Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha fogadok orvost aki szülész-...

Ha fogadok orvost aki szülész-nőgyógyász akkor is lesz bent szülésznő?

Figyelt kérdés
Vagy van olyan, hogy valaki megfogadta a dokit és úgymond van vele olyan szülésznő akivel "párban" szoktak járni? Vagy azt is külön fogadni szokták? Például az én dokim akit meg akarok fogadni ő szülész-nőgyógyász is, viszont a magánrendelőjében az asszisztense szülésznő. Ha felfogadom a dokimat akkor a szülésznőt is kell hozzá vagy ő "jön magától"?

2020. jan. 25. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem

Nem jön.

Az ügyeletes van olyankor benn..

De kb órábként, és a végén lesz benn

2020. jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Van orvos, aki megmondja, melyik szülésznővel szeret dolgozni, akkor azt is fel kell fogadni. Ha nem, akkor az ügyeletes szülésznő lesz ott.


Az orvos nevében a szülész nem ugyanaz, mint a szülésznő. Utóbbi gyakorlatilag egy szülésre szakosodott ápoló.

2020. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A dokit fogadod fel, aki max ha kérdezed elmondja kivel szeret dolgozni, és te eldöntöd őt is felkéred-e vagy sem (külön pénzért)


Valaszthatsz más szülésznőt is ha akarsz, nem muszáj a doki által javasoltat


Dönthetsz úgy is hogy csak a dokit fogadod fel, és az ügyeletes szülésznő segít majd vajúdás alatt.. Ő ki be járkál majd, ő is vizsgál, kérdezi hogy vagy stb...

A fogadott szülésznő nem megy ki, végig veled van ha igény van rá, masziroz, segít amiben tud stb.


Nekem a dokim kérdezte szeretnék-e szülésznőt fogadni mondtam, hogy nem... Gondolom ha szerettem volna ajánl valakit

2020. jan. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jah es igen... Szülésznő mindenképp lesz, valószínűleg többet is fogod látni mint az orvosodat szülés alatt, még ha ügyeletes mellett is döntesz
2020. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak orvost fogadtam, de a szülésznőnek is ugyanúgy kötelessége ellátni egy szülés során a feladatát. És elvileg Neki van több teendője a szülő nővel.


Nálam az orvosom mondta mindig a szülésznőnek, hogy ha nincs semmi addig, akkor fél óra múlva Ő jön és vizsgál, állít az oxytocinon... stb. A szülésznő csak be-be kérdezett közben, hogy 'mi újság', meg rá-rá pillantott a ctg-re. De hozzám nem nyúlt az orvosomon kívül senki más. Végül császár lett. Ott is bent volt a szülésznő, de ott már csak az volt a feladata, hogy várja a babát.

2020. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!