a vetélések 90%-a ekkor következik be).

De a 12 héten legkésőbb találkozni kell vele.

2020. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha van megállapító papírod, akkor lehet menni


Viszont ha már tudod, hogy hova fogsz gondozásra járni, akkor a sokis mondani fogja.

Nagyjából 9-10. Héten érdemes.

Ha városban laksz, akkor hívd fel.. lehet már most is csak akkorra tud időpontot adni.


2 terhességem volt, teljesen más városban laktam, más orvoshoz jártam, mégis 9-10. Héten küldtek.

Sőt kiskönyvbe be is jegyezték, hogy “ védőnőhöz irányítva”


Úgyh ne aggódj, mondent mondanak majd

2020. jan. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy csak a 12. hét után menjek, úgy is tettem, de aztán persze kaptam a fejcsóválásokat, hogy hát így az 1. trimeszteres vizsgálatok is a 2. trimeszterre csúsztak...

Amúgy a védőnőhöz akkor érdemes menni, ha már volt szívhang és erről meg van a papírod is.

Persze, elmehet a baba sajnos, de erre később is van esély, szóval a 10. hét körül én már mennék védőnőhöz.

2020. jan. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor lassan mennem kell vedőnőhöz😊
2020. jan. 21. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!